תדמית גירושין עם ילדים

גירושין עם ילדים

כשאתה מתגרש, הרבה משתנה במשפחה שלך. אם יש לך ילדים, ההשפעה של גירושין תהיה גדולה מאוד גם עבורם. ילדים צעירים במיוחד עשויים להתקשות כאשר הוריהם מתגרשים. בכל המקרים, חשוב שהסביבה הביתית היציבה של הילדים תיפגע כמה שפחות. חשוב ואף חובה חוקית לערוך הסכמים עם הילדים על חיי המשפחה לאחר הגירושין. המידה שבה ניתן לעשות זאת יחד עם הילדים תלויה כמובן בגיל הילדים. גירושין הם גם תהליך רגשי לילדים. ילדים לעיתים קרובות נאמנים לשני ההורים ולעיתים קרובות לא יביעו את רגשותיהם האמיתיים במהלך גירושין. לכן, גם להם מגיע תשומת לב מיוחדת.

עבור ילדים צעירים לא יהיה ברור לחלוטין בהתחלה מה המשמעות של גירושין עבורם. עם זאת, חשוב שהילדים יידעו היכן הם עומדים ושהם יוכלו לתת חוות דעת על מצב החיים שלהם לאחר הגירושין. כמובן שההורים הם שבסופו של דבר צריכים לקבל החלטה.

תוכנית הורות

הורים המתגרשים נדרשים לרוב על פי החוק לערוך תוכנית הורות. זה בכל מקרה חובה להורים נשואים או בשותפות רשומה (עם או בלי משמורת משותפת) ולהורים משותפים עם משמורת משותפת. תוכנית הורות היא מסמך בו הורים רושמים הסכמים על מימוש ההורות שלהם.

בכל מקרה, תוכנית ההורות צריכה להכיל הסכמים לגבי:

  • איך היית מעורב את הילדים בעריכת תוכנית ההורות;
  • כיצד אתה מחלק את הטיפול והגידול (תקנת טיפול) או כיצד אתה מתמודד עם הילדים (תקנת גישה);
  • באיזו תדירות אתה מוסר אחד לשני מידע על ילדך;
  • כיצד לקבל החלטות יחד בנושאים חשובים, כמו בחירת בית ספר;
  • עלויות הטיפול והגידול (מזונות ילדים).

בנוסף, הורים יכולים גם לבחור לכלול מינויים אחרים בתוכנית ההורות. לדוגמה, מה שאתה כהורים מוצא חשוב בחינוך, כללים מסוימים (השינה, שיעורי הבית) או השקפות על ענישה. הסכמות לגבי קשר עם שתי המשפחות יכולות להיכלל גם בתוכנית ההורות.

הסדרת טיפול או הסדר קשר

חלק מתכנית ההורות הוא תקנת הטיפול או תקנת הקשר. הורים שיש להם סמכות הורית משותפת יכולים להסכים על הסדר טיפול. תקנות אלה מכילות הסכמים לגבי אופן חלוקת ההורים בין משימות הטיפול וההתחנכות. אם רק להורה אחד יש סמכות הורית, מכנים זאת הסדר קשר. המשמעות היא שההורה שאינו בעל סמכות הורית יכול להמשיך לראות את הילד, אך אותו הורה אינו אחראי לטיפול הילד ולחינוך שלו.

עריכת תוכנית הורות

בפועל, לעתים קרובות זה קורה שההורים אינם מסוגלים לערוך הסכמות ביחד עם הילדים ואז לרשום אותם בתוכנית הורות. אם אינך מצליח לערוך הסכמים עם בן / בת זוגך לשעבר על הורות לאחר הגירושין, תוכל להזמין עזרה של עורכי הדין או המתווכים המנוסים שלנו. נשמח לעזור לכם לייעץ ולגבש תוכנית הורות.

התאמת תוכנית הורות

נהוג כי יש להתאים את תוכנית ההורות לאחר מספר שנים. אחרי הכל, ילדים מתפתחים כל הזמן והמצבים הקשורים אליהם יכולים להשתנות. חשבו למשל על המצב שאחד ההורים הופך למובטל, עובר דירה וכו ', לכן יתכן וחכם להסכים מראש שתכנית ההורות, למשל, תיבחן כל שנתיים ותותאם במידת הצורך.

דמי מזונות

יש לך ילדים עם בן / בת הזוג שלך ואת נפרדת? ואז נשארת חובת התחזוקה שלך לטפל בילדיך. לא משנה אם התחתנת או גרת בלעדית עם בן / בת הזוג לשעבר. על כל הורה מוטלת החובה לדאוג גם לילדיו כלכלית. אם הילדים גרים יותר עם בן זוגך לשעבר, תצטרך לתרום לתחזוקת הילדים. יש לך חובת תחזוקה. החובה לפרנס ילדים נקראת מזונות ילדים. אחזקת ילדים נמשכת עד גיל 21.

סכום מזונות מינימאלי

הסכום המינימלי של מזונות ילדים הוא 25 יורו לילד בחודש. ניתן להחיל סכום זה רק אם יש לחייב הכנסה מינימלית.

הסכום המרבי של מזונות ילדים

אין סכום מקסימלי של מזונות ילדים. זה תלוי בהכנסה של שני ההורים ובצרכי הילד. המזונות לעולם לא יהיו גבוהים מהצורך הזה.

אחזקת ילדים

סכום מזונות הילדים עולה מדי שנה. שר המשפטים קובע בכל שנה באיזה אחוז מזונות הילדים עולה. בפועל, זה נקרא הצמדת מזונות. הצמדה היא חובה. מי שמשלם מזונות צריך להחיל אינדקס זה כל שנה בינואר. אם זה לא נעשה, ההורה הזכאי לתחזוקה יכול לתבוע את ההפרש. האם אתה ההורה שמקבל מזונות ובן זוגך לשעבר מסרב לאינדקס את סכום המזונות? אנא צרו קשר עם עורכי הדין המנוסים שלנו בתחום דיני משפחה. הם יכולים לעזור לך לתבוע את הצמדה המיידית. ניתן לעשות זאת לפני חמש שנים.

הנחת טיפול

אם אינך ההורה האכפתי, אך יש לך סידור ביקור שמשמעותו שהילדים איתך באופן קבוע, אז אתה זכאי להנחת הטיפול. הנחה זו תנוכה מהתמיכה בגין ילד. גובה ההנחה תלוי בהסדר הביקור והוא נע בין 15 אחוז ל -35 אחוז. ככל שיש לך יותר קשר עם ילדך, סכום המזונות שיש לשלם יהיה נמוך יותר. הסיבה לכך היא שיש לך יותר עלויות אם הילדים איתך לעתים קרובות יותר.

ילדים מעל גיל 18

חובת האחזקה עבור ילדיכם נמשכת עד שהם מגיעים לגיל 21. מגיל 18 ילד בגיל צעיר. מאותו הרגע, כבר אין לך קשר עם בן / בת הזוג לשעבר בכל הנוגע לתחזוקת ילדים. עם זאת, אם ילדכם בן 18 והוא או היא מפסיקים את בית הספר, זו סיבה להפסיק את מזונות הילד. אם הוא או היא לא ילמדו לבית הספר, הוא או היא יכולים ללכת לעבוד במשרה מלאה ולפרנס את עצמו.

שנה מזונות

באופן עקרוני, ההסכמים שנערכו בנושא אחזקת ילדים ממשיכים לחול עד גיל 21. אם בינתיים משהו משתנה שמשפיע על יכולת התשלום שלך, ניתן גם להתאים את מזונות הילדים בהתאם. אתה יכול לחשוב לאבד את העבודה שלך, להרוויח יותר, לסדר קשר אחר או להתחתן שוב. כל אלה הם הסיבות לבחינת המזונות. עורכי הדין המנוסים שלנו יכולים לבצע חישוב מחדש עצמאי במצבים כאלה. פיתרון נוסף הוא לקרוא למגשר לבוא להסכמים חדשים יחד. המתווכים המנוסים במשרדנו יכולים לעזור לכם גם בזה.

הורות משותפת

ילדים בדרך כלל הולכים לגור עם אחד מהוריהם לאחר גירושין. אבל זה יכול להיות גם אחר. אם שני ההורים בוחרים להורות משותפת, הילדים גרים לסירוגין עם שני ההורים. הורות משותפת היא כאשר ההורים מחלקים פחות או יותר באופן שווה את משימות הטיפול וההתחנכות לאחר הגירושין. לאחר מכן הילדים גרים כמו אצל אביהם כמו גם עם אמם.

התייעצות טובה חשובה

הורים השוקלים תוכנית הורות משותפת צריכים לזכור שהם צריכים לתקשר זה עם זה על בסיס קבוע. לכן חשוב שהם יוכלו להתייעץ זה עם זה גם לאחר הגירושין, כך שהתקשורת יכולה להתקיים בצורה חלקה.

ילדים מבלים בערך באותה תקופה עם הורה אחד כמו עם אחר בצורה זו של הורות. זה בדרך כלל מאוד נעים לילדים. בעזרת צורת הורות זו שני ההורים מוציאים הרבה מחיי היומיום של הילד. זה גם יתרון גדול.

לפני שההורים יכולים להתחיל בהורות משותפת, הם צריכים להסכים על מספר סוגיות מעשיות וכלכליות. הסכמים לגבי אלה יכולים להיכלל בתוכנית ההורות.

חלוקת הטיפול לא חייבת להיות בדיוק 50/50

בפועל, הורות משותפת היא לרוב חלוקה כמעט שווה של טיפול. לדוגמה, ילדים הם שלושה ימים עם הורה אחד וארבעה ימים עם ההורה השני. לפיכך לא נדרש כי חלוקת הטיפול תהיה בדיוק 50/50. חשוב שההורים יביטו במציאות. המשמעות היא שניתן לראות בחטיבה 30/70 גם הסדר של הורות משותפת.

חלוקת עלויות

תכנית ההורות המשותפת אינה מוסדרת בחוק. באופן עקרוני, ההורים עוסקים בעצמם בהסכמים לגבי העלויות שהם חולקים ואילו לא. ניתן להבחין בין שֶׁלוֹ עלויות ועלויות להיות משותף. עלויות משלו מוגדרים כעלויות שכל משק בית נדרש לעצמו. דוגמאות לכך הן השכרה, טלפון ומכולת. העלויות שיש לחלוק עשויות לכלול את העלויות שנגרמו על ידי הורה אחד מטעם הילדים. לדוגמא: ביטוחים, מנויים, תרומות או שכר לימוד.

הורות משותפת ומזונות

לעתים קרובות חושבים כי אין צורך לשלם מזונות במקרה של הורות משותפת. מחשבה זו שגויה. בהורות משותפת לשני ההורים יש בערך אותן עלויות עבור הילדים. אם לאחד ההורים הכנסה גבוהה יותר מהשני, הם יכולים לשאת בעלויות הילדים ביתר קלות. האדם עם ההכנסה הגבוהה ביותר צפוי אז לשלם מזונות מסוימים להורה השני. לצורך כך, ניתן לבצע חישוב מזונות על ידי אחד מעורכי הדין המנוסים שלנו בדיני משפחה. ההורים יכולים גם להסכים על כך ביחד. אפשרות נוספת היא לפתוח חשבון לילדים. לחשבון זה ההורים יכולים לשלם תשלום חודשי יחסי, למשל, גמלת הילד. בהמשך ניתן לבצע את ההוצאות עבור ילדי חשבון זה.

האם אתם מתכננים להתגרש והאם אתם רוצים לסדר את הכל טוב ככל האפשר עבור ילדיכם? או שעדיין יש לך בעיות עם מזונות ילדים או הורות משותפות לאחר הגירושין? אל תהססו לפנות לעורכי הדין של Law & More. נשמח לייעץ ולהדריך אותך.

Law & More