סחורה שנצפה כחוק תמונה

סחורה שנצפה כחוק

כאשר מדברים על רכוש בעולם המשפט, יש לו פעמים רבות משמעות שונה ממה שאתה רגיל אליה בדרך כלל. טובין כוללים דברים וזכויות קניין. אבל מה זה אומר בעצם? תוכל לקרוא עוד על כך בבלוג זה.

סחורות

הנכס הנדון כולל טובין וזכויות קניין. ניתן לחלק טובין למטלטלין ומקרקעין. הקוד קובע שדברים הם חפצים מסוימים המוחשיים לאנשים. אתה יכול להיות הבעלים של אלה.

מטלטלין

מטלטלין כולל פריטים שאינם קבועים, או דברים שניתן לקחת איתך. אלה כוללים רהיטים בבית כמו שולחן או ארון. חלק מהפריטים מותאמים אישית לחדר בבית, כמו ארון מובנה. אז לא ברור אם ארון זה שייך למטלטלין או למקרקעין. לעתים קרובות, בעת מעבר דירה, נערכת רשימה של הפריטים שיכולים להילקח על ידי הבעלים הקודם.

מקרקעין

מטלטלין הוא ההפך ממקרקעין. הם רכוש הקשור לקרקע. מקרקעין נקראים בעולם הנדל"ן גם מקרקעין. לפיכך, זה מתייחס לדברים שאי אפשר לקחת מהם.

לפעמים לא לגמרי ברור אם פריט הוא מטלטלין או מקרקעין. זאת כאשר שוקלים האם ניתן להוציא את הפריט מהבית ללא נזק. דוגמה לכך היא אמבטיה מובנית. זה הפך לחלק מהבית ולכן יש להשתלט עליו כאשר הבית נקנה. מכיוון שיש כמה חריגים לכלל, כדאי להכין רשימה של כל הפריטים שיש להשתלט עליהם.

העברת מקרקעין מחייבת שטר נוטריוני. הבעלות על הבית מועברת בין צדדים. לשם כך יש לרשום תחילה את השטר הנוטריוני בפנקסים הציבוריים, בהם מטפל הנוטריון. לאחר הרישום, הבעלים זוכה בבעלות עליו כנגד כולם.

זכויות רכוש

זכות קניין היא הטבה חומרית הניתנת להעברה. דוגמאות לזכויות קניין הן הזכות לשלם סכום כסף או הזכות למסור דבר. הן זכויות שבהן אתה יכול להעריך כסף, כמו הכסף בחשבון הבנק שלך. כאשר יש לך זכות בדיני קניין, במונחים משפטיים אתה מכונה 'בעל זכות'. זה אומר שיש לך זכות לטוב.

Law & More