הונאת אינטרנט

הונאת אינטרנט

בשנים האחרונות האינטרנט עלה. לעתים קרובות יותר ויותר אנו מבלים את זמננו בעולם המקוון. עם כניסתם של חשבונות בנק מקוונים, אפשרויות תשלום, מקומות שוק ובקשות תשלום, אנו מסדרים יותר ויותר לא רק אישי אישי אלא גם כספי. זה מסודר לעתים קרובות בלחיצה אחת על הכפתור. האינטרנט הביא לנו המון. אך אל לנו לטעות. האינטרנט והתפתחותו המהירה לא רק מביאים נוחות אלא גם סיכונים. אחרי הכל, הונאת האינטרנט מצפה.

כל יום מיליוני אנשים קונים ומוכרים פריטים יקרי ערך באינטרנט. בדרך כלל הכל הולך כשורה וכצפוי לשני הצדדים. אך לעיתים קרובות מדי מופר האמון ההדדי על ידי צד ולצערנו המצב הבא מתעורר: אתה משלם על פי ההסכמים, אך אז לא מקבל דבר או שאתה משוכנע לשלוח את המוצר שלך מראש, אך לעולם לא תקבל תשלום. שני המקרים עשויים להיות הונאה. זוהי הצורה הנפוצה והידועה ביותר של הונאות אינטרנט. טופס זה מופיע בעיקר במקומות מסחר מקוונים, כמו eBay, אך גם באמצעות פרסומות במדיה חברתית כמו פייסבוק. בנוסף, סוג זה של הונאת אינטרנט נוגע למקרים בהם קיימת חנות אינטרנט הונאה, מה שמכונה חנות מזויפת.

הונאת אינטרנט

עם זאת, הונאות אינטרנט מכסות יותר מסתם "מקרי eBay". כשאתה משתמש בתוכנית מסוימת במחשבך, אתה עלול להיתקל בהונאות אינטרנט במסווה אחר. אדם שמתיימר להיות עובד של אותה תוכנית תוכנה יכול לשכנע אותך שהתוכנית אינה מעודכנת וכי היא מהווה סיכוני אבטחה מסוימים למחשב שלך, כאשר זה לא המקרה בכלל. לאחר מכן, "עובד" כזה מציע לך לרכוש תוכנית חדשה במחיר שווה לכל נפש. אם אתה מסכים לשלם, "העובד" יודיע לך שלצערי התשלום לא הצליח ועליך לבצע את התשלום שוב. אמנם כל התשלומים בