פיצוי בגין נזק לעיכוב בטיסה

פיצוי בגין נזק לעיכוב בטיסה

מאז 2009, במקרה של טיסה מאוחרת, אתה כנוסע כבר לא עומד בידיים ריקות. אכן, בפסק הדין של סטרג'ון, בית המשפט לצדק של האיחוד האירופי האריך את חובת חברות התעופה לתשלום פיצויים. מאז, הנוסעים הצליחו ליהנות מפיצויים לא רק במקרה של ביטול, אלא גם במקרה של עיכובים בטיסה. בית המשפט קבע כי בשני המקרים יש לחברות התעופה רק א מרווח של שלוש שעות לסטות מלוח הזמנים המקורי. האם חריגה על ידי חברת התעופה המדוברת והאם אתה מגיע ליעד שלך באיחור של יותר משלוש שעות? במקרה כזה, חברת התעופה תצטרך לפצות אותך על נזקי העיכוב.

עם זאת, אם חברת התעופה יכולה להוכיח שהיא אינה אחראית לעיכוב המדובר, ובכך להוכיח את קיומו של נסיבות חריגות שלא ניתן היה להימנע ממנה, היא אינה מחויבת לשלם את הפיצוי בגין איחור של יותר משלוש שעות. לאור הנוהג המשפטי, הנסיבות הן לעתים רחוקות במיוחד. זה רק המקרה כשמדובר:

  • תנאי מזג אוויר גרועים מאוד (כמו סופות או התפרצות וולקנית פתאומית)
  • אסונות טבע
  • טרור
  • במצבי חירום רפואיים
  • שביתות לא הודיעה (למשל על ידי צוות שדה תעופה)

בית המשפט לא רואה בפגמים טכניים בכלי הנסיבות נסיבות שניתן לראות בהן חריג. על פי בית המשפט בהולנד, גם תקיפות של עובדי חברת התעופה אינן מכוסות בנסיבות כאלה. במקרים כאלה, אתה כנוסע פשוט זכאי לפיצוי.

האם אתה זכאי לפיצוי ואין נסיבות חריגות?

במקרה כזה, חברת התעופה חייבת לשלם לך את הפיצוי. לכן, אינך צריך להסכים לחלופה אפשרית אחרת, כגון שובר, שחברת התעופה מציגה בפניך. עם זאת, בנסיבות מסוימות אתה זכאי גם לטיפול ו / או לינה ועל חברת התעופה להקל על כך.

סכום הפיצוי יכול בדרך כלל לנוע בין 125, - ל 600, - יורו לנוסע, תלוי באורך הטיסה ואורך העיכוב. בעיכובים של טיסות קצרות מ- 1500 ק"מ אתה יכול לסמוך על 250, - פיצוי אירו. אם מדובר בטיסות שבין 1500 ל 3500 ק"מ, פיצוי של 400, - יורו יכול להיחשב סביר. אם אתה טס יותר מ- 3500 ק"מ, הפיצוי שלך עבור יותר משלוש שעות עיכוב יכול להגיע לסכום של 600, - אירו.

לבסוף, לגבי הפיצוי שתואר זה עתה, יש תנאי חשוב נוסף עבורך כנוסע. למעשה, אתה זכאי רק לפיצוי בגין נזק לעיכוב אם עיכוב הטיסה שלך נופל תקנה אירופית 261/2004. זה המקרה כאשר הטיסה שלך יוצאת ממדינת האיחוד האירופי או כשאתה טס למדינה בתוך האיחוד האירופי עם חברת תעופה אירופאית.

האם אתה חווה עיכוב בטיסה, האם ברצונך לדעת האם אתה זכאי לפיצוי בגין נזק שנגרם עקב עיכוב או שאתה מתכוון לנקוט בפעולה כלשהי נגד חברת התעופה? אנא צרו קשר עם עורכי הדין בכתובת Law & More. עורכי הדין שלנו מומחים בתחום נזקי עיכוב וישמחו להעניק לכם ייעוץ.

Law & More