מכתב שכר לדוגמא

מכתב שכר לדוגמא

כאשר ביצעת עבודה כשכיר, אתה זכאי לשכר. המפרט סביב תשלום השכר מוסדר בחוזה העבודה. במידה והמעסיק לא משלם את השכר (בזמן), זה במחדל וניתן להגיש תביעת שכר.

מתי להגיש תביעת שכר?

ישנן מספר סיבות לכך שמעסיק מסרב לשלם שכר. ראשית, ייתכן שיש חוסר יכולת של מעסיק לשלם. במקרה זה, למעסיק אין כסף לשלם שכר. תביעת שכר לא תהווה פתרון במקרה זה. עדיף לך להגיש בקשה לפשיטת רגל של המעסיק במצב זה.

יתרה מכך, חוזה עבודה עשוי לכלול גם סעיף חריגת שכר. המשמעות היא שלא תקבל שכר עבור השעות שלא עבדת. אז גם לא תוכל לתבוע שכר עבור שעות אלו.

הכלל העיקרי בקביעה האם ניתן להגיש תביעת שכר הוא כי הנך זכאי לשכר תמורת עבודה שניתנה. אם לא שולם שכר, תביעת שכר צפויה להצליח.

מַחֲלָה

גם בעת מחלה, המעסיק מחויב (למעט ימי המתנה) להמשיך ולשלם שכר. חובה זו חלה עד שנתיים מה-2e יום הדיווח על מחלה. בכך, המעסיק אינו רשאי להפסיק לשלם שכר. אם זה אכן קורה, אתה יכול להגיש תביעת שכר. עם זאת, עשוי להיווצר כאן חריג בשני ימי ה'מחלה' הראשונים. כך הדבר אם המושג 'ימי המתנה' נכלל בחוזה העבודה או ב-CAO. המשמעות היא שב-2 הימים הראשונים לדיווח על מחלה, המעסיק אינו חייב בתשלום שכר. לאחר מכן לא תוכל לתבוע שכר במשך יומיים אלו.

פיטורים

גם במקרה של פיטורים, המעסיק מחויב להמשיך ולשלם שכר עד יום לפני כניסת הפיטורים לתוקף. חובה זו חלה גם אם אתה כעובד מושעה עד למועד הפיטורים, ולכן אינך מבצע עבודה עד אז. אם המעסיק שלך מסרב לשלם שכר עבור התקופה שעד למועד הפיטורים, תוכל להגיש תביעת שכר.

מכתב שכר לדוגמא

בהינתן האמור לעיל, האם אתה זכאי לתביעת שכר? אם כן, פנה תחילה למעסיק שלך (בטלפון) ושאל אם הוא בכל זאת יעביר את השכר. האם סכום האיחור עדיין לא שולם? לאחר מכן תוכל לשלוח מכתב תביעת שכר למעסיק שלך. במכתב זה, אתה נותן למעסיק שלך (בדרך כלל) 7 ימים עדיין לשלם את השכר.

שימו לב שאם לא תגישו תוך 5 שנים תביעה לתביעת החזר שכר, התביעה תתיישן! לכן כדאי להגיש תביעת שכר בזמן.

אתה יכול להשתמש במכתב לדוגמה שלנו למטרה זו:

השם שלך

כתובת

מיקוד ועיר

ל

שם מעסיק

כתובת

מיקוד ועיר

נושא: תביעת שכר מכתב

מר/גב' היקר [שם מעסיק],

מאז [תאריך העסקה], אני מועסק על ידי [שם של חברה] במסגרת חוזה עבודה. אני מועסק עבור [מספר שעות] בשבוע בעמדה של [עמדה].

באמצעות מכתב זה, ברצוני להודיעך כי עד היום לא קיבלתי את משכורתי עבור התקופה מ- [נתונים] ל [נתונים]. מסיבה זו, אני שולח אליך את בקשתי לתביעת שכר.

לאחר פנייה טלפונית, לא המשכת בתשלום. השכר היה אמור, על פי חוזה העבודה, להיות משולם ביום [נתונים], אבל זה לא קרה. אתה כך [ימים/חודשים] באי תשלום והפיגור בשכר גדל ל- [כמות].

אני מבקש ובמידת הצורך מזמין אותך להעביר את המשכורת באיחור לאלתר, או לכל המאוחר תוך 7 ימים מיום מכתב זה, אל [מספר חשבון] ולשלוח לי את תלושי השכר עבור [חודש(ים)].

במקרה של אי תשלום בתוך התקופה האמורה, אני תובע את ההגדלה הקבועה בחוק (סעיף 7:625 לחוק האזרחי) וריבית סטטוטורית.

מחכה לתגובתך,

[השם שלך]

[חֲתִימָה]

לאחר קריאת הבלוג הזה, עדיין יש לך שאלות לגבי הגשת תביעת שכר או שאלות לגבי הליך תביעת השכר? אם כן, אנא פנה אלינו. שֶׁלָנוּ עורכי דין לעבודה ישמח לעזור לך!

הגדרות פרטיות
אנו משתמשים בעוגיות כדי לשפר את החוויה שלך בזמן השימוש באתר שלנו. אם אתה משתמש בשירותים שלנו דרך דפדפן, אתה יכול להגביל, לחסום או להסיר עוגיות דרך הגדרות דפדפן האינטרנט שלך. אנו משתמשים גם בתוכן ובסקריפטים של צדדים שלישיים שעשויים להשתמש בטכנולוגיות מעקב. אתה יכול לספק את הסכמתך באופן סלקטיבי למטה כדי לאפשר הטמעות כאלה של צד שלישי. למידע מלא על העוגיות שאנו משתמשים בהן, הנתונים שאנו אוספים וכיצד אנו מעבדים אותם, אנא בדוק את שלנו מדיניות הפרטיות
Law & More B.V.