דמי מזונות

מה זה מזונות?

בהולנד מזונות הם תרומה כספית ליוקר המחיה של בן הזוג והילדים לשעבר לאחר גירושין. זה סכום שאתה מקבל או שאתה צריך לשלם מדי חודש. אם אין לך מספיק הכנסה כדי לחיות ממך, אתה יכול לקבל מזונות. תצטרך לשלם מזונות אם לבן זוגך לשעבר אין הכנסה מספקת לפרנס את עצמו לאחר הגירושין. רמת החיים בזמן הנישואין תילקח בחשבון. ייתכן שיש לך חובה לפרנס בן זוג לשעבר, שותף רשום לשעבר וילדיך.

דמי מזונות

מזונות ילדים ומזונות שותפים

במקרה של גירושין, אתה עלול להתמודד עם מזונות בן זוג ומזונות ילדים. בכל הנוגע למזונות השותפים, תוכל לערוך הסכמים על כך עם בן זוגך לשעבר. ניתן לקבוע הסכמים אלה בהסכם כתוב על ידי עורך דין או נוטריון. אם לא סוכם דבר על מזונות בן זוג במהלך הגירושין, תוכל להגיש בקשה למזונות בהמשך אם, למשל, המצב שלך או בן הזוג לשעבר ישתנה. גם אם הסדר המזונות הקיים כבר אינו סביר, תוכלו לערוך הסדרים חדשים.

בכל הנוגע למזונות ילדים, ניתן לערוך הסכמים גם במהלך הגירושין. הסכמים אלה נקבעים בתוכנית הורות. בתכנית זו תקבע גם סידורים לחלוקת הטיפול לילדך. מידע נוסף על תוכנית זו ניתן למצוא בדף שלנו אודות תוכנית הורות. מזונות ילדים אינם נפסקים עד שהילד מגיע לגיל 21. יתכן ומזונות נעצרים לפני גיל זה, כלומר אם הילד עצמאי מבחינה כלכלית או שיש לו עבודה עם לפחות שכר נוער מינימלי. ההורה המטפל מקבל מזונות עד שהילד מגיע לגיל 18. לאחר מכן הסכום עובר ישירות לילד אם חובת המזונות נמשכת זמן רב יותר. אם אתה ובן הזוג לשעבר לא תצליחו להגיע להסכמה בנושא מזונות ילדים, בית המשפט רשאי להחליט על הסדר מזונות.

איך מחשבים את המזונות?

המזונות מחושבים על סמך יכולת החייב וצרכיו של הזכאי למזונות. היכולת היא הסכום שמשלם המזונות יכול לחסוך. כאשר מבקשים גם מזונות ילדים וגם מזונות בני זוג, מזונות הילדים תמיד מקדימים. המשמעות היא שמזונות ילדים מחושבים תחילה, ואם יש מקום לכך לאחר מכן, ניתן לחשב את מזונות השותפים. אתה זכאי למזונות שותפים רק אם היית נשוי או בשותפות רשומה. במקרה של מזונות ילדים, היחסים בין ההורים אינם רלוונטיים, גם אם ההורים לא היו בקשר, הזכות למזונות ילדים קיימת.

סכומי המזונות משתנים מדי שנה, כי גם השכר משתנה. זה נקרא אינדקס. מדי שנה נקבע אחוז מדד על ידי שר המשפטים והביטחון, לאחר חישוב של הולנד הסטטיסטיקה (CBS). הלמ"ס עוקבת אחר התפתחויות השכר בקהילה העסקית, בממשלה ובמגזרים אחרים. כתוצאה מכך, סכומי המזונות עולים באחוז זה בכל שנה ב -1 בינואר. אתם יכולים להסכים ביחד שההצמדה הסטטוטורית אינה חלה על מזונותיכם.

כמה זמן אתה זכאי לתחזוקה?

