מנהגים הולנדים

הסיכונים וההשלכות של הבאת מוצרים אסורים

מכס הולנד: הסיכונים וההשלכות של הכנסת מוצרים אסורים להולנד

כאשר מבקרים במדינה זרה במטוס, ידוע כי יש לעבור במכס בשדה התעופה. אנשים המבקרים בהולנד צריכים לעבור מכס בנמל התעופה סכיפהול או Eindhoven שדה תעופה. לא פעם קורה שבתיקים של הנוסעים יש מוצרים אסורים, שנכנסים אז להולנד בכוונה או כתוצאה מבורות או חוסר תשומת לב. ללא קשר לסיבה, ההשלכות של פעולות אלו עשויות להיות חמורות. בהולנד, הממשלה העניקה למכס את הסמכות המיוחדת להטיל עונשים פליליים או מנהליים בעצמו. סמכויות אלו נקבעו ב-Algemene Douanewet (חוק המכס הכללי). ספציפית אילו סנקציות קיימות ועד כמה חמורות הסנקציות הללו באמת יכולות להיות? קרא את זה כאן!

'כללי Douanetwet'

החוק הפלילי ההולנדי בכלל מכיר את עקרון הטריטוריאליות. החוק הפלילי ההולנדי מכיל הוראה הקובעת כי הקוד חל על כל מי שעבר עבירה פלילית כלשהי בהולנד. משמעות הדבר היא כי לאום או מדינת מגוריו של מי שעבר את העבירה אינם קריטריונים מכריעים. ה- General Douanewet מבוסס על אותו עיקרון והוא חל על מצבים מכסיים ספציפיים המתרחשים בשטח הולנד. כאשר ה- General Douanewet אינו קובע כללים ספציפיים, ניתן לסמוך על ההוראות הכלליות של, בין היתר, החוק הפלילי ההולנדי ('Wetboek van Strafrecht') וחוק המשפט המינהלי הכללי ('Algemene Wet Bestuursrecht' או 'Awb'). ב- Generaal Douanewet יש דגש על סנקציות פליליות. יתר על כן, יש הבדל במצבים בהם ניתן להטיל את הסנקציות השונות.

ההולנדים מכנים את הסיכונים וההשלכות של הכנסת מוצרים אסורים להולנד

עונש מינהלי

ניתן להטיל עונש מינהלי: כאשר לא מוצגים טובין למכס, כאשר אחד אינו עומד בתנאי הרישיון, כאשר אין סחורה באתר אחסון, כאשר הרשמיות להשלמת הליכי מכס עבור טובין שהובאו לאיחוד האירופי אינן נפגש וכאשר הסחורה לא קיבלה יעד מכס בזמן. הקנס המנהלי יכול להגיע לגובה של + - EUR 300, -, או במקרים אחרים לגובה של לכל היותר 100% מסכום החובות.

עונש פלילי

סביר יותר להניח כי יוטל עונש פלילי למקרה שאסור לסחורה אסורה להולנד בהגעה לשדה תעופה. ניתן להטיל עונש פלילי למשל כאשר מיובאים טובין להולנד שעל פי החוק לא ניתן לייבא אותם או שהוכרזו שלא בצדק. פרט לדוגמאות אלה של מעשים פליליים, ה- General Douanewet מתאר מגוון של מעשים פליליים אחרים. הקנס הפלילי יכול בדרך כלל להגיע לגובה מקסימלי של 8,200 יורו או לגובה סכום החובות המתחמק, ​​כאשר סכום זה גבוה יותר. במקרה של פעולות מכוונות, הקנס המקסימלי במסגרת כללי Douanewet יכול להגיע לגובה של 82,000 יורו או לגובה סכום החובות המתחמקים, כאשר סכום זה גבוה יותר. בחלק מהמקרים, הגנרל דואנווט קובע עונש מאסר. במקרה זה, ניתן לראות במעשים או במחדלים כפשע. כאשר הגנרל דואנווט אינו קובע עונש מאסר אלא רק קנס, ניתן לראות במעשים או במחדל עבירה. עונש המאסר המרבי הכלול בגנרל דואנווט הוא עונש של שש שנים. כאשר מיובאים סחורות אסורות להולנד, העונש יכול להיות עונש של ארבע שנים. הקנס יהיה במקרה כזה מקסימום 20,500 יורו.

נהלים

  • הליך מנהליההליך המינהלי שונה מההליך הפלילי. בהתאם לחומרת המעשה, ההליך המינהלי יכול להיות פשוט או מסובך יותר. במקרה של מעשים שניתן להטיל עליהם קנס בסך פחות מ- 340 יורו, - בדרך כלל הנוהל יהיה פשוט. כאשר מבחינים בעבירה שלגביה ניתן להטיל קנס מינהלי, הדבר יועבר לאדם הנוגע בדבר. ההודעה מכילה את הממצאים. במקרה של מעשים בהם הקנס יכול להיות גבוה מ- 340 אירו, - יש לבצע הליך מפורט יותר. ראשית, על המעורב לקבל הודעה בכתב על הכוונה להטיל את הקנס המנהלי. זה מעניק לו או לה אפשרות להתנגד לקנס. לאחר מכן יוחלט (תוך 13 שבועות) האם יוטל הקנס או לא. בהולנד ניתן להתנגד להחלטה של ​​גורם מינהלי (המפקח) תוך שישה שבועות לאחר ההחלטה. ההחלטה תיבחן מחדש בתוך שישה שבועות. לאחר מכן, ניתן גם לקבל את ההחלטה לבית המשפט.
  • הליך פלילי: כאשר מתגלה עבירה פלילית, ייעשה דו"ח רשמי, שעל בסיסו ניתן להוציא צו עונשין. כאשר ניתן צו עונש בסכום הגבוה מ -2,000 אירו, ראשית יש לשמוע את החשוד. העתק של צו העונשין יימסר לחשוד. פקח או פקיד ייעודי יקבעו את הזמן בו יש לשלם את הקנס. לאחר ארבעה עשר יום לאחר קבלת העתק צו העונשין על ידי החשוד, ניתן להחזיר את הקנס. כאשר החשוד אינו מסכים עם צו העונשין, הוא יכול לעמוד בפני צו העונשין במחלקת התביעה הציבורית בהולנד תוך שבועיים. זה יביא לבחינה מחודשת של התיק, שלאחריו ניתן לבטל, לשנות את צו העונשין, או שתוכל לקרוא לו בית משפט. לאחר מכן בית המשפט יחליט מה יקרה. במקרים חמורים יותר, ראשית יש לשלוח את התסקיר הרשמי כאמור במשפט הראשון של הפסקה הקודמת לתובע הציבור, שיוכל לאחר מכן להרים את התיק. התובע הציבורי יכול אז גם להחליט להחזיר את התיק לפקח. כאשר לא שולם צו העונשין, עונש מאסר יכול להופיע.

גובה העונשים

הנחיות לעונש כלולות ב- Algemene Douanewet. גובה העונשים הספציפי נקבע על ידי פקח או פקיד ייעודי או על ידי התובע הציבורי (האחרון רק במקרה של מעשה פלילי), והוא ייקבע בצו עונשין (strafbeschikking) או החלטה מנהלית (beschikking) ). כפי שתואר קודם, ניתן להעלות התנגדויות להחלטה המינהלית בגוף המינהלי או להתנגד לצו העונשין של התובע הציבורי. לאחר התנגדות זו האחרונה, בית המשפט יתן פסק דין בעניין.

כיצד מוטלים העונשים הללו?

צו העונשין או ההחלטה המינהלית לרוב יעבור זמן מה לאחר האירוע, מכיוון שנדרשת עבודה פרוצדוראלית / מנהלית כלשהי כדי להעלות את כל המידע הרלוונטי על הנייר. עם זאת, זוהי תופעה ידועה על פי החוק ההולנדי (במיוחד המשפט הפלילי ההולנדי) כי ניתן בנסיבות אפשריות לשלם צו עונשי באופן מיידי. דוגמא טובה היא תשלום ישיר של צווי עונשין במקרה של החזקת סמים בפסטיבלים הולנדיים. עם זאת, זה אף פעם לא מומלץ, שכן תשלום הקנסות מהווה מייד הודאה באשמה, עם השלכות אפשריות רבות כמו עבר פלילי. עם זאת, מומלץ לשלם או להתנגד לקנס בזמן הקבוע. כאשר לאחר מספר תזכורות העונש עדיין לא משולם, בדרך כלל אחד יזמין עזרה של הוצאה לפועל כדי להחזיר את הסכום. כאשר הדבר אינו מוכיח כיעיל, יכול להיאסר עונש מאסר.

צרו קשר

אם יש לך שאלות או הערות נוספות לאחר קריאת מאמר זה, אל תהסס ליצור קשר עם מר. מקסים חודק, עו"ד ב Law & More דרך maxim.hodak@lawandmore.nl או מר. טום מייביס, עו"ד ב Law & More דרך tom.meevis@lawandmore.nl או התקשר אלינו למספר +31 (0) 40-3690680.

Law & More