הגשת בקשה להיתר עבודה בהולנד

הגשת בקשה להיתר עבודה בהולנד

זה מה שאתה כאזרח בריטניה צריך לדעת

עד 31 בדצמבר 2020, כל כללי האיחוד האירופי היו בתוקף עבור בריטניה ואזרחים בעלי אזרחות בריטית יכלו להתחיל לעבוד בחברות הולנדיות בקלות, כלומר ללא אישור שהייה או עבודה. עם זאת, כאשר בריטניה עזבה את האיחוד האירופי ב- 31 בדצמבר 2020, המצב השתנה. האם אתה אזרח בריטי ואתה רוצה לעבוד בהולנד לאחר 31 בדצמבר 2020? ואז יש מספר נושאים חשובים שכדאי לזכור. מאותו הרגע, כללי האיחוד האירופי אינם חלים עוד על בריטניה וזכויותיך יוסדרו על בסיס הסכם הסחר ושיתוף הפעולה, עליו הסכימו האיחוד האירופי ובריטניה.

אגב, הסכם הסחר ושיתוף הפעולה מכיל מעט הסכמים מעטים להפליא לגבי אזרחי בריטניה העובדים בהולנד החל מה -1 בינואר 2021. כתוצאה מכך הכללים הלאומיים לאזרחים מחוץ לאיחוד האירופי (מי שאין לו אזרחות של האיחוד האירופי / EEA או שוויץ) להתיר לעבוד בהולנד. בהקשר זה, חוק התעסוקה של אזרחים זרים (WAV) קובע כי אזרח מחוץ לאיחוד האירופי דורש היתר עבודה בהולנד. ישנם שני סוגים של היתר עבודה שניתן לבקש, בהתאם לתקופה בה אתה מתכנן לבצע עבודות בהולנד:

  • היתר עבודה (TWV) מה- UWV, אם תישארו בהולנד פחות מ -90 יום.
  • אישור שהייה ועבודה משולב (GVVA) מה- IND, אם תישארו בהולנד יותר מ- 90 יום.

עבור שני סוגי היתר העבודה, אינך יכול להגיש בקשה ל- UWV או IND בעצמך. יש להגיש בקשה לאישור העבודה על ידי המעסיק שלך ברשויות הנ"ל. עם זאת, יש לעמוד במספר תנאים חשובים לפני מתן היתר עבודה לתפקיד אותו תרצה למלא בהולנד כבריטים ולכן אזרח מחוץ לאיחוד.

אין מועמדים מתאימים בשוק ההולנדי או בשוק העבודה האירופי

אחד התנאים החשובים למתן TWV או היתר עבודה GVVA הוא כי אין "הצעת עדיפות" בשוק העבודה ההולנדי או האירופי. המשמעות היא שעל המעסיק שלך למצוא תחילה עובדים בהולנד וב- EEA וליידע את המשרה הפנויה בפני ה- UWV על ידי דיווח על כך לנקודת שירות של UWV או על ידי פרסום שם. רק אם המעסיק ההולנדי שלך יכול להוכיח כי מאמצי הגיוס האינטנסיביים שלו לא הובילו לתוצאות, במובן זה שאף עובד הולנדי או EEA לא היה מתאים או פנוי, תוכל להיכנס לעבודה אצל מעביד זה. אגב, התנאי הנ"ל מוחל פחות בקפדנות במצב של העברת כוח אדם בקבוצה בינלאומית וכאשר מדובר באנשי אקדמיה, אמנים, מרצים אורחים או מתמחים. אחרי הכל, אזרחים (בריטים) אלה מחוץ לאיחוד לא צפויים להיכנס לצמיתות לשוק העבודה ההולנדי.

אישור שהייה בתוקף לעובד מחוץ לאיחוד האירופי

תנאי חשוב נוסף המוטל על מתן TWV או היתר עבודה GVVA הוא כי אתה, כאנגלי ולכן אזרח מחוץ לאיחוד האירופי, יהיה (או תקבל) אישור שהייה תקף איתו תוכל לעבוד בהולנד. ישנם אישורי שהייה שונים לעבודה בהולנד. איזה אישור שהייה אתה זקוק נקבע לראשונה על סמך משך הזמן שאתה רוצה לעבוד בהולנד. אם זה קצר מ- 90 יום, אשרת שהייה קצרה בדרך כלל תספיק. אתה יכול להגיש בקשה לוויזה זו בשגרירות הולנד שבארץ המוצא שלך או במדינה שבה אתה מתגורר.

עם זאת, אם ברצונך לעבוד בהולנד יותר מ 90 יום, סוג אישור השהייה תלוי בעבודה שברצונך לבצע בהולנד:

