להפוך לאזרח הולנדי מוקדם יותר באמצעות הליך אופציה

להפוך לאזרח הולנדי מוקדם יותר באמצעות הליך אופציה

אתה נשאר בהולנד ואתה אוהב את זה מאוד. לכן ייתכן שתרצה לקבל אזרחות הולנדית. אפשר להפוך להולנדי על ידי התאזרחות או על פי אופציה. אתה יכול להגיש בקשה לאזרחות הולנדית מהר יותר באמצעות הליך האופציה; כמו כן, העלויות עבור הליך זה נמוכות במידה ניכרת. מצד שני, הליך האופציה אכן כרוך בדרישות מחמירות יותר. בבלוג זה תוכלו לקרוא האם אתם עומדים בדרישות אלו ואילו מסמכים תומכים נדרשים לתוצאה מוצלחת.

לאור אופיו המורכב של ההליך, מומלץ להזמין עורך דין שיוכל ללוות אתכם בתהליך ולהתמקד במצבכם הספציפי והפרטני. 

תנאים

אתה יכול להגיש בקשה לקבלת אזרחות הולנדית לפי אופציה במקרים הבאים:

  • אתה בוגר, נולד בהולנד ומתגורר בהולנד מאז הלידה. יש לך גם רישיון שהייה בתוקף.
  • נולדת בהולנד ואין לך אזרחות. אתה גר בהולנד עם רישיון שהייה בתוקף לפחות שלוש שנים רצופות.
  • אתה גר בהולנד מיום שמלאו לך ארבע שנים, תמיד היה לך רישיון שהייה תקף ואתה עדיין מחזיק באישור שהייה בתוקף.
  • אתה אזרח הולנדי לשעבר והתגורר בהולנד במשך שנה אחת לפחות עם היתר שהייה קבוע או לתקופה קצובה בתוקף עם מטרת שהייה לא זמנית. שים לב שאם אזרחותך נשללה אי פעם בגלל שוויתרת עליה, לא תוכל להגיש בקשה לאופציה.
  • אתה נשוי לאזרח הולנדי לפחות שלוש שנים או שיש לך שותפות רשומה עם אזרח הולנדי לפחות שלוש שנים. הנישואים או השותפות הרשומים שלך הם רציפים עם אותו אזרח הולנדי ואתה גר בהולנד ברציפות עם היתר שהייה בתוקף במשך 15 שנים לפחות.
  • אתה בן 65 ומעלה וחי בממלכת הולנד ברציפות לפחות 15 שנים עם רישיון שהייה בתוקף מיד לפני אישור רכישת האזרחות ההולנדית.

אם נולדת, מאומצת או נשואה לפני ה-1 בינואר 1985, ישנם שלושה מקרים נפרדים נוספים שבאמצעותם תוכל להגיש בקשה לקבלת אזרחות הולנדית לפי אופציה:

  • נולדת לפני 1 בינואר 1985 לאם הולנדית. לאביך לא היה אזרחות הולנדית בזמן לידתך.
  • אומצת כקטינה לפני ה-1 בינואר 1985 על ידי אישה שהייתה לה אזרחות הולנדית באותה תקופה.

היית נשוי לגבר לא הולנדי לפני 1 בינואר 1985 וכתוצאה מכך איבדת את אזרחותך ההולנדית. אם התגרשת לאחרונה, תמסור את הצהרת האופציה תוך שנה מיום פירוק הנישואין. אינך חייב להיות תושב בהולנד כדי להמציא הצהרה זו.

אם אינך נופל תחת אף אחת מהקטגוריות לעיל, סביר להניח שאינך זכאי לתהליך האופציה.

בקש

הגשת בקשה לאזרחות הולנדית לפי אופציה נעשית בעירייה. לשם כך, עליך להיות בעל זיהוי תקף ותעודת לידה מארץ המוצא שלך. כמו כן, עליך להיות בעל רישיון שהייה תקף או הוכחה אחרת של מגורים חוקיים. בעירייה עליך להצהיר כי תמסור את הצהרת המחויבות בטקס רכישת אזרחות הולנדית. בכך אתה מצהיר שאתה יודע שחוקי ממלכת הולנד יחולו גם עליך. בנוסף, ברוב המקרים תצטרך לוותר על אזרחותך הנוכחית, אלא אם תוכל להפעיל עילה לפטור.

צרו קשר

יש לך שאלות בנוגע לדיני הגירה או שתרצה שנעזור לך להמשיך בהליך האופציה שלך? אז אל תהסס לפנות למר איילין סלמט, עורך דין בכתובת Law & More at aylin.selamet@lawandmore.nl או מר רובי ואן קרסברגן, עורך דין ב Law & More at ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl או התקשר אלינו למספר ‎+31 (0)40-3690680.

Law & More