הגנת הצרכן והתנאים הכלליים

יזמים שמוכרים מוצרים או מספקים שירותים משתמשים לרוב בתנאים כלליים בכדי להסדיר את הקשר עם מקבל המוצר או השירות. כאשר המקבל הוא צרכן, הוא נהנה מהגנת הצרכן. הגנת הצרכן נוצרת כדי להגן על הצרכן 'החלש' מפני היזם 'החזק'. על מנת לקבוע האם מקבל נהנה מהגנת הצרכן, ראשית יש להגדיר מהו צרכן. צרכן הוא אדם טבעי שאינו עוסק במקצוע או עסק חופשי או אדם טבעי הפועל מחוץ לעסקי או עיסוקו המקצועי. בקיצור, צרכן הוא כמה שרוכש מוצר או שירות למטרות אי-מסחריות, אישיות.

הגנת הצרכן

הגנה על צרכנים בכל הקשור לתנאים הכלליים פירושה שיזמים לא יכולים פשוט לכלול את הכל בתנאים הכלליים שלהם אם הפרשה היא מכבידה באופן בלתי סביר, הוראה זו אינה חלה על הצרכן. בחוק האזרחי ההולנדי נכללת רשימה שנקראת שחור ואפור. הרשימה השחורה מכילה הוראות שנחשבות תמיד לעילאיות בצורה בלתי סבירה, הרשימה האפורה מכילה הוראות שלרוב (יש להניח) כבלתי סבירות. במקרה של הפרשה מהרשימה האפורה, על החברה להראות כי הוראה זו סבירה. למרות שמומלץ תמיד לקרוא את התנאים הכלליים בעיון, הצרכן מוגן גם מפני הוראות בלתי סבירות על ידי החוק ההולנדי.

הגדרות פרטיות
אנו משתמשים בעוגיות כדי לשפר את החוויה שלך בזמן השימוש באתר שלנו. אם אתה משתמש בשירותים שלנו דרך דפדפן, אתה יכול להגביל, לחסום או להסיר עוגיות דרך הגדרות דפדפן האינטרנט שלך. אנו משתמשים גם בתוכן ובסקריפטים של צדדים שלישיים שעשויים להשתמש בטכנולוגיות מעקב. אתה יכול לספק את הסכמתך באופן סלקטיבי למטה כדי לאפשר הטמעות כאלה של צד שלישי. למידע מלא על העוגיות שאנו משתמשים בהן, הנתונים שאנו אוספים וכיצד אנו מעבדים אותם, אנא בדוק את שלנו מדיניות הפרטיות
Law & More B.V.