הגש תלונה על תמונת בית המשפט

הגיש תלונה על בית המשפט

חשוב שתהיה ושמור על אמון במערכת המשפט. לכן אתה יכול להגיש תלונה אם אתה מרגיש שבית משפט או איש צוות בית המשפט לא התייחס אליך נכון. עליך לשלוח מכתב לוועד המנהל של אותו בית משפט. עליך לעשות זאת תוך שנה מרגע האירוע.

תוכן מכתב התלונה

אם אתה מרגיש שלא התייחס אליך כמו שצריך על ידי איש צוות או שופט של בית משפט, בית משפט לערעורים, בית הדין לענייני ערעור למסחר ותעשייה (CBb) או בית הדין לערעורים המרכזי (CRvB), אתה יכול להגיש תלונה. זה יכול להיות המקרה, למשל, אם אתה צריך לחכות זמן רב מדי לתשובה למכתב שלך או לטיפול בתיק שלך. או אם אתה מרגיש שלא פנו אליך כראוי על ידי אחד או יותר אנשים שעובדים בבית המשפט או האופן שבו מישהו מבית המשפט פנה אליך. התלונה יכולה להיות גם על הטון, הניסוח או העיצוב של אותיות או על אי מסירת מידע, מסירת מידע מאוחר מדי, מסירת מידע שגוי או מסירת מידע לא שלם. כמעט בכל המקרים, התלונה חייבת להיות על עצמך. אינך יכול להתלונן על האופן בו בית המשפט התייחס למישהו אחר; זה עבור אותו אדם לעשות. אלא אם כן אתה מגיש תלונה בשם מישהו שיש לך סמכות או אפוטרופסות עליו, למשל ילדך הקטין או מישהו הנתון באפוטרופסות שלך.

הערה: אם אינך מסכים עם החלטת בית המשפט או מהחלטה שהתקבלה על ידי בית המשפט במהלך הטיפול בתיקך, אינך יכול להגיש תלונה על כך. יש לעשות זאת באמצעות הליך אחר כגון הגשת ערעור על ההחלטה.

הגשת התלונה

אתה יכול להגיש את תלונתך לבית המשפט בו תביעתך תלויה ועומדת. עליכם לעשות זאת תוך שנה לאחר האירוע. עליך לשלוח את תלונתך לוועדת בית המשפט הנוגעת בדבר. מרבית בתי המשפט מאפשרים לך להגיש את תלונתך באופן דיגיטלי. לשם כך עבור אל www.rechtspraak.nl ובעמודה השמאלית, תחת הכותרת 'לבית המשפט', בחר 'יש לי תלונה'. בחר את בית המשפט הנוגע בדבר ומלא את טופס התלונה הדיגיטלית. לאחר מכן תוכל לשלוח טופס זה לבית המשפט בדואר אלקטרוני או בדואר רגיל. תוכל גם להגיש את תלונתך לבית המשפט בכתב ללא טופס זה. על מכתבך להכיל את המידע הבא:

  • המחלקה או האדם שעליו יש לך תלונה;
  • הסיבה שאתה מתלונן, מה בדיוק קרה ומתי;
  • שמך, כתובת ומספר טלפון;
  • החתימה שלך;
  • אולי עותקים של מסמכים הרלוונטיים לתלונתך.

טיפול בתלונה

עם קבלת התלונה נבדוק תחילה האם ניתן לטפל בה. אם זה לא המקרה, תודיעו לך בהקדם האפשרי. יתכן גם שהתלונה שלך היא באחריות גוף אחר או בית משפט אחר. במקרה זה, בית המשפט, אם ניתן, יעביר את תלונתך ויידע אותך על העברה זו. אם אתה מתרשם שניתן לפתור את תלונתך בקלות, למשל באמצעות שיחה (טלפונית), בית המשפט ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי. אם מטופלת בתלונתך, ההליך הוא כדלקמן:

  • הנהלת בית המשפט תודיע לאנשים / ים עליהם אתם מתלוננים על תלונתכם;
  • במידת הצורך תתבקש למסור מידע נוסף על האירוע;
  • בהמשך מנהל ועדת בית המשפט חקירה;
  • באופן עקרוני תינתן לך האפשרות להסביר עוד יותר את תלונתך בפני ועדת בית המשפט או בפני ועדה מייעצת לתלונות. האדם אליו מתייחסת התלונה לעולם לא יטפל בעצמו בתלונה;
  • לבסוף, ועד בית המשפט מקבל החלטה. תקבל הודעה על החלטה זו בכתב. זה נעשה בדרך כלל תוך 6 שבועות.

האם יש לך שאלות כתוצאה מבלוג זה? ואז אנא צרו קשר Law & More. עורכי הדין שלנו ישמחו לייעץ לכם.

Law & More