לאחר מעצרך: משמורת

לאחר מעצרך: משמורת

נעצרתם בחשד לעבירה פלילית? אז בדרך כלל המשטרה תעביר אותך לתחנת המשטרה כדי לחקור את הנסיבות שבהן בוצעה העבירה ומה תפקידך כחשוד. המשטרה עשויה לעצור אותך עד תשע שעות כדי להשיג מטרה זו. הזמן שבין חצות לתשע בבוקר לא נחשב. במהלך תקופה זו אתה נמצא בשלב הראשון של המעצר שקדם למשפט.

לאחר מעצרך: משמורת

משמורת היא השלב השני במעצר שקדם למשפט

יתכן שתשע שעות אינן מספיקות והמשטרה זקוקה ליותר זמן לחקירה. האם התובע הציבורי מחליט שעלייך (כחשוד) להישאר זמן רב יותר בתחנת המשטרה להמשך חקירה? אז יורה התובע הציבורי על הביטוח. עם זאת, לא ניתן פשוט להוציא צו ביטוח על ידי התובע הציבורי. זאת מכיוון שיש לעמוד במספר תנאים. לדוגמה, צריכים להיות המצבים הבאים:

  • המשטרה חוששת מסכנת בריחה;
  • המשטרה רוצה להתעמת עם עדים או למנוע מכם להשפיע על עדים;
  • המשטרה רוצה למנוע ממך להתערב בחקירה.

בנוסף, ניתן להוציא צו רק רק אם אתה חשוד בעבירה פלילית שמותרת לה מעצר לפני משפט. ככלל, מעצר לפני משפט אפשרי במקרה של עבירות פליליות העונש מאסר של ארבע שנים ומעלה. דוגמא לעבירה פלילית שמותרת לה מעצר לפני משפט היא גניבה, הונאה או עבירת סמים.

אם הוצא צו ביטוח על ידי התובע הציבורי, המשטרה יכולה לעכב אותך בצו זה, הכולל את העבירה הפלילית בה אתה חשוד, במשך שלושה ימים, כולל שעות הלילה, בתחנת המשטרה. בנוסף, תקופת שלושה ימים זו עשויה להאריך פעם נוספת בשלושה ימים נוספים במקרה חירום. במסגרת הארכה זו, יש לשקול את אינטרס החקירה כנגד האינטרס האישי שלך כחשוד. אינטרס החקירה כולל, למשל, חשש מפני סכנת טיסה, תשאול נוסף או מניעה ממך למנוע את החקירה. התעניינות אישית עשויה לכלול, למשל, טיפול בבן זוג או בילד, שימור מקום עבודה או נסיבות כמו לוויה או חתונה. בסך הכל, אפוא, הביטוח עשוי להימשך 6 ימים לכל היותר.

אינך יכול להתנגד או לערער על המשמורת או על הארכתה. עם זאת, כחשוד עליך להיות מובא בפני שופט ואתה יכול להגיש את תלונך בפני שופט השלום הבודק על אי סדרים במעצר או במשמורת. חכם להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני שעושים זאת. אחרי הכל, אם אתה במעצר אתה זכאי לסיוע מעורך דין. אתה מעריך את זה? אז אתה יכול לציין שאתה רוצה להשתמש בעורך דין משלך. לאחר מכן המשטרה ניגשת אליו או אליה. אחרת תקבל סיוע מעורך הדין של המשגיח. עורך הדין שלך יכול לבדוק אם יש אי סדרים במהלך מעצר או בביטוח והאם היה מותר במעצר זמני במצבך.

בנוסף, עורך דין יכול להצביע על הזכויות והחובות שלך במהלך המעצר שקדם למשפט. אחרי הכל, תישמע במהלך השלב הראשון והשני של המעצר שקדם למשפט. נהוג שהמשטרה פותחת במספר שאלות לגבי מצבך האישי. בהקשר זה, המשטרה עשויה לבקש ממך לספק את מספר הטלפון שלך ואת המדיה החברתית שלך. שימו לב: כל התשובות שתתן לשאלות "חברתיות" אלה מהמשטרה יכולות לשמש נגדכם בחקירה. לאחר מכן המשטרה תשאל אותך לגבי העבירות הפליליות שהיא מאמינה שאתה עשוי להיות מעורב בהן. חשוב שתדע שיש לך כחשוד את הזכות לשתוק ושתוכל גם להשתמש בה. זה יכול להיות הגיוני להשתמש בזכות השתיקה, כי אתה עדיין לא יודע איזה ראיות יש למשטרה נגדך במהלך פוליסת הביטוח. למרות שלפני שאלות "עסקיות" אלה, המשטרה נדרשת להודיע ​​לך כי אינך נדרש לענות על השאלות, זה לא תמיד קורה. בנוסף, עורך הדין יכול ליידע אותך על ההשלכות האפשריות של שימוש בזכות השתיקה. אחרי הכל, שימוש בזכות השתיקה אינו חף מסיכונים. תוכל למצוא מידע נוסף על כך בבלוג שלנו: זכות השתיקה בעניינים פליליים.

אם תוקף משמורת המשמורת (המורחבת) פג, האפשרויות הבאות זמינות. ראשית, התובע הציבורי עשוי לחוש שאינך זקוק עוד למעצר לצורך החקירה. במקרה זה, התובע הציבורי יורה על שחרורך. יתכן גם כי התובע הציבורי חושב שהחקירה התקדמה דיה בכדי להיות מסוגלת לקבל החלטה סופית לגבי המשך העניינים. אם התובע הציבורי יחליט שתעוכב יותר, תובא בפני השופט. לאחר מכן השופט ידרוש את מעצרך. השופט גם יקבע אם אתה צריך להיות חשוד במעצר. אם כן, אתה גם נמצא בשלב הארוך הבא של המעצר לפני המשפט.

At Law & More, אנו מבינים כי מעצר וגם משמורת הם אירוע חשוב ויכולים להיות השלכות מרחיקות לכת עבורך. לכן חשוב שתתוודעו היטב למהלך האירועים הנוגעים לצעדים אלה בהליך הפלילי והזכויות שיש לכם בתקופה בה אתם נמצאים במעצר. Law & More עורכי דין הם מומחים בתחום המשפט הפלילי ושמחים לסייע לכם בזמן מעצר לפני משפט. אם יש לך שאלות נוספות בנוגע למשמורת, אנא צור קשר עם עורכי הדין של Law & More.

Law & More