אתה יכול להסכים עם בן / בת הזוג שלך כמה זמן יימשך תשלום המזונות. אתה יכול גם לבקש מבית המשפט לקבוע מגבלת זמן. אם לא הוסכם על שום דבר, החוק יסדיר כמה זמן יש לשלם תחזוקה. משמעות התקנה החוקית הנוכחית היא שתקופת המזונות שווה למחצית משך הנישואין עם מקסימום 5 שנים. ישנם מספר יוצאים מן הכלל לכך:

  • אם במועד הגשת הבקשה לגירושין משך הנישואין עולה על 15 שנים וגילו של הנושה למזונות אינו נמוך מ -10 שנים מגיל הפנסיה הממלכתי החל באותה עת, תסתיים החובה כאשר גיל הפנסיה הממלכתי הגיע. לכן מדובר במקסימום 10 שנים אם האדם הנוגע בדבר נמצא בדיוק 10 שנים לפני גיל הפנסיה הממלכתי בעת הגירושין. הדחייה האפשרית של גיל הפנסיה הממלכתי לאחר מכן אינה משפיעה על משך ההתחייבות. חריג זה חל אפוא על נישואין ארוכי טווח.
  • החריג השני נוגע למשפחות עם ילדים צעירים. במקרה זה, החובה נמשכת עד שהילד הצעיר ביותר שנולד מנישואין מגיע לגיל 12. המשמעות היא כי המזונות יכולים להימשך 12 שנים לכל היותר.
  • היוצא מן הכלל השלישי הוא הסדר מעבר ומאריך את משך האחזקה לנושי מזונות בני 50 ומעלה אם הנישואין נמשכו 15 שנים לפחות. נושי אחזקה שנולדו ב -1 בינואר 1970 או לפני כן יקבלו תחזוקה לכל היותר 10 שנים במקום 5 שנים לכל היותר.

המזונות מתחילים כאשר צו הגירושין הוזן ברשומות המצב האזרחי. המזונות נעצרים עם תום התקופה שקבע בית המשפט. זה מסתיים גם כשהנמען מתחתן בשנית, משתף יחד או נכנס לשותפות רשומה. כאשר אחד הצדדים נפטר, גם תשלום המזונות נעצר.

במקרים מסוימים, השותף לשעבר עשוי לבקש מבית המשפט להאריך את המזונות. זה יכול להיעשות רק עד ה -1 בינואר 2020 אם הפסקת המזונות הייתה כה מרחיקת לכת שלא ניתן היה להידרש באופן סביר והוגן. החל מה -1 בינואר 2020, הכללים הללו הופכו למעט גמישים יותר: כעת ניתן להאריך את המזונות אם סיומם אינו סביר עבור הצד המקבל.

הליך מזונות

ניתן להתחיל בהליך לקביעת, שינוי או הפסקת המזונות. תמיד תזדקק לעורך דין. השלב הראשון הוא הגשת בקשה. בבקשה זו אתה מבקש מהשופט לקבוע, לשנות או להפסיק את התחזוקה. עורך הדין שלך מגיש בקשה זו ומגיש אותה למרשם בית המשפט במחוז בו אתה גר והמקום בו מתקיים המשפט. האם אתה ובן זוגך לשעבר לא גר בהולנד? לאחר מכן הבקשה תישלח לבית המשפט בהאג. בן הזוג לשעבר יקבל עותק. כצעד שני, לשותף לשעבר שלך יש אפשרות להגיש כתב הגנה. בהגנה זו הוא או היא יכולים להסביר מדוע לא ניתן לשלם מזונות, או מדוע לא ניתן להתאים או לעצור את המזונות. במקרה זה יתקיים דיון בבית המשפט בו שני השותפים יכולים לספר את סיפורם. לאחר מכן, בית המשפט יקבל החלטה. אם אחד הצדדים אינו מסכים עם החלטת בית המשפט, הוא יכול לערער לבית המשפט לערעור. במקרה זה, עורך הדין שלך ישלח עתירה נוספת והתיק יוערך מחדש על ידי בית המשפט. לאחר מכן תקבל החלטה נוספת. לאחר מכן תוכל לערער לבית המשפט העליון אם אינך מסכים עם החלטת בית המשפט. בית המשפט העליון בודק רק אם בית המשפט לערעורים פרש והחיל את החוק וכללי הפרוצדורה כראוי והאם החלטת בית המשפט מבוססת דיה. לכן, בית המשפט העליון אינו שוקל מחדש את מהות המקרה.

האם יש לך שאלות בנוגע למזונות או שאתה רוצה להגיש בקשה, לשנות או להפסיק את המזונות? אז אנא צרו קשר עם עורכי הדין בדיני משפחה Law & More. עורכי הדין שלנו מתמחים בחישוב המזונות (מחדש). בנוסף, אנו יכולים לסייע לך בכל הליכי מזונות. עורכי הדין ב Law & More מומחים בתחום דיני המשפחה ושמחים להדריך אותך, אולי יחד עם בן זוגך, בתהליך זה.

שתפו אותי
Law & More B.V.