גירושין והמצב סביב נגיף הקורונה

גירושין והמצב סביב נגיף הקורונה

לוירוס הקורנו השלכות מרחיקות לכת עבור כולנו. עלינו לנסות להישאר בבית ככל האפשר ולעבוד גם מהבית. זה מבטיח שתבלה יותר זמן עם בן / בת הזוג בכל יום ממה שעשית בעבר. רוב האנשים לא רגילים לבלות כל כך הרבה זמן ביחד בכל יום. בחלק ממשקי הבית מצב זה אפילו גורם למתח ההכרחי. במיוחד עבור אותם בני זוג שכבר נאלצו להתמודד עם בעיות מערכות יחסים לפני משבר הקורונה, הנסיבות הקיימות יכולות ליצור מצב בלתי נסבל. חלק מבני הזוג עשויים אפילו להגיע למסקנה שעדיף להתגרש. אבל מה עם זה במהלך משבר הקורונה? האם אתה יכול להגיש בקשה לגירושין למרות האמצעים הנוגעים לווירוס הקורונוס כדי להישאר בבית ככל האפשר?

למרות האמצעים המחמירים יותר של ה- RIVM, אתה עדיין יכול להתחיל בהליכי גירושין. עורכי הדין לגירושין של Law & More יכול לייעץ ולסייע לך בתהליך זה. במהלך הליכי הגירושין ניתן להבחין בין גירושין על פי בקשה משותפת לבין גירושין חד צדדיים. במקרה של גירושין על פי בקשה משותפת, אתה ובן זוגך (לשעבר) מגישים עתירה אחת. יתר על כן, אתה מסכים לכל הסדרים. בקשה לגירושים חד צדדית היא בקשה של אחד משני השותפים לבית המשפט לפירוק הנישואין. במקרה של גירושין על פי בקשה משותפת, בדרך כלל אין צורך בדיון בבית המשפט. במקרה של בקשת גירושין חד צדדית, מקובל לקבוע דיון בעל פה בבית המשפט לאחר הסבב בכתב. מידע נוסף על הגירושין נמצא בדף הגירושין שלנו.

כתוצאה מהתפרצות נגיף הנגיף, בתי משפט, בתי משפט ומכללות מיוחדות עובדים מרחוק ובשיטות דיגיטליות ככל האפשר. לגבי תיקים משפחתיים בקשר לווירוס הקורונוי, יש הסדר זמני לפיו בתי המשפט המחוזיים עקרוניים עוסקים בעל פה רק בתיקים שנחשבים דחופים מאוד באמצעות חיבור טלפוני (וידאו). לדוגמא, מקרה נחשב לדחוף מאוד אם בית המשפט סבור כי בטיחותם של הילדים עומדת על כף המאזניים. בתיקים משפחתיים פחות דחופים, בתי המשפט מעריכים האם אופי התיקים מתאים לטיפול בכתב. אם זה המקרה, הצדדים יתבקשו להסכים לכך. אם לצדדים יש התנגדויות לנוהל בכתב, בית המשפט עדיין יכול לתזמן דיון בעל פה באמצעות חיבור טלפוני (וידאו).

מה המשמעות של זה למצבך?

אם אתה מסוגל לדון זה עם זה בנוגע להליך הגירושין וניתן גם לקבוע הסדרים יחד, אנו ממליצים להעדיף בקשת גירושין משותפת. כעת, בדרך כלל זה לא מצריך דיון בבית המשפט וניתן להסדיר את הגירושין בכתב, זו הדרך המתאימה ביותר להתגרש במהלך משבר הקורונה. בתי משפט משתדלים לקבל החלטות בבקשות משותפות במסגרת מגבלות הזמן הקבועות בחוק, אפילו במהלך משבר הקורונה.

אם אינך מצליח להגיע להסכמה עם בן / בת זוגך (לשעבר), תיאלץ להתחיל בהליך גירושין חד צדדי. זה אפשרי גם במהלך משבר הקורונה. הליך הגירושין בבקשה חד צדדית מתחיל בהגשת העתירה בה מתבקש הגירושין וכל הוראות נלוות (מזונות, חלוקת עזבון וכו ') על ידי עורך דינו של אחד השותפים. אז עתירה זו מוגשת לבן זוג אחר על ידי הוצאה לפועל. לאחר מכן יכול בן הזוג האחר להגיש הגנה בכתב תוך 6 שבועות. לאחר מכן, בדרך כלל נקבע דיון בעל-פה ובאופן עקרוני הכרעת הדין באה לאחר מכן. כתוצאה מאמצעי הקורונה, בקשה חד-צדדית לגירושין עשויה להימשך זמן רב יותר לפני שיכול להתקיים דיון מילולי, אם לא ניתן לטפל בתיק בכתב.

בהקשר זה ניתן להתחיל בהליכי גירושין גם במהלך משבר הקורונה. זו יכולה להיות בקשה משותפת או בקשה לגירושין חד צדדית.

גירושין מקוונים במהלך משבר הקורונה ב Law & More

גם בתקופות המיוחדות הללו עורכי הדין לגירושין Law & More עומדים לשירותכם. אנו יכולים לייעץ ולהדריך אותך באמצעות שיחת טלפון, שיחת וידאו או דואר אלקטרוני. אם יש לך שאלות לגבי הגירושין שלך, אל תהסס לפנות למשרדנו. אנו שמחים לעזור לכם!

Law & More