זקוק לעורך דין מנהלי?
בקש לסיוע משפטי

בעלי הדין שלנו הם מומחים בחוק האינסטגרם

בָּדוּק ברור.

בָּדוּק אישי ונגיש בקלות.

בָּדוּק האינטרסים שלך קודם כל.

נגיש בקלות

נגיש בקלות

Law & More זמין בימים שני עד שישי בין השעות 08: 00-22: 00 ובסופי שבוע בין השעות 09: 00-17: 00

תקשורת טובה ומהירה

תקשורת טובה ומהירה

עורכי הדין שלנו מקשיבים לתיק שלך ומציעים תוכנית פעולה מתאימה
גישה אישית

גישה אישית

שיטת העבודה שלנו מבטיחה כי 100% מלקוחותינו ממליצים עלינו וכי אנו מדורגים בממוצע 9.4

עורך דין מנהלי

המשפט המינהלי עוסק בזכויות וחובותיהם של אזרחים ועסקים כלפי הממשלה. אולם החוק המינהלי מסדיר גם את אופן קבלת ההחלטות של הממשלה ומה אתה יכול לעשות אם אינך מסכים עם החלטה כזו. החלטות הממשלה הן מרכזיות במשפט המינהלי. להחלטות אלו יכולות להיות השלכות מרחיקות לכת עבורכם. לכן חשוב שתנקוט פעולה מיידית אם אינך מסכים להחלטת ממשלה שיש לה השלכות מסוימות עבורך. לדוגמא: האישור שלך יבוטל או שתנקוט נגדך פעולת אכיפה. אלה מצבים שאתה יכול להתנגד אליהם. כמובן שיש אפשרות שהתנגדותך תידחה. יש לך גם את הזכות להגיש חוק ערר ועל דחיית התנגדותך. ניתן לעשות זאת על ידי הגשת הודעת ערעור. עורכי הדין המינהליים של Law & More יכול לייעץ ולתמוך בך בתהליך זה.

תפריט מהיר

תדמית של טום מייביס

טום מייביס

שותף מנהל / עורך דין

tom.meevis@lawandmore.nl

משרד עורכי דין ב Eindhoven ו Amsterdam

עורך דין תאגידי

"Law & More עורכי דין
מעורבים ויכולים להזדהות
עם הבעיה של הלקוח"

חוק משפט מינהלי כללי

חוק המשפט המינהלי הכללי (Awb) מהווה לרוב את המסגרת המשפטית ברוב המקרים של המשפט המינהלי. חוק המשפט המינהלי הכללי (Awb) קובע כיצד על הממשלה להכין החלטות, לפרסם מדיניות ואילו סנקציות זמינות לאכיפה.

היתרים

אתה עלול לבוא במגע עם המשפט המינהלי אם אתה זקוק להיתר. זה יכול להיות, למשל, היתר סביבתי או היתר משקאות חריפים ואירוח. בפועל, זה קורה באופן קבוע כי בקשות להיתרים נדחות בטעות. אזרחים יכולים להתנגד. החלטות אלה על היתרים הן החלטות משפטיות. בעת קבלת החלטות, הממשלה מחויבת לכללים הנוגעים לתוכן ולאופן בו מתקבלות ההחלטות. כדאי לקבל סיוע משפטי אם אתה מתנגד לדחיית בקשת ההיתר שלך. מכיוון שכללים אלה ערוכים על בסיס הכללים המשפטיים החלים במשפט המינהלי. על ידי התעסקות עם עורך דין, אתה יכול להיות בטוח שההליך יתנהל כראוי במקרה של התנגדות ובמקרה של ערעור.

בחלק מהמקרים לא ניתן להגיש התנגדות. בהליכים ניתן למשל להגיש חוות דעת לאחר טיוטת החלטה. חוות דעת היא תגובה שאתה, כגורם מעוניין, תוכל לשלוח לרשות המוסמכת בתגובה לטיוטת החלטה. הרשות יכולה לקחת את הדעות המובאות בחשבון כאשר תתקבל ההחלטה הסופית. לכן חכם לפנות לייעוץ משפטי לפני שתגיש את חוות דעתך לגבי החלטת טיוטה.

מה הלקוחות אומרים עלינו

עורכי הדין המנהליים שלנו מוכנים לסייע לך:

Office Law & More

סובסידיות

מתן סובסידיות פירושו שאתה זכאי למשאבים כספיים מגוף מנהלי לצורך מימון פעילויות מסוימות. למתן סובסידיות תמיד יש בסיס חוקי. בנוסף לקביעת כללים, סבסוד הוא מכשיר שמשמשים משתמשים בו. באופן זה הממשלה מעוררת התנהגות רצויה. לעתים קרובות סובסידיות כפופות לתנאים. תנאים אלה יכולים לבדוק את הממשלה כדי לבדוק אם הם מתקיימים.

