גירושין עם ילדים: תקשורת היא דימוי מפתח

גירושין עם ילדים: תקשורת היא המפתח

לאחר שהתקבלה ההחלטה להתגרש, יש הרבה מה להסדיר וכך לדון. שותפים לגירושין מוצאים את עצמם בדרך כלל ברכבת הרים רגשית, מה שמקשה להגיע להסכמות סבירות. קשה עוד יותר כשיש ילדים מעורבים. בגלל הילדים אתם קשורים זה לזה פחות או יותר לכל החיים. יהיה עליכם לקבוע סידורים באופן קבוע. זה הופך את הגירושין עם ילדים למיסוי רגשי יותר ויש להם השפעה רבה על הילדים. על מנת להפריד כמה שיותר, חשוב לבצע את הבחירות הללו יחד ותקשורת טובה בין הצדדים היא גורם מכריע. באמצעות תקשורת טובה תוכלו למנוע נזק רגשי זה לזה אך גם לילדיכם.

מתקשר עם בן הזוג לשעבר

אנו מפרקים מערכות יחסים שהתחלנו מלאות ציפיות ועם מיטב הכוונות. במערכת יחסים, לעיתים קרובות יש לך דפוס קבוע שבו אתה מגיב זה לזה כשותפים. גירושין הם הרגע לפרוץ את הדפוס הזה. ולהסתכל טוב על עצמך, כי אתה רוצה לעשות דברים אחרת מעתה, למען עצמך אך גם למען ילדיך. ובכל זאת, לפעמים יש אכזבות ואי הבנות. הבסיס של כל מערכת יחסים הוא תקשורת. אם נבחן איפה הדברים משתבשים בתקשורת שלנו, מתברר שהכישלונות בדרך כלל לא נובעים מתוכן השיחה אלא מהאופן בו הדברים נאמרים. נראה שהאדם האחר לא 'מבין' אותך ולפני שאתה יודע זאת אתה מוצא את עצמך שוב באותן מלכודות ישנות. קבלה ועיבוד גירושין היא משימה קשה בפני עצמה עבור ילד. בגלל התקשורת הלקויה בין בני הזוג לשעבר, הילדים יכולים לפתח בעיות פסיכולוגיות עוד יותר.

השפעות גירושין על ילדים

גירושין הם אירוע כואב שלעתים קרובות מלווה בסכסוך. זה יכול להשפיע על בן הזוג מבחינה פיזית ופסיכולוגית, אך גם על הילדים. ההשלכות השכיחות ביותר של גירושין לילדים הן דימוי עצמי נמוך, בעיות התנהגות, חרדה ורגשות דיכאוניים. כאשר גירושין הם מאוד סותרים ומורכבים, ההשלכות על ילדים הן גם חמורות יותר. פיתוח קשר מאובטח עם ההורים הוא משימה התפתחותית מכרעת לילדים צעירים. התקשרות מאובטחת דורשת תנאים נוחים, כמו הורה זמין המציע שקט, ביטחון, יציבות ואמון. תנאים אלה נמצאים בלחץ במהלך גירושין ואחריהם. במהלך פרידה, חשוב שילדים צעירים יוכלו להמשיך בקשר עם הוריהם. קשר בטוח עם שני ההורים הוא מהותי כאן. התקשרות לא בטוחה יכולה להוביל להפחתת הביטחון העצמי, להפחתת חוסן ובעיות התנהגות. ילדים חווים את ההפרדה לעיתים קרובות כמצב מלחיץ בו הם אינם יכולים לשלוט או להשפיע. במצבי לחץ בלתי נשלטים, ילדים נוטים (לנסות) להתעלם או להתכחש לבעיה ואף ללבוש צורה של לחץ פוסט טראומטי. לחץ יכול להוביל גם לסכסוכי נאמנות. נאמנות היא הקשר הטבעי בין הורים לילד שנוצר בלידה לפיו ילד נאמן כמעט תמיד לשני הוריו. בסכסוכי נאמנות, אחד ההורים או שניהם עשויים לסמוך מאוד על ילדם. בגירושין מורכבים, הורים יכולים לפעמים להכריח את ילדם לבחור במודע או שלא במודע. זה יוצר קונפליקט פנימי אצל הילד, שבאופן טבעי רוצה להיות נאמן לשני ההורים. הצורך לבחור הוא משימה חסרת סיכוי לילד ולעיתים מוביל לכך שהוא מנסה לבחור בין שני ההורים. יכול להיות שילד חוזר הביתה לאמא מסוף שבוע עם האב ואומר לאבא שזה היה מאוד נחמד, אבל לאם שזה היה נורא משעמם. מחקרים מראים שחשוב שילד יקבל אישור מהורה אחד לבלות עם השני. בגירושין מסוימים, זה יכול אפילו לקרות שהילד חושב שהוא או הופך לאחראי לרווחת ההורים. הילד נקרא (ו / או מרגיש) לקחת טיפול לא תקין. ההשפעות שלעיל שכיחות בגירושין של הורים, כאשר יש הרבה תקשורת ומתוחה בין ההורים.