  • העברה בתוך חברה. אם אתה עובד בחברה מחוץ לאיחוד האירופי ואתה מועבר לסניף בהולנד כחניך, מנהל או מומחה, המעסיק ההולנדי שלך יכול להגיש בקשה להיתר שהייה עבורך ב- IND תחת ה- GVVA. על מנת להעניק אישור שהייה כזה, עליכם לעמוד במספר תנאים בנוסף למספר תנאים כלליים, כמו למשל הוכחת זהות תקפה ותעודת רקע, כולל חוזה עבודה תקף עם חברה שהוקמה מחוץ לאיחוד האירופי. לקבלת מידע נוסף אודות העברה פנים ארגונית והיתר השהייה המתאים, אנא צרו קשר Law & More.
  • מהגר מאוד מיומן. ניתן להגיש היתר מהגר מאוד מיומן לעובדים מוסמכים מאוד ממדינות מחוץ לאיחוד האירופי אשר הולכים לעבוד בהולנד בתפקיד ניהולי בכיר או כמומחה. הבקשה לכך מוגשת למעביד על ידי המעסיק במסגרת ה- GVVA. על כן אישור שהייה זה אינו חייב להגיש בקשה בעצמך. עם זאת, עליך לעמוד במספר תנאים לפני שתעניק זאת. תנאים אלה ומידע נוסף עליהם ניתן למצוא בעמוד שלנו מהגר ידע. שימו לב: תנאים שונים (נוספים) חלים על חוקרים מדעיים כמשמעותם בהנחיה (EU) 2016/801. האם אתה חוקר בריטי שרוצה לעבוד בהולנד על פי ההנחיה? ואז צרו קשר Law & More. המומחים שלנו בתחום דיני הגירה ועבודה שמחים לעזור לכם.
  • הכרטיס הכחול האירופי. הכרטיס הכחול האירופי הוא אישור שהייה ועבודה משולב למהגרים בעלי השכלה גבוהה של מי, שכמו אזרחים בריטים, אינם בעלי אזרחות של אחת ממדינות החברות באיחוד האירופי מאז 31 בדצמבר 2020, אשר רשומים גם הם ב יש להגיש בקשה ל- IND על ידי המעסיק במסגרת ה- GVVA. כמחזיק כרטיס כחול אירופי, אתה יכול גם להתחיל לעבוד במדינה חברה אחרת לאחר שעבדת בהולנד במשך 18 חודשים, בתנאי שתעמוד בתנאים באותה מדינה. תוכלו גם לקרוא באילו תנאים מדובר בדף שלנו מהגר ידע.
  • עבודה בתשלום. בנוסף לאפשרויות שלעיל, ישנם מספר היתרים אחרים שמטרתם מגורים לעבודה בתשלום. האם אינך מכיר את עצמך במצבים הנ"ל, למשל משום שאתה רוצה לעבוד כעובד בריטי בתפקיד הולנדי ספציפי באמנות ובתרבות או ככתב בריטי במדיום פרסום הולנדי? במקרה זה, ככל הנראה יחול היתר שהייה שונה במקרה שלך ועליך לעמוד בתנאים אחרים (נוספים). היתר השהייה המדויק הדרוש לך תלוי במצבך. בְּ Law & More אנו יכולים לקבוע את אלה יחד איתך ועל סמך זה לקבוע באילו תנאים עליך לעמוד.

אין צורך באישור עבודה

במקרים מסוימים, אתה כאזרח בריטי אינך זקוק לאישור עבודה TWV או GVAA. לידיעתך, ברוב המקרים החריגים אתה עדיין צריך להיות מסוגל להציג אישור שהייה בתוקף ולעיתים לדווח ל- UWV. שני החריגים העיקריים להיתר העבודה שלרוב יהיו הרלוונטיים ביותר מודגשים להלן:

  • אזרחים בריטים אשר (הגיעו) להתגורר בהולנד לפני 31 בדצמבר 2020. אזרחים אלה מכוסים על ידי הסכם הנסיגה שנחתם בין בריטניה להולנד. המשמעות היא שגם לאחר שבריטניה עזבה סופית את האיחוד האירופי, אזרחים בריטים אלה יכולים להמשיך לעבוד בהולנד מבלי שיידרש היתר עבודה. זה חל רק אם אזרחי בריטניה המדוברים מחזיקים באישור שהייה בתוקף, כגון מסמך שהייה של האיחוד האירופי. האם אתה שייך לקטגוריה זו, אך עדיין אין לך מסמך תקף לשהותך בהולנד? אז עדיף להגיש בקשה להיתר שהייה לתקופה קצובה או בלתי מוגבלת כדי להבטיח גישה חופשית לשוק העבודה בהולנד.
  • יזמים עצמאיים. אם אתה רוצה לעבוד בהולנד כעצמאי, אתה זקוק לאישור שהייה 'לעבוד כעצמאי'. אם ברצונך להיות זכאי להיתר שהייה כזה, הפעילות שתבצע חייבת להיות בעלת חשיבות מהותית לכלכלת הולנד. המוצר או השירות שאתה עומד להציע חייבים להיות בעלי אופי חדשני גם עבור הולנד. האם ברצונך לדעת באילו תנאים עליך לעמוד ואילו מסמכים רשמיים עליך להגיש לבקשה? אז אתה יכול ליצור קשר עם עורכי הדין של Law & More. עורכי הדין שלנו שמחים לסייע לכם בבקשה.

At Law & More אנו מבינים שכל מצב שונה. לכן אנו משתמשים בגישה אישית. האם תרצה לדעת אילו אישורי שהייה ועבודה או חריגים (אחרים) חלים במקרה שלך והאם אתה עומד בתנאים למתן אותם? ואז צרו קשר Law & More. Law & Moreעורכי הדין הם מומחים בתחום דיני הגירה ועבודה, כדי שיוכלו להעריך נכון את מצבך ולקבוע יחד איתך איזה אישור שהייה והעבודה מתאים למצבך ובאילו תנאים עליך לקיים. האם ברצונך להגיש בקשה להיתר שהייה או לארגן את הבקשה להיתר עבודה? גם אז, Law & More מומחים שמחים לעזור לך.

Law & More