שינוי שמות פרטיים

שינוי שמות פרטיים

בחר שמות פרטיים אחד או יותר לילדים

באופן עקרוני ההורים חופשיים לבחור שמות פרטיים אחד או יותר עבור ילדיהם. עם זאת, בסופו של דבר ייתכן שלא תהיה מרוצה מהשם הפרטי שנבחר. האם אתה רוצה לשנות את שמך הפרטי או של הילד שלך? אז אתה צריך לפקוח עין על מספר דברים חשובים. אחרי הכל, שינוי השם הפרטי אינו אפשרי "סתם".

שינוי שמות פרטיים

ראשית, אתה זקוק לסיבה חוקית כדי לשנות את השם הפרטי, כגון:

  • אימוץ או התאזרחות. כתוצאה מכך, אתה עשוי להיות מוכן להתחלה חדשה בה אתה רוצה להתרחק מעברך או אחרי תוכנית אינטגרציה מהלאום הקודם שלך באמצעות שם פרטי חדש.
  • שינוי מגדר. באופן עקרוני סיבה זו מדברת בעד עצמה. אחרי הכל, ניתן להעלות על הדעת כי שמך הפרטי כתוצאה מכך כבר לא תואם לאדם או למגדר שלך וזקוק לשינוי.
  • אולי תרצה גם להתרחק מאמונך ולכן לשנות את שמך הפרטי הדתי האופייני. מנגד, כמובן שאפשר גם שעל ידי לקיחת שם פרטי דתי טיפוסי אתה רוצה לחזק את הקשר עם הדת שלך.
  • בריונות או אפליה. לבסוף, יתכן כי שמך הפרטי או שם הילד שלך, בגלל האיות שלו, גורם לאסוציאציות גרועות או לא שגרתיות כפי שהוא מוביל לשורות מגפות.

במקרים שהוזכרו, שם פרטי אחר כמובן יציע פיתרון. בנוסף, אסור ששם פרטי יהיה בלתי הולם ויכיל מילים מושבעים או זהה לשם משפחה קיים, אלא אם כן זהו שם פרטי רגיל.

האם יש לך סיבה תקפה, ואתה רוצה לשנות את שמך הפרטי או של הילד שלך? ואז אתה צריך עורך דין. עורך הדין ישלח מכתב לבית המשפט מטעמך בבקשת שם פרטי אחר. מכתב כזה מכונה גם יישום. לשם כך עליכם לספק לעורך הדין שלכם את המסמכים הדרושים, כגון העתק הדרכון, עותק אותנטי של תעודת הלידה ותמצית BRP המקורית.

ההליך בבית המשפט מתרחש בדרך כלל בכתב ואינך צריך להופיע בבית המשפט. עם זאת, דיון אפשרי אם לאחר קריאת הבקשה השופט זקוק למידע נוסף בכדי להכריע בו, גורם מעוניין, למשל אחד ההורים, לא מסכים עם הבקשה או אם בית המשפט רואה סיבה אחרת לכך.

בדרך כלל בית המשפט מוסר את החלטתו בכתב. הזמן שבין הבקשה לפסק הדין הוא בפועל כ- 1-2 חודשים. אם בית המשפט ייתן את בקשתך, בית המשפט יעביר את השם הפרטי החדש לעירייה בה אתה או ילדך רשומים. לאחר החלטה חיובית של בית המשפט, לרוב יש לעירייה 8 שבועות לשנות את השם הפרטי במאגר הרשומות האישי שלה (GBA), לפני שתוכלו להגיש בקשה למסמך זהות חדש או רישיון נהיגה עם השם החדש.

בית המשפט עשוי להגיע גם להחלטה אחרת ולדחות את בקשתך אם בית המשפט מעריך כי אין מספיק סיבות לשנות את שמך הפרטי או של ילדך. במקרה זה, אתה יכול לערער לבית המשפט העליון תוך שלושה חודשים. אם אינך מסכים עם החלטת בית המשפט לערעור, תוך 3 חודשים אתה יכול לבקש מבית המשפט העליון בביטול לבטל את החלטת בית המשפט לערעור. עליכם להיעזר בעורך דין הן בערעורים והן בקאסאס.

האם ברצונך לשנות את שמך הפרטי או של ילדך? אנא צור קשר Law & More. ליד Law & More אנו מבינים שלשינוי יכולות להיות סיבות רבות והסיבה משתנה לאדם. לכן אנו משתמשים בגישה אישית. עורכי הדין שלנו לא יכולים רק לספק לך ייעוץ, אלא גם לעזור לך בבקשה לשנות את השם הפרטי או לסייע במהלך הליכים משפטיים.

Law & More