מניעת גירושין

 כהורה אתה רוצה את הטוב ביותר עבור ילדך, כך שזו לבדה סיבה להימנע מבעיות תקשורת. להלן אנו מציעים מספר טיפים בכדי להבטיח שתמשיך לתקשר היטב עם בן זוגך לשעבר בתקופה הקשה של גירושיך:

  • חשוב להמשיך ולהתראות ולנהל שיחות פנים אל פנים. נסו להימנע מקבלת החלטות קשות באמצעות ווטסאפ או שיחת טלפון.
  • הקשיבו לאדם האחר (אך הביטו בעצמכם!) הקשיבו היטב לאדם האחר והגיבו רק לדבריו. אל תביא דברים שאינם רלוונטיים לשיחה זו.
  • נסה תמיד להישאר רגועים ומכבדים זה את זה. אם אתה מבחין ברגשות שמתגברים במהלך שיחה, עצור אותה כדי שתוכל להמשיך בה בשלווה בהמשך.
  • אם תניח מיד את כל דרישותיך על השולחן במהלך שיחה, הדבר עשוי להרתיע את בן / בת הזוג. לכן, נסו לקבל החלטות ברוגע בנוגע לדברים אחד אחד.
  • בכל פעם שאתה דן בנושא, נסה תמיד לגרום לבן / בת הזוג לשעבר להגיב ולדבר. זה ייתן לך מושג ברור מה בן הזוג לשעבר חושב על הנושא.
  • בשיחות, נסו לעשות דברים במקום להתלונן על הדברים של בן הזוג לשעבר. תראה שעם גישה חיובית תהיה לך שיחות טובות יותר.
  • כדי לעזור בשיחה, כדאי להימנע ממילים סגורות כמו 'תמיד' ו'אף פעם '. בדרך זו, אתה מנהל שיחה פתוחה ותוכל להמשיך לנהל שיחות טובות.
  • דאג להיכנס לראיון מוכן היטב. זה כולל חשיבה על הדברים שעלולים להיות מסובכים או רגשיים עבורך.
  • מסכים כי גירויים צריכים לבוא לידי ביטוי ישירות, ולא להישמר בבקבוקים.
  • דבר על השיחות שקיימת עם האנשים סביבך. בדרך זו יש לך פורקן לרגשות שלך והם יכולים לעזור לך לשים את הדברים בפרספקטיבה או לתת לך טיפים נוספים לשיחות עתידיות.

תמיכה

קיימות צורות שונות של עזרה כאשר הגירושין קשים, מלבד תמיכת עורך הדין ו / או המגשר שלך. לדוגמא, אתה יכול לבקש תמיכה של אנשים קרובים אליך, עובדים סוציאליים או אחים הסובלים. בכל הנוגע לתמיכה בילדים, ישנם ארגונים התנדבותיים ושירותי נוער שיכולים להציע הדרכה. דיבור על בחירות קשות נותן שקט נפשי, בהירות ותורם ליחס חיובי.

מנעול ומפתח

שהאינטרסים של הילדים צריכים להיות ראשונים נראה מובן מאליו, ולכן לא כדאי להזכיר זאת. אבל זה יכול אפילו להיות מפתח חשוב אם אינכם יכולים לעבוד על משהו ביחד: חשבו מה הילדים היו רוצים? זה מסדיר דיונים רבים. ההכרה בתבנית בה אתם לכודים יחד היא הצעד הראשון לעצור אותה. איך לעצור דפוס כזה איננו משימה קלה: זהו ספורט מהשורה הראשונה ומחייב אותך כהורה להסתכל על מה שדרוש לילדים ומאיפה נובעות הרגשות שלך בתקשורת עם בן / בת הזוג לשעבר. הדרך המהירה ביותר לעתיד היא להכיר מה משפיע עליכם ולהעז לשאול את עצמכם את השאלה שגורמת לכם לנעול וכבר לא להיות מסוגלים לדון בצורה רציונלית עם ההורה השני. וכאן בדרך כלל טמון המפתח.

האם אתם מתכננים להתגרש ואתם רוצים לארגן את הכל בצורה הטובה ביותר עבור ילדיכם? או שעדיין יש לך בעיות לאחר הגירושין? אל תהססו ליצור קשר עם עורכי דין לגירושין of Law & More. נשמח לייעץ ולסייע לכם.

Law & More