האם יש צורך בהסכם עבודה?
בקש לסיוע משפטי

בעלי הדין שלנו הם מומחים בחוק האינסטגרם

בָּדוּק ברור.

בָּדוּק אישי ונגיש בקלות.

בָּדוּק האינטרסים שלך קודם כל.

נגיש בקלות

נגיש בקלות

Law & More זמין בימים שני עד שישי
בשעות 08: 00-22: 00 ובסופי שבוע בין השעות 09: 00-17: 00

תקשורת טובה ומהירה

תקשורת טובה ומהירה

עורכי הדין שלנו מקשיבים לתיק שלך ועולים
עם תוכנית פעולה מתאימה

גישה אישית

גישה אישית

שיטת העבודה שלנו מבטיחה 100% מהלקוחות שלנו
ממליץ עלינו ושאנחנו מדורגים בממוצע עם 9.4

חוזה עבודה

חוזה עבודה הוא חוזה כתוב ובו כל ההסכמים שנערכו בין מעסיק לעובד. ההסכם מכיל את כל הזכויות והחובות לשני הצדדים.

לפעמים יכול להיות חוסר בהירות בשאלה האם יש חוזה עבודה או לא. על פי החוק, חוזה עבודה הוא הסכם לפיו צד אחד, העובד, מתחייב לבצע עבודה במשך פרק זמן מסוים בשירות הצד השני, המעביד, ומקבל תשלום עבור עבודה זו. בהגדרה זו נבדלים חמישה אלמנטים עיקריים:

 • על העובד לבצע עבודה;
 • על המעסיק לשלם שכר עבור העבודה;
 • העבודה חייבת להתבצע לפרק זמן מסוים;
 • חייבים להיות יחסי מרות;
 • על העובד לבצע את העבודה בעצמו.

תדמית של טום מייביס

טום מייביס

שותף מנהל / עורך דין

tom.meevis@lawandmore.nl

משרד עורכי דין ב Eindhoven ו Amsterdam

עורך דין תאגידי

"Law & More עורכי דין
מעורבים ויכולים להזדהות
עם הבעיה של הלקוח"

סוגי חוזי עבודה

ישנם סוגים שונים של חוזי עבודה והסוג תלוי ביחסי העבודה בין מעסיק לעובד. מעסיק ועובד רשאים לכרות חוזה עבודה לזמן קצוב או חוזה למשך זמן בלתי מוגדר.

חוזה עבודה לזמן קבוע

במקרה של חוזה עבודה קבוע, מועד סיום החוזה קבוע. אפשרות נוספת היא שהמעביד והעובד יסכימו לקיים יחסי עבודה לתקופת זמן מסוימת, למשל למשך זמן של פרויקט מסוים. החוזה מסתיים אוטומטית עם סיום הפרויקט.

מה הלקוחות אומרים עלינו

[show-testimonials orderby='menu_order' order='DESC' limit='1′ pagination='on' layout='grid' options='theme:none,info-position:info-below,text-alignment:center, עמודות:1,פילטר:ללא,דירוג:על,תוכן-ציטוט:קצר,תמצית charlimit:(...),תמונה-תצוגה:על,גודל-תמונה:ttshowcase_small,צורה-תמונה:מעגל,אפקט תמונה:ללא,תמונה- link:on']

עורכי הדין שלנו מוכנים לסייע לך:

Office Law & More

מעסיק רשאי להציע לעובד חוזה עבודה לזמן קצוב עם מקסימום שלוש פעמים בפרק זמן של עד 24 חודשים. אם יש תקופה בין חוזי ההעסקה לזמן קצוב במהלכה אין חוזה עבודה, ולתקופה זו יש 6 חודשים לכל היותר, אזי הזמן שבין החוזים נספר בכל זאת בחישוב תקופת 24 החודשים.

סיום חוזה העבודה לזמן קצוב

חוזה עבודה לזמן קצוב מסתיים בהפעלת החוק. משמעות הדבר היא כי החוזה מסתיים באופן אוטומטי במועד המוסכם, מבלי שתצטרך לנקוט בפעולה כלשהי. על המעביד להודיע ​​לעובד בכתב חודש מראש אם חוזה העבודה יוארך ובין אם לאו, באילו תנאים. עם זאת, יש להסתיים חוזה עבודה לזמן קצוב אם הצדדים הסכימו על כך או אם הדבר נדרש על פי החוק.

