יצירת קשר עם ילדכם בתקופת משבר הקורונה

קשר עם ילדך במהלך משבר קורונה

כעת, לאחר שווירוס הקורונוס פרץ גם בהולנד, דאגותיהם של הורים רבים הולכים וגוברים. כהורה אתה עשוי להיתקל במספר שאלות. האם ילדך עדיין רשאי ללכת לאקסית שלך? האם אתה יכול להחזיק את ילדך בבית גם אם הוא או היא צריכים להיות עם אמא או אבא בסוף השבוע? האם אתה יכול לדרוש לראות את ילדיך אם בן זוגך לשעבר רוצה להחזיק אותם בבית עכשיו בגלל משבר הקורונה? זהו כמובן סיטואציה מאוד מיוחדת עבור כולם שמעולם לא חווינו לפני כן, ולכן הדבר מעלה שאלות לכולנו ללא תשובות ברורות.

העיקרון של החוק שלנו הוא שלילד ולהורה יש זכות להתחבר זה לזה. לכן, לעתים קרובות, ההורים מחויבים להסדר קשר מוסכם. עם זאת, אנו חיים בזמנים חריגים כעת. לא חווינו דבר כזה בעבר, וכתוצאה מכך אין תשובות חד משמעיות לשאלות לעיל. בנסיבות הנוכחיות חשוב להעריך מה הכי טוב לילדיך על סמך סבירות והגינות לכל סיטואציה ספציפית.

מה קורה כאשר מודיעים על נעילה מלאה בהולנד? האם הסדר הקשר המוסכם עדיין חל?

ברגע זה התשובה לשאלה זו עדיין לא ברורה. כשאנחנו לוקחים דוגמא את ספרד, אנו רואים כי שם (למרות הנעילה) מותר להורים להמשיך ליישם את הסדר הקשר. אז מותר בפירוש להורים בספרד, למשל, לאסוף את הילדים או להביא אותם להורה השני. בהולנד אין כיום כללים ספציפיים לגבי הסדרי הקשר במהלך נגיף הקורונוב.

האם וירוס הנגיף הוא סיבה חוקית לא לאפשר לילדך ללכת להורה השני?

על פי הנחיות ה- RIVM, כולם צריכים להישאר בבית ככל האפשר, להימנע ממגעים חברתיים ולהרחיק מרחק של מטר וחצי מאחרים. ניתן להעלות על הדעת שלא תרצו לתת לילדכם ללכת להורה השני מכיוון שהוא או היא, למשל, היה באזור בסיכון גבוה או שיש לו מקצוע בתחום הבריאות שמגדיל את הסיכון שהוא או היא יהפכו. נגוע בקורונה.

עם זאת, אסור להשתמש בווירוס הקורונוס כ"תירוץ "כדי להפריע למגע בין ילדיך להורה השני. גם במצב יוצא דופן זה אתה מחויב לעודד קשר בין ילדיך להורה השני ככל האפשר. עם זאת, חשוב שתעדכנו זה את זה אם, למשל, ילדיכם מופיעים תסמינים של מחלה. אם לא ניתן יהיה לאסוף ולהביא את הילדים בתקופה מיוחדת זו, תוכלו להסכים באופן זמני על דרכים חלופיות לאפשר לאיש הקשר להתקיים ככל האפשר. לדוגמה, אתה יכול לחשוב על קשר נרחב באמצעות Skype או Facetime.

מה אתה יכול לעשות אם ההורה השני מסרב למגע שלך עם ילדך?

בתקופה חריגה זו קשה לאכוף את הסדר המגע, כל עוד אמצעי ה- RIVM בתוקף. לכן זה חכם להתייעץ עם ההורה השני ולקבוע יחד מה הכי טוב לבריאות ילדיכם, אך גם לבריאות שלכם. אם התייעצות הדדית לא עוזרת לכם, תוכלו להיעזר גם בעורך דין. בדרך כלל, במקרה כזה ניתן להתחיל בהליך ביניים על מנת לאכוף את הקשר באמצעות עורך דין. עם זאת, השאלה היא האם ניתן להתחיל בהליך לכך בנסיבות הקיימות. בתקופה חריגה זו בתי המשפט סגורים ורק תיקים דחופים מטופלים. ברגע שהאמצעים הנוגעים לוירוס הכלילי הוסרו וההורה השני ימשיך לתסכל את הקשר, אתה יכול לקרוא לעורך דין שיאכוף את הקשר. עורכי הדין של Law & More יכול לסייע לך בתהליך זה! במהלך אמצעי וירוס הקורא אתה יכול לפנות גם לעורכי הדין של Law & More להתייעצות עם בן / בת הזוג לשעבר. עורכי הדין שלנו יכולים להבטיח שתוכלו להגיע לפיתרון חביב יחד עם בן / בת הזוג לשעבר.

יש לך שאלה לגבי הסדרי הקשר עם ילדך או האם ברצונך לנהל שיחה עם בן / בת זוגך לשעבר בפיקוח עורך דין על מנת להגיע לפיתרון חביב? תרגיש חופשי ליצור קשר Law & More.

Law & More