גירושין ב -10 צעדים

גירושין ב -10 צעדים

קשה להחליט אם להתגרש. לאחר שהחלטת שזה הפיתרון היחיד, התהליך באמת מתחיל. צריך לארגן הרבה דברים וזו תהיה גם תקופה קשה מבחינה רגשית. כדי לעזור לך בדרך שלך, אנו נותנים סקירה כללית של כל הצעדים שעליך לנקוט במהלך גירושין.

גירושין ב -10 צעדים

שלב 1: הודעה על גירושין

חשוב שתגיד תחילה לבן / בת הזוג שלך שאתה רוצה להתגרש. הודעה זו נקראת לרוב גם הודעת גירושין. זה חכם לתת הודעה זו לבן / בת הזוג באופן אישי. כמה שזה יכול להיות קשה, טוב לדבר על זה אחד עם השני. כך תוכלו להסביר מדוע הגעתם להחלטה זו. נסו לא להאשים אחד את השני. זו ונשארת החלטה קשה לשניכם. חשוב שתשתדל לשמור על תקשורת טובה. יתר על כן, טוב להימנע ממתחים. באופן זה, תוכלו למנוע מהגירושין להפוך לגירושין.

אם תוכלו לתקשר היטב זה עם זה, תוכלו גם להתגרש יחד. חשוב שתעסיק עורך דין שידריך אותך בתקופה זו. אם התקשורת עם השותף שלך טובה, תוכל להשתמש בעורך דין אחד יחד. אם זה לא המקרה, כל צד יצטרך לשכור עורך דין משלו.

שלב 2: קריאת עורך דין / מגשר

השופט מבוטא גט ורק עורכי דין יכולים להגיש בקשה לגירושין לבית המשפט. בין אם עליכם לבחור עורך דין או מגשר תלוי בדרך בה אתם רוצים להתגרש. בגישור אתה בוחר להיות מלווה בעורך דין / מגשר אחד. אם אתה ושותף שלך משתמשים כל אחד בעורך הדין שלך, אתה תהיה בצדדים ההפוכים של ההליך. במקרה כזה ההליכים גם ייקחו יותר זמן ויעלו עלויות נוספות.

שלב 3: נתונים ומסמכים חשובים

לגירושין יש חשיבות למספר פרטים אישיים אודותיך, בן זוגך וילדיך. לדוגמא, תעודת נישואין, תעודות לידה של הילדים, תמציות BRP מהעירייה, תמציות ממרשם המשמורת החוקי וכל הסכמי ממון. אלו הפרטים והמסמכים האישיים החשובים ביותר הדרושים בכדי להתחיל בהליכי גירושין. אם במצב הספציפי שלך יש צורך במסמכים או מידע נוסף, עורך הדין שלך יידע אותך.

שלב 4: נכסים וחובות

חשוב שתמפה את כל הנכסים והחובות שלך ושל בן זוגך במהלך הגירושין ותאסוף את המסמכים התומכים. לדוגמא, תוכלו לחשוב על שטר הבעלות על ביתכם ועל שטר המשכנתא הנוטריוני. המסמכים הפיננסיים הבאים יכולים להיות חשובים גם: פוליסות ביטוח הון, פוליסות קצבה, השקעות, דוחות בנק (מחסכונות וחשבונות בנק) והחזרי מס הכנסה מהשנים האחרונות. יתר על כן, יש לערוך רשימה של חפצים ביתיים בה אתה מציין מי יקבל מה.

שלב 5: מזונות ילדים / תמיכת שותפים

בהתאם למצבכם הכלכלי, כנראה שיש לשלם גם תמיכה לילד או לבני הזוג. על מנת לקבוע זאת יש לבדוק את נתוני ההכנסות וההוצאות הקבועות של שני הצדדים. על סמך נתונים אלה, עורך הדין / המגשר שלך יכול לבצע חישוב מזונות.

שלב 6: פנסיה

לגירושין יכולות להיות השלכות גם על הפנסיה שלך. כדי להיות מסוגל לקבוע זאת, נדרשים מסמכים המציגים את כל הזכויות הפנסיוניות שנצברו על ידך ובן זוגך. בהמשך, אתה ובן הזוג (לשעבר) יכולים לקבוע סידורים הנוגעים לחלוקת הפנסיה. לדוגמא, תוכלו לבחור בין ההשוואה הסטטוטורית לבין שיטת ההמרה. קרן הפנסיה שלך יכולה לעזור לך לבחור נכון.