ארגונים רבים תלויים בסובסידיות. אולם בפועל זה קורה לעיתים קרובות כי סובסידיות נמשכות על ידי הממשלה. אתה יכול לחשוב על המצב שהממשלה מקצצת. קיימת גם הגנה משפטית כנגד החלטת ביטול. על ידי התנגדות למשיכת הסבסוד, אתה יכול, במקרים מסוימים, להבטיח ששמירת זכאותך לסבסוד. האם יש לך ספק אם הסבסוד שלך בוטל כדין או שיש לך שאלות אחרות לגבי סובסידיות ממשלתיות? אז אל תהסס לפנות לעורכי הדין המינהליים של Law & More. נשמח לייעץ לך בשאלותיך לגבי סובסידיות ממשלתיות.

משפט מינהליפיקוח מנהלי

יתכן שתצטרך להתמודד עם הממשלה כאשר מופרים חוקים באזורך והממשלה מבקשת ממך להתערב או כאשר, למשל, הממשלה באה לבחון אם אתה עומד בתנאי ההיתר או בתנאים שהוטלו אחרים. זה נקרא אכיפה ממשלתית. הממשלה יכולה לפרוס מפקחים למטרה זו. למפקחים יש גישה לכל חברה והם רשאים לבקש את כל המידע הדרוש ולבדוק ולנהל איתם את המינהל. זה לא מחייב שיש חשד רציני לכך שהכללים הופרו. אם אינך משתף פעולה במקרה כזה, אתה עונש.

אם הממשלה קובעת שהייתה הפרה, תינתן לך האפשרות להגיב לאכיפה המיועדת. זה יכול להיות, למשל, צו בתשלום קנס, צו תחת קנס מינהלי או קנס מינהלי. ניתן למשוך אישורים גם לצורכי אכיפה.

הוראה בתשלום קנס פירושה שהממשלה רוצה לגרום לך לעשות או להימנע מביצוע פעולה מסוימת, ובמקרה כזה אתה חייב סכום כסף אם אתה לא משתף פעולה. הצו תחת עונש מינהלי מרחיק לכת אפילו יותר מזה. בצו מינהלי, הממשלה מתערבת ואז עלויות ההתערבות תובענה ממך. זה יכול להיות המקרה, למשל, כאשר מדובר בהריסת מבנה בלתי חוקי, ניקוי ההשלכות של הפרה סביבתית או סגירת עסק ללא היתר.

יתר על כן, במצבים מסוימים הממשלה עשויה לבחור להטיל קנס באמצעות המשפט המינהלי במקום המשפט הפלילי. דוגמא לכך היא הקנס המנהלי. קנס מינהלי יכול להיות גבוה מאוד. אם הוטל עליכם קנס מינהלי ואתם לא מסכימים עם זה, תוכלו לערער לבית המשפט.

כתוצאה מעבירה מסוימת, הממשלה עשויה להחליט לבטל את היתרך. ניתן ליישם אמצעי זה כעונש, אך גם כאכיפה כדי למנוע חזרה על מעשה מסוים.

אחריות ממשלתית

לפעמים החלטות או פעולות של הממשלה עלולות לגרום נזק. בחלק מהמקרים הממשלה אחראית לנזק זה ותוכל לתבוע נזקים. יש כמה דרכים בהן אתה, כיזם או כאדם פרטי, יכול לתבוע פיצויים מהממשלה.

מעשה ממשל בלתי חוקי

אם הממשלה פעלה שלא כדין, אתה יכול לחייב את הממשלה באחריות לכל נזק שנגרם לך. בפועל, זה נקרא מעשה ממשלתי שלא כדין. זה המקרה, למשל, אם הממשלה סוגרת את החברה שלך, והשופט מחליט לאחר מכן כי אסור היה לקרות. כיזם, אתה יכול לתבוע את ההפסד הכספי שספגת כתוצאה מהסגירה הזמנית של הממשלה.

מעשה לגיטימי שלטון

במקרים מסוימים, אתה עלול להיפגע גם אם הממשלה קיבלה החלטה לגיטימית. זה יכול להיות המקרה, למשל, כאשר הממשלה מבצעת שינוי בתכנית הייעוד, שתאפשר פרויקטים של בנייה מסוימים. שינוי זה יכול להוביל לאובדן הכנסות מהעסק שלך או להפחתת ערך הבית שלך. במקרה כזה אנו מדברים על פיצויים בגין נזק לתוכנית או פיצוי אובדן.

עורכי הדין המינהליים שלנו ישמחו לייעץ לכם על האפשרויות לקבלת פיצויים כתוצאה מעשה ממשלתי.

התנגדות וערעורהתנגדות וערעור

לפני שניתן יהיה להגיש התנגדות להחלטת הממשלה לבית המשפט המינהלי, תחילה יהיה על הליך התנגדות. המשמעות היא שעליך לציין בכתב תוך שישה שבועות שאתה לא מסכים עם ההחלטה והסיבות לכך שאתה לא מסכים. על ההתנגדויות להיעשות בצורה בכתב. השימוש בדוא"ל אפשרי רק אם הממשלה ציינה זאת במפורש. התנגדות טלפונית אינה נחשבת להתנגדות רשמית.

לאחר שהוגשה הודעה על התנגדות, לרוב ניתנת לך ההזדמנות להסביר את התנגדותך בעל פה. אם הוכח שאתה צודק וההתנגדות מוכרזת כמבוססת, ההחלטה שבמחלוקת תתהפך והחלטה אחרת תחליף אותה. אם לא הוכח שאתה צודק, ההתנגדות תכריז כבלתי מבוססת.

ניתן להגיש ערעור על החלטת ההתנגדות לבית המשפט. יש להגיש ערעור גם בכתב תוך שישה שבועות. במקרים מסוימים זה יכול להיעשות גם באופן דיגיטלי. לאחר מכן בית המשפט מעביר הודעת ערעור לסוכנות הממשלתית בבקשה לשלוח את כל המסמכים הנוגעים למקרה ולהשיב לה בכתב הגנה.

לאחר מכן יתקיים דיון. בית המשפט יחליט אז רק על ההחלטה השנויה במחלוקת בהתנגדות. לכן, אם השופט יסכים איתך, הוא רק יבטל את ההחלטה על התנגדותך. הנוהל לפיכך טרם הסתיים. הממשלה תצטרך לקבל החלטה חדשה בנושא ההתנגדות.

שירותיםמועדים בחוק המינהלי

לאחר החלטת הממשלה, יש לך שישה שבועות להגיש התנגדות או ערעור. אם לא תתנגד בזמן, הסיכוי שלך לעשות משהו נגד ההחלטה יחלוף. אם לא תוגש התנגדות או ערעור על החלטה, יינתן לה כוח משפטי פורמלי. אז יש להניח שהוא חוקי, הן מבחינת היצירה והן מבחינת תוכנו. תקופת ההתיישנות להגשת השגה או ערעור היא אפוא שישה שבועות. לכן עליכם לוודא כי אתם עוסקים בסיוע משפטי בזמן. אם אינך מסכים עם ההחלטה, עליך להגיש הודעה על התנגדות או ערעור תוך 6 שבועות. עורכי הדין המינהליים של Law & More יכול לייעץ לך בתהליך זה.

שירותים

נוכל להתדיין עבורך בכל תחומי המשפט המנהלי. חשבו למשל על הגשת הודעת התנגדות להנהלת העירייה נגד הטלת צו קנס או התדיינות בפני בית המשפט בעניין אי מתן היתר סביבתי להסבת בניין. פרקטיקת הייעוץ היא חלק חשוב מהעבודה שלנו. במקרים רבים, בעזרת ייעוץ נכון, תוכלו למנוע הליכים נגד הממשלה.

נוכל, בין היתר, לייעץ ולסייע לך ב:

  • הגשת בקשה לסבסוד;
  • הטבה שהופסקה והשבת הטבה זו;
  • הטלת קנס מינהלי;
  • דחיית בקשתך להיתר סביבתי;
  • הגשת התנגדות לביטול היתרים.

הליכים במשפט מנהלי הם לרוב עבודת עורכי דין אמיתית, אם כי סיוע של עורך דין אינו חובה. האם אינך מסכים עם החלטת ממשלה שיש לה השלכות מרחיקות לכת עבורך? ואז צרו קשר עם עורכי הדין המינהליים של Law & More באופן ישיר. אנו יכולים לסייע לכם!

האם אתה רוצה לדעת מה Law & More יכול לעשות עבורך כמשרד עורכי דין ב Eindhoven ו Amsterdam?
לאחר מכן צרו קשר בטלפון +31 40 369 06 80 או שלחו דוא"ל אל:
אדון. טום מייביס, תומך ב Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl

Law & More