מזונות, מתי נפטרים מזה?

מזונות, מתי נפטרים מזה?

אם הנישואים בסופו של דבר לא יסתדרו, אתה ובן זוגך עשויים להחליט להתגרש. זה גורם לרוב לחובת מזונות לך או לבן זוגך לשעבר, בהתאם להכנסה שלך. חובת המזונות עשויה להיות מזונות ילדים או מזונות פרטנר. אבל לכמה זמן אתה צריך לשלם על זה? והאם אפשר להיפטר מזה?

משך מזונות הילדים

אנחנו יכולים להיות קצרים לגבי אחזקת ילדים. הסיבה לכך היא שמשך מזונות הילדים נקבע בחוק ולא ניתן לסטות ממנו. על פי חוק, יש להמשיך לשלם מזונות עד שהילד מגיע לגיל 21. לפעמים, החובה לתשלום מזונות יכולה להסתיים בגיל 18. הדבר תלוי בעצמאות הכלכלית של ילדכם. אם ילדכם מעל גיל 18, בעל הכנסה ברמת הרווחה ואינו לומד יותר, הוא נחשב למסוגל לדאוג לעצמו מבחינה כלכלית. מבחינתך זה אומר שלמרות שילדך עדיין לא בן 21, חובת המזונות שלך פוסלת.

משך מזונות בן זוג 

כמו כן, לגבי מזונות שותפים, החוק מכיל מועד שלאחריו פוקעת חובת המזונות. בניגוד למזונות ילדים, בני זוג לשעבר יכולים לסטות מכך על ידי עריכת הסכמים אחרים. עם זאת, האם אתה ובן זוגך לשעבר לא סיכמו על משך מזונות השותף? אז חל המונח הקבוע בחוק. בעת קביעת מונח זה, הרגע בו אתה מתגרש הוא חיוני. כאן מבחינים בין גירושין לפני 1 ביולי 1994, גירושין בין 1 ביולי 1994 ל-1 בינואר 2020 וגירושין לאחר 1 בינואר 2020.

התגרש לאחר 1 בינואר 2020

אם התגרשת לאחר 1 בינואר 2020, חובת המזונות תחול, באופן עקרוני, למשך מחצית משך הנישואין, עד 5 שנים לכל היותר. עם זאת, ישנם שלושה חריגים לכלל זה. החריג הראשון חל אם יש לך ולבן זוגך לשעבר ילדים משותפים. ואכן, במקרה זה, מזונות בן זוג נפסקים רק כאשר הילד הקטן מגיע לגיל 12. שנית, במקרה של נישואין שנמשכו יותר מ-15 שנים, כאשר מקבל המזונות זכאי ל- AOW תוך עשר שנים, מזונות השותפים נמשכים עד תחילת ה-AOW. לבסוף, מזונות שותפים מסתיימים לאחר עשר שנים במקרים בהם משלם המזונות נולד ב-1 בינואר 1970 או לפני כן, הנישואין נמשכו יותר מ-15 שנים, והמשלם מזונות יקבל החזר רק בעוד יותר מעשר שנים.

התגרש בין 1 ביולי 1994 ל-1 בינואר 2020

מזונות שותפים לאלו שהתגרשו בין ה-1 ביולי 1994 ל-1 בינואר 2020 נמשכים עד 12 שנים, אלא אם אין לך ילדים והנישואים נמשכו פחות מחמש שנים. באותם מקרים, מזונות בני הזוג נמשכים כל עוד נמשכים הנישואין.

התגרש לפני 1 ביולי 1994

לבסוף, אין תנאי סטטוטורי לבני זוג לשעבר שהתגרשו לפני 1 ביולי 1994. אם אתה ובן זוגך לשעבר לא הסכמתם על דבר, אחזקה של בן הזוג תימשך לכל החיים.

אפשרויות נוספות להפסקת התמיכה בבני זוג 

במקרה של מזונות בני זוג, ישנם מספר מצבים נוספים בהם מסתיימת חובת המזונות. אלה כוללים כאשר:

  • אתה ובן זוגך לשעבר מסכימים יחד שחובת המזונות נפסקת;
  • אתה או בן זוגך לשעבר מתים;
  • מקבל המזונות מתחתן עם אדם אחר, מתגורר יחד או נכנס לשותפות אזרחית;
  • משלם המזונות אינו יכול עוד לשלם את המזונות; אוֹ
  • למקבל המזונות יש הכנסה עצמאית מספקת.

קיימת גם אפשרות לשינוי הדדי בגובה מזונות בני הזוג. האם בן זוגך לשעבר לא מסכים עם שינוי? אז תוכל לבקש זאת גם מבית המשפט. לשם כך, חייבת להיות לך סיבה טובה, למשל, בגלל שינוי בהכנסה.

האם בן זוגך לשעבר רוצה לשנות או להפסיק את המזונות, ואתה לא מסכים? או שאתה משלם המזונות ומעוניין לבטל את חובת המזונות שלך? אם כן, פנה לאחד מעורכי הדין שלנו. עורכי הדין שלנו לגירושין עומדים לשירותכם בייעוץ אישי וישמחו לסייע לכם בכל צעד משפטי.

Law & More