בן זוג לשעבר זכאי לתחזוקה לא רוצה לעבוד - תדמית

בן זוג לשעבר הזכאי לתחזוקה אינו רוצה לעבוד

בהולנד, תחזוקה היא תרומה כספית להוצאות המחיה של בן הזוג לשעבר וכל ילד לאחר גירושין. זה סכום שאתה מקבל או צריך לשלם על בסיס חודשי. אם אין לך מספיק הכנסה כדי לפרנס את עצמך, אתה זכאי למזונות. אם אכן יש לך הכנסה מספקת כדי לפרנס את עצמך, אך לבן זוגך לשעבר אין, ייתכן שתידרש לשלם מזונות. לוקחים בחשבון את רמת החיים בזמן הנישואין. הענקת התמיכה לבני הזוג מבוססת על הצורך של בעל הזכאות ועל היכולת הכלכלית של הצד המחויב. בפועל זה לרוב נושא לדיון בין הצדדים. יכול להיות שבן הזוג לשעבר תובע מזונות בזמן שהוא או היא באמת יכולים לעבוד בעצמם. אולי אתה מוצא את זה מאוד לא צודק, אבל מה אתה יכול לעשות במקרה כזה?

תמיכה בבן זוג

האדם הטוען לתמיכה בבני זוג חייב להיות מסוגל להוכיח כי אין לו הכנסה או מספיק כדי לפרנס את עצמו וכי הוא או היא גם אינם מסוגלים לייצר הכנסה זו. אם אתה זכאי לתמיכה בבני זוג, נקודת המוצא היא שעליך לעשות כל שביכולתך כדי לספק לעצמך. חובה זו נובעת מהחוק ומכונה גם חובת מאמץ. המשמעות היא שבן הזוג לשעבר הזכאי למזונות צפוי לחפש עבודה בתקופה שהוא מקבל מזונות.

החובה להתאמץ היא נושא להתדיינות רבה בפועל. הצד המחויב בדעתו לעתים קרובות כי בעל הזכאות יכול לעבוד ולייצר הכנסה בדרך זו. בכך, לעתים קרובות הצד המחויב נוקט בעמדה כי המקבל אמור להיות מסוגל להרוויח מספיק כסף כדי לפרנס את עצמו. כדי לתמוך בנקודת מבטו, יכול הצד המחויב להגיש ראיות למשל על הקורסים / ים החינוכיים ואחריהם המקבלים / ות המשרות הזמינות. באופן זה מנסה הצד המחויב להבהיר כי לא יהיה צורך לשלם תחזוקה כלשהי, או לפחות כמה שפחות.

מהפסיקה עולה כי אין להקל ראש בחובת נושה המזונות להתאמץ למצוא עבודה. נושה התחזוקה צריך להוכיח ולבסס שהוא עשה מאמצים מספיקים לייצר יכולת השתכרות (יותר). לפיכך, נושה התחזוקה יצטרך להוכיח שהוא נזקק. הכוונה היא ל"הפגנה "ו"השתדלות מספקת" מוערכת בפועל לפי מקרה ספציפי.

במקרים מסוימים, לא ניתן להחזיק את נושה התחזוקה בחובת מאמץ זו. ניתן להסכים על כך בברית הגירושין, למשל. ניתן לחשוב גם על המצב הבא שנוצר בפועל: הצדדים גרושים והבעל צריך לשלם מזונות של בן זוג וילדים. לאחר 7 שנים, הוא מבקש מבית המשפט להפחית את המזונות, מכיוון שהוא חושב שהאישה אמורה להיות מסוגלת לפרנס את עצמה עד עכשיו. בדיון נראה כי בני הזוג סיכמו במהלך הגירושין כי האישה תטפל בילדים על בסיס יומי. לשני הילדים היו בעיות מורכבות ונדרשו לטיפול נמרץ. האישה עבדה כ- 13 שעות בשבוע כעובדת זמנית. מכיוון שהיה לה מעט ניסיון בעבודה, בין השאר בגלל הטיפול בילדים, לא היה לה קל למצוא עבודה קבועה. ההכנסה הנוכחית שלה הייתה אפוא נמוכה מרמת הסיוע הסוציאלי. בנסיבות אלה, לא ניתן היה לדרוש מהאישה למלא את חובתה להתאמץ ולהרחיב את עבודתה כך שלא תצטרך עוד להסתמך על תמיכה לבני זוג.

הדוגמא שלעיל מראה כי חשוב שהצד המחויב יפקח עין אם המקבל ממלא את חובתו לעשות מאמץ לייצר הכנסה. במידה וראיות מראות את ההיפך או שיש חשד אחר לפיו לא מתקיימת החובה לייצר הכנסה, ייתכן שהצד המחויב יתחיל בהליכים משפטיים כדי לבחון את חובת המזונות פעם נוספת. עורכי הדין המנוסים שלנו לדיני משפחה ישמחו ליידע אותך על עמדתך ולסייע לך בהליכים כאלה.

האם יש לך שאלות לגבי מזונות או שאתה רוצה לבקש, לשנות או להפסיק את המזונות? ואז צרו קשר עם עורכי הדין לדיני משפחה בכתובת Law & More. עורכי הדין שלנו מתמחים בחישוב מזונות (מחדש). בנוסף, אנו יכולים לסייע לך בהליכי אחזקה אפשריים. עורכי הדין ב Law & More מומחים בתחום המשפט האישי והמשפחתי וינחו אותך בשמחה בתהליך זה, אולי יחד עם בן / בת הזוג שלך.

Law & More