שלב 7: תוכנית הורות

אם גם לך ולבן זוגך (לשעבר) יש ילדים, אתה מחויב לערוך תוכנית הורות יחד. תוכנית הורות זו מוגשת לבית המשפט יחד עם בקשת הגירושין. בתכנית זו תקבעו יחד הסכמים על:

  • הדרך בה אתה מחלק את משימות הטיפול וההורות;
  • הדרך בה אתם מודיעים ומתייעצים זה עם זה על אירועים חשובים לילדים ועל נכסי הילדים הקטינים;
  • עלויות הטיפול והגידול בילדים הקטינים.

חשוב שהילדים יהיו מעורבים גם בעריכת תוכנית ההורות. עורך הדין שלך יכול לערוך עבורך תוכנית הורות יחד איתך. כך תוכלו להיות בטוחים שתוכנית ההורות עומדת בכל דרישות בית המשפט.

שלב 8: הגשת העתירה

כאשר כל ההסכמים נערכו, עורך הדין המשותף שלך או עורך הדין של בן זוגך יכינו עתירה לגירושין ויגישו אותה לבית המשפט. בגירושין חד צדדיים יינתן לצד השני פרק זמן להגיש את דינם ואז נקבע דיון בבית המשפט. אם בחרתם בגירושין משותפים, עורך הדין שלכם יגיש את העתירה, וברוב המקרים לא יהיה צורך בישיבה בבית המשפט.

שלב 9: הליכים בעל פה

במהלך הליכים בעל פה על הצדדים להופיע יחד עם עורך דינם. במהלך הדיון בעל פה ניתנת לצדדים האפשרות לספר את סיפורם. לשופט תהיה גם אפשרות לשאול שאלות. אם השופט סבור שיש לו מספיק מידע, הוא יסיים את הדיון ויציין באיזו קדנציה הוא יפסוק.

שלב 10: החלטת הגירושין

לאחר שהשופט קבע את החלטת הגירושין, אתה יכול לערער תוך שלושה חודשים מהגזירה אם אינך מסכים עם ההחלטה. לאחר שלושה חודשים ההחלטה הופכת להיות בלתי חוזרת וניתן לרשום את הגירושין במרשם האזרחי. רק אז הגירושין הם סופיים. אם אינך מעוניין להמתין לתקופה של שלושה חודשים, אתה ובן זוגך יכולים לחתום על כתב הסכמה שעורך הדין שלך יערוך. ממסמך זה עולה כי אתה מסכים להחלטת הגירושין וכי לא תערער. לאחר מכן אינך צריך לחכות לתקופה של שלושה חודשים ויכול לרשום מיד את צו הגירושין במרשם האזרחי.

האם אתה זקוק לעזרה בגירושין שלך או שיש לך שאלות לגבי הליך הגירושין? ואז פנה למומחה עורכי דין לדיני משפחה at Law & More. ליד Law & Moreאנו מבינים שלגירושין ולאירועים הבאים יכול להיות השפעה רבה על חייך. לכן אנו נוקטים גישה אישית. עורכי הדין שלנו יכולים גם לסייע לך בכל הליך. עורכי הדין ב Law & More מומחים בתחום המשפט האישי והמשפחתי וישמחו להדריך אותך, אולי יחד עם בן זוגך, בתהליך הגירושין.

הגדרות פרטיות
אנו משתמשים בעוגיות כדי לשפר את החוויה שלך בזמן השימוש באתר שלנו. אם אתה משתמש בשירותים שלנו דרך דפדפן, אתה יכול להגביל, לחסום או להסיר עוגיות דרך הגדרות דפדפן האינטרנט שלך. אנו משתמשים גם בתוכן ובסקריפטים של צדדים שלישיים שעשויים להשתמש בטכנולוגיות מעקב. אתה יכול לספק את הסכמתך באופן סלקטיבי למטה כדי לאפשר הטמעות כאלה של צד שלישי. למידע מלא על העוגיות שאנו משתמשים בהן, הנתונים שאנו אוספים וכיצד אנו מעבדים אותם, אנא בדוק את שלנו מדיניות הפרטיות
Law & More B.V.