מעשה התפטרות

מעשה התפטרות

גירושין כרוכים בהרבה

הליך הגירושין מורכב ממספר צעדים. אילו צעדים יש לנקוט תלוי אם יש לך ילדים והאם הסכמת מראש להסדר עם בן / בת הזוג לשעבר שלך. באופן כללי, יש לעקוב אחר הנוהל הסטנדרטי הבא. ראשית, יש להגיש בקשה לגירושין לבית המשפט. זו יכולה להיות בקשה חד צדדית או בקשה משותפת. באפשרות הראשונה, שותף מגיש את העתירה בלבד. אם נעשית עתירה משותפת, אתה ובן זוגך לשעבר מגישים את העתירה ומסכימים על כל ההסדרים. אתה יכול לקבל את ההסכמים הללו בברית גירושין על ידי מגשר או עורך דין. במקרה כזה לא יתקיים דיון בבית המשפט, אך תקבל החלטת גירושין. לאחר קבלת החלטת הגירושין תוכלו לערוך עורך דין כתב התפטרות. שטר התפטרות הוא הצהרה שלקחתם את החלטת הגירושין שניתנה על ידי בית המשפט ושלא תערערו על ההחלטה, מה שאומר שניתן יהיה לרשום אותה בעירייה באופן מיידי. תתגרש על פי החוק רק לאחר שההחלטה הוזנה ברשומות המצב האזרחי של העירייה. כל עוד החלטת הגירושין לא נרשמה, אתה עדיין נשוי רשמית.

מעשה התפטרות

לאחר פסיקת בית המשפט, מתחילה באופן עקרוני תקופת ערעור של 3 חודשים. בתוך תקופה זו תוכל להגיש ערעור על החלטת הגירושין אם אינך מסכים איתה. אם הצדדים מסכימים מיד עם החלטת הגירושין, תקופה זו של 3 חודשים עשויה להתעכב. הסיבה לכך היא שניתן לרשום את החלטת בית המשפט רק לאחר שהפסק הדין הפך להיות סופי. פסק דין הופך להיות סופי רק לאחר שתקופת הערעור לשלושה חודשים הסתיימה. עם זאת, אם שני הצדדים יחתמו על הסכם ההתפטרות, שניהם מתנערים מהערעור. הצדדים 'מתפטרים' מפסק הדין של בית המשפט. פסק הדין הוא סופי וניתן לרשום אותו ללא צורך להמתין לתקופה של 3 חודשים. אם אינך מסכים להחלטת הגירושין, חשוב לא לחתום על כתב ההתפטרות. לכן חתימה על המעשה אינה חובה. לאחר החלטת בית המשפט קיימות האפשרויות הבאות בתחום ההתפטרות:

 • שני הצדדים חותמים על פעולת התפטרות:
  בכך מציינים הצדדים כי אינם רוצים להגיש ערעור על החלטת הגירושין. במקרה זה, תקופת הערעור ל -3 חודשים מסתיימת והליך הגירושין מהיר יותר. את הגירושין ניתן להזין מיד ברשומות המצב האזרחי של העירייה.
 • אחד משני הצדדים חותם על אקט של התפטרות, השני לא. אך גם הוא או היא לא מגישים ערעור:
  אפשרות הערעור נותרה פתוחה. יש להמתין לתקופת הערעור בת 3 חודשים. אם בכל זאת בן זוגך לשעבר (לעתיד) לא מגיש ערעור, עדיין ניתן לרשום את הגירושין סופית בעירייה לאחר 3 חודשים.
 • אחד משני הצדדים חותם על פעולת התפטרות, הצד השני מגיש ערעור:
  במקרה זה ההליכים נכנסים לשלב חדש לחלוטין ובית המשפט יבחן מחדש את התיק בערעור.
 • אף אחד מהצדדים אינו חותם על פעולת התפטרות, אך גם הצדדים אינם מערערים:
  בתום תקופת הערעור של 3 חודשים עליכם או על עורך הדין שלכם לשלוח את החלטת הגירושין לרשם הלידות, הנישואין והפטירות לרישום סופי ברישומי המצב האזרחי.

צו הגירושין הופך להיות בלתי חוזר לאחר שתקופת הערעור בת 3 חודשים הסתיימה. לאחר שההחלטה הפכה לבלתי חוזרת, יש לרשום אותה ברשומות המצב האזרחי תוך 6 חודשים. אם החלטת הגירושין לא נרשמה בזמן, ההחלטה תעבור והנישואין לא יפורקו!

לאחר שתקופת המועד לערעור תמה, תזדקק לשטר של אי בקשה על מנת שהגירושין יירשמו בעירייה. עליך להגיש בקשה לאישור זה של בקשה לבית המשפט שקבע את פסק הדין בהליך הגירושין. בכתב זה מצהיר בית המשפט כי הצדדים לא ערערו על פסק הדין. ההבדל בשטר ההתפטרות הוא ששטר אי הבקשה מתבקש מבית המשפט לאחר תום תקופת הערעור, ואילו את כתב ההתפטרות יש לערוך על ידי עורכי הדין של הצדדים לפני שתום תקופת הערעור.

לקבלת ייעוץ והכוונה במהלך גירושיך, תוכל לפנות לעורכי הדין של דיני משפחה Law & More. ליד Law & More אנו מבינים שלגירושין ולאירועים הבאים יכולים להיות השלכות מרחיקות לכת על חייך. לכן אנו נוקטים גישה אישית. עורכי הדין שלנו יכולים גם לסייע לך בכל הליך. עורכי הדין ב Law & More מומחים בתחום דיני המשפחה ושמחים להדריך אותך, אולי יחד עם בן זוגך, בתהליך גירושין.

Law & More