גירושין באמצעות גישור

גירושין באמצעות גישור

גירושין מלווים לעיתים קרובות במחלוקת בין בני זוג. כאשר אתה ובן / בת הזוג נפרדים ואינם יכולים להסכים אחד עם השני, יתעוררו סכסוכים שבמקרים מסוימים אף יכולים להסלים. גירושין יכולים לפעמים להוציא את הרע אצל מישהו בגלל רגשותיו. במקרה כזה אתה יכול להתקשר לעורך דין כדי לקבל את זכותך החוקית. הוא יוכל לפתוח בהליכים משפטיים בשמך. עם זאת, יש סיכוי טוב שילדיכם, למשל, עלולים לסבול רבות כתוצאה מכך. כדי להימנע ממתחים אלו, תוכלו גם לבחור להתגרש באמצעות גישור. בפועל, מכונה לעתים קרובות זה גישור גירושין.

גירושין באמצעות גישור

מה זה גישור?

מי שיש לו מחלוקת רוצה להיפטר ממנו בהקדם האפשרי. לעתים קרובות מחלוקת כבר הגיעה לרמה כה גבוהה ששני הצדדים כבר לא רואים פיתרון. גישור יכול לשנות את זה. גישור הנו פיתרון משותף של סכסוך בעזרת מתווך סכסוכים ניטרלי: המגשר. מידע נוסף על גישור באופן כללי ניתן למצוא באתר שלנו עמוד גישור.

מהם היתרונות בגישור גירושין?

גירושין שסודרו בצורה לא טובה עלולים לגרום צער ותסכול לשנים הבאות. גישור הוא דרך להגיע לפיתרון משותף בהתייעצות, למשל כיצד להתמודד עם הילדים, חלוקת הכסף, מזונות אפשריים והסכמים לגבי הפנסיה.
כאשר צדדים יכולים להגיע להסכמים בהליך גישור, אנו נכלל זאת בהסכם פשרה. לאחר מכן בית המשפט יכול לאשרר את ההסכמים שנערכו.

בגירושין בהם הצדדים עומדים זה מול זה בבית המשפט, לא פעם אחד הצדדים יהיה בדרך שלו או הצד השני הוא המפסיד, כביכול. בגישור, אין מפסידים. בתיווך נעשה ניסיון לפתור בעיות יחד, כך שמתעורר מצב של win-win עבור שני הצדדים. זה חשוב במיוחד במקרה שהצדדים יצטרכו להתמודד זה עם זה הרבה לאחר הגירושין. חשבו, למשל, על המצב בו מעורבים ילדים. במקרה כזה, חשוב ששותפים לשעבר יוכלו עדיין לעבור יחד דלת אחת לאחר הגירושין. יתרון נוסף של הגישור הוא שלעתים קרובות הוא זול יותר ומעיק פחות מהליכים משפטיים ממושכים.

איך הגישור עובד?

בגישור צדדים מדברים זה עם זה בהנחיית מגשר מקצועי. המגשר הוא מתווך עצמאי אשר ביחד עם הצדדים מחפש פיתרון שיהיה מקובל על כולם. המגשר לא מסתכל רק על הצד המשפטי של המקרה, אלא גם על כל בעיות בסיסיות. לאחר מכן הצדדים מגיעים לפיתרון משותף, אותו מתווך המתווך בהסכם פשרה. המגשר אינו מביע דעה. גישור מבוסס אפוא על הרצון להגיע להסכמות יחד, בביטחון. הליך גישור זה חלק יותר ממשפט בבית משפט. כעת, לאחר ההסכמים ביחד, יש גם סיכוי גדול יותר שהצדדים ידבקו בהם.

המתווך מבטיח ששני הצדדים יוכלו לספר את סיפורם שלהם ושמקשיבים זה לזה. במהלך השיחות עם המגשר תהיה תשומת לב מספקת לרגשות הצדדים. יש לדון ברגשות לפני שניתן יהיה לעשות הסכמים טובים. בנוסף, מתווך מבטיח כי ההסכמים שנערכו על ידי הצדדים נכונים מבחינה משפטית.

ארבעת השלבים בגישור

  1. ראיון הצריכה. בראיון הראשון המתווך מסביר בבירור מה זה גישור. ואז הצדדים חותמים על הסכם גישור. בהסכם זה הצדדים מסכימים כי השיחות חסויות, שהן ישתתפו בהתנדבות וכי ישתתפו באופן פעיל בשיחות. הצדדים חופשיים לנתק את הליך הגישור בכל עת.
  2. שלב הסיור. בהנחיית המתווך, הקונפליקט מנותח עד שכל נקודות המבט והאינטרסים ברורים.
  3. שלב המשא ומתן. שתי הצדדים מגלים פתרונות אפשריים. הם זוכרים כי הפיתרון חייב להיות טוב לשני הצדדים. בדרך זו נעשים ההסכמים הנדרשים.
  4. לקבוע פגישות. המגשר יניח בסופו של דבר את כל ההסכמים האלה על הנייר, למשל, הסכם פשרה, תוכנית הורות או אמנת גירושין. לאחר מכן זה מוגש לבית המשפט לאשרור.

האם אתה רוצה גם להסדיר את גירושיך באמצעות סידורים משותפים? או האם תרצה לדעת האם גישור יכול להוות פיתרון טוב עבורך? אל תהסס לפנות למשרדנו. נשמח לעזור לכם לבחור בבחירת הגישור.  

Law & More