תמונת פונדקאות בינלאומית

פונדקאות בינלאומית

בפועל, הורים מיועדים בוחרים יותר ויותר להתחיל תוכנית פונדקאות בחו"ל. יכולות להיות שיש להם סיבות שונות לכך, שכולן קשורות לעמדתם המסוכנת של ההורים המיועדים על פי החוק ההולנדי. להלן נדון בקצרה באלה. במאמר זה אנו מסבירים כי האפשרויות בחו"ל יכולות לכלול גם בעיות שונות בשל ההבדלים בין חקיקה זרה להולנדית.

תמונת פונדקאות בינלאומית

מניעים

ישנן מספר סיבות מדוע הורים מיועדים רבים בוחרים לחפש אם פונדקאית בחו"ל. ראשית, בהולנד חל איסור על פי החוק הפלילי לתווך בין אמהות פונדקאיות פוטנציאליות להורים המיועדים, מה שעלול להקשות על החיפוש אחר אם פונדקאית. שנית, בפועל, פונדקאות הריונית כפופה לדרישות קפדניות. לא תמיד יכולים ההורים המיועדים או האם הפונדקאית לעמוד בדרישות אלה. בנוסף, בהולנד קשה גם להטיל חובות על הצדדים המעורבים בחוזה פונדקאות. כתוצאה מכך, האם הפונדקאית, למשל, לא יכולה להיאלץ באופן חוקי למסור את הילד לאחר הלידה. מצד שני, יש סיכוי גדול יותר למצוא סוכנות גישור בחו"ל ולערוך הסכמים מחייבים. הסיבה לכך היא שבניגוד להולנד מותר שם לפעמים לפונדקאות מסחרית. למידע נוסף על פונדקאות בהולנד, אנא עיין ב את המאמר הזה.

מלכודות בפונדקאות בינלאומית

כך שלמרות שמבט ראשון יכול להיראות שקל יותר להשלים תוכנית פונדקאות מצליחה במדינה אחרת (מתמחה), ההורים המיועדים נוטים יותר להיתקל בבעיות לאחר הלידה. זה במיוחד במקרה של הבדלים בין חקיקה זרה להולנדית. נדון בהמשך במלכודות הנפוצות.

הכרה בתעודת הלידה

במדינות מסוימות ניתן גם להזכיר הורים מיועדים כהורים חוקיים בתעודת הלידה (למשל בגלל מוצא גנטי). במקרה זה, האם הפונדקאית נרשמת לעיתים קרובות בפנקס הלידות, הנישואין והפטירות. תעודת לידה כזו מנוגדת לסדר הציבורי בהולנד. בהולנד האם היולדת היא באופן חוקי אם הילד והילד זכאי גם לידיעת הורותו (סעיף 7 סעיף 1 האמנה הבינלאומית לזכויות הילד). לכן, תעודת לידה כזו לא תוכר בהולנד. במקרה כזה, שופט יצטרך להקים מחדש את רישום הלידה של הילד.

הכרה על ידי אב המיועד נשוי

בעיה נוספת מתעוררת כאשר אב נשוי המיועד מוזכר בתעודת הלידה כאב החוקי, ואילו האם בתעודת הלידה היא האם הפונדקאית. כתוצאה מכך לא ניתן להכיר בתעודת הלידה. על פי החוק ההולנדי, גבר נשוי אינו יכול להכיר בילד של אישה שאינה בת זוגו ללא התערבות משפטית.

נוסעים חזרה להולנד

בנוסף, זה יכול להיות בעייתי לחזור להולנד עם הילד. אם תעודת הלידה, כמתואר לעיל, מנוגדת לסדר הציבורי, לא ניתן יהיה לקבל מסמכי נסיעה לילד משגרירות הולנד. זה יכול למנוע מההורים המיועדים לצאת מהארץ עם ילדם הרך. יתרה מכך, לעתים קרובות ההורים עצמם מחזיקים באשרת נסיעות שתוקפה תפוג, שבמקרה הגרוע ביותר יכולה לאלץ אותם לעזוב את הארץ ללא הילד. פתרון אפשרי יהיה להתחיל בהליכים מסכמים נגד המדינה ההולנדית ובכוח לאלץ את הוצאת מסמך חירום. עם זאת, לא בטוח אם זה יצליח.

בעיות מעשיות

לבסוף, יתכנו כמה בעיות מעשיות. לדוגמא, שלילד אין מספר שירות אזרחי (Burgerservicenummer), שיש לו השלכות על ביטוח הבריאות והזכאות למשל לקצבת ילדים. בנוסף, בדיוק כמו עם פונדקאות בהולנד, קבלת הורות חוקית יכולה להיות עבודה די טובה.

סיכום

כפי שתואר לעיל, נראה כי ממבט ראשון קל יותר לבחור בפונדקאות בחו"ל. מכיוון שהוא מוסדר באופן חוקי ומסחור במספר מדינות, הוא יכול לאפשר להורים המיועדים למצוא אם פונדקאית במהירות רבה יותר, לבחור בפונדקאות הריונית ולהקל על אכיפת חוזה פונדקאות. עם זאת, ישנם מספר מלכודות עיקריות שלעתים קרובות ההורים המיועדים אינם מתחשבים בהם. במאמר זה פירטנו מלכודות אלה, כך שניתן יהיה לבחור בחירה שקולה עם מידע זה.

כפי שקראתם לעיל, הבחירה בפונדקאות, הן בהולנד והן בחו"ל, אינה קלה, בין השאר בשל התוצאות המשפטיות. האם תרצה לדעת יותר על כך? ואז אנא צור קשר Law & More. עורכי הדין שלנו מתמחים בדיני משפחה ובעלי מיקוד בינלאומי. נשמח להעניק לך ייעוץ וסיוע במהלך כל הליכים משפטיים.

Law & More