גירושין בהולנד לאזרחים שאינם הולנדים תמונה

גירושין בהולנד לאזרחים שאינם הולנדים

כאשר שני שותפים הולנדים, הנשואים בהולנד ומתגוררים בהולנד, רוצים להתגרש, לבית המשפט ההולנדי יש כמובן סמכות לפסוק גירושים אלו. אבל מה לגבי כשמדובר בשני שותפים זרים הנשואים בחו"ל? לאחרונה אנו מקבלים בקביעות שאלות בנוגע לפליטים אוקראינים שרוצים להתגרש בהולנד. אבל האם זה אפשרי?

לא ניתן להגיש בקשת גירושין בשום מדינה. חייב להיות קשר כלשהו בין השותפים לבין ארץ ההגשה. האם לבית המשפט ההולנדי יש סמכות לדון בבקשה לגירושין תלויה בכללי הסמכות של אמנת בריסל II-ter האירופית. על פי אמנה זו, בית המשפט בהולנד יכול לתת גירושין, בין היתר, אם לבני הזוג יש מקום מגוריהם הרגיל בהולנד.

כדי לקבוע אם מקום המגורים הרגיל הוא בהולנד, יש צורך לבחון היכן קבעו בני הזוג את מרכז האינטרסים שלהם בכוונה להפוך אותו לצמיתות. כדי לקבוע מקום מגורים רגיל, יש לשקול את הנסיבות העובדתיות של המקרה הספציפי. אלה עשויים לכלול רישום בעירייה, חברות במועדון הטניס המקומי, כמה חברים או קרובי משפחה, עבודה או לימודים. חייבות להיות נסיבות אישיות, חברתיות או מקצועיות המעידות על קשרים מתמשכים עם מדינה מסוימת. במילים פשוטות, מגורים רגילים הם המקום בו נמצא כעת מרכז חייו של האדם. אם מקום המגורים הרגיל של השותפים הוא בהולנד, בית המשפט ההולנדי יכול לפסוק את הגירושין. במקרים מסוימים, נדרש שרק אחד מהשותפים הוא בעל מגורים רגילים בהולנד.

למרות שהמגורים של פליטים אוקראינים בהולנד הם זמניים במקרים רבים, עדיין ניתן לקבוע שהמגורים הרגילים הם בהולנד. אם כך הדבר, נקבע על פי העובדות והנסיבות הקונקרטיות של הפרטים.

האם אתה ובן זוגך לא הולנדים אבל רוצים להתגרש בהולנד? אם כן, אנא צור איתנו קשר. שֶׁלָנוּ עורכי דין לענייני משפחה מתמחים בגירושין (בינלאומיים) וישמחו לעזור לכם!

Law & More