ניתן להסתיים חוזה עבודה לזמן קצוב רק בטרם עת, כלומר לפני שתום תקופת חוזה ההעסקה, אם זה הוסכם בכתב על ידי שני הצדדים. לכן מומלץ לכלול תמיד בחוזה עבודה קבוע סעיף סיום ביניים עם תקופת הודעה מוקדמת.

האם אתה מחפש סיוע משפטי בגיבוש חוזה עבודה לזמן קצוב? עורכי הדין של Law & More עומדים לרשותכם.

חוזה עבודה לתקופה בלתי מוגבלת

חוזה עבודה לתקופה בלתי מוגבלת נקרא גם חוזה עבודה קבוע. אם אין הסכמה לגבי התקופה שלשמה יושם החוזה, ההנחה היא כי חוזה ההעסקה הוא לפרק זמן בלתי מוגדר. חוזה עבודה מסוג זה נמשך עד לסיומו.

סיום חוזה עבודה לתקופה בלתי מוגבלת

הבדל חשוב ביחס לחוזה עבודה קבוע הוא שיטת הפיטורים. הודעה מוקדמת נדרשת לסיום חוזה עבודה לתקופת זמן בלתי מוגבלת. המעביד יכול לבקש אישור פיטורין ב- UWV או לבקש מבית המשפט המחוזי לפרק את החוזה. עם זאת, נדרשת סיבה תקפה לכך. אם המעביד מקבל את היתר הפיטורים, עליו לסיים את חוזה ההעסקה תוך קיום תקופת ההודעה הרלוונטית.

הסיבות לסיום חוזה עבודה בלתי מוגדר

מעסיק רשאי לפטר עובד רק אם יש לו סיבה טובה לעשות כן. לכן חייבת להיות עילה סבירה לפיטורים. להלן צורות הפיטורין הנפוצות ביותר.

פיטורים מסיבות כלכליות

אם הנסיבות בחברת המעביד הן די סיבה בכדי לבקש פיטורי עובד, מכונה זאת פיטורים מסיבות כלכליות. סיבות כלכליות שונות עשויות לחול:

 • מצב כלכלי ירוד או מתדרדר;
 • הפחתת עבודה;
 • שינויים ארגוניים או טכנולוגיים בתוך החברה;
 • הפסקת עסקים;
 • העברת החברה.

חוזה עבודהפיטורים לא מתפקדים

פיטורין עקב חוסר תפקוד פירושו כי העובד אינו עומד בדרישות התפקיד ואינו מתאים לתפקידו. צריך להיות ברור לעובד מה, לשיטתו של המעסיק, יש לשפר ביחס לתפקודו. כחלק מתהליך השיפור, יש לקיים ראיונות ביצוע עם העובד על בסיס קבוע. יש לשקול להציע קורסים או אימון על ידי צד ג 'על חשבון המעביד. יש לדווח על הראיונות ולכלול בתיק כוח האדם של העובד. בנוסף, יש לתת לעובד זמן מספיק לשיפור ביצועיו.

פיטורין מייד

במקרה של פיטורין מייד, המעסיק מסיים את חוזה העבודה של העובד בתוקף מיידי, כלומר ללא הודעה מוקדמת. על המעסיק להיות בעל סיבה דחופה לכך ויש לתת את הפיטורים 'מייד'. המשמעות היא שעל המעסיק לפטר את העובד מייד ברגע שברור הסיבה הדחופה. יש לתת את הסיבה לפיטורין במקביל לפיטורים. הסיבות הבאות יכולות להיחשב דחופות:

 • גְנֵבָה;
 • מְעִילָה;
 • התעללות;
 • עלבון גס;
 • לא לשמור סודות עסקיים.

התפטרות בהסכמה הדדית

אם המעביד והעובד מסכימים שניהם על סיום חוזה העבודה, ההסכמים בין שני הצדדים נקבעים בהסכם פשרה. במקרה זה, חוזה ההעסקה מסתיים בהסכמה הדדית. המעביד אינו צריך לבקש אישור מ- UWV או מבית המשפט לנפות לסיים את חוזה העבודה.

יש לך שאלות לגבי חוזה עבודה? בקש עזרה משפטית מאת Law & More.

האם אתה רוצה לדעת מה Law & More יכול לעשות עבורך כמשרד עורכי דין ב Eindhoven ו Amsterdam?
לאחר מכן צרו קשר בטלפון +31 40 369 06 80 או שלחו דוא"ל אל:
אדון. טום מייביס, תומך ב Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
אדון. מקסים הודאק, עורך דין ב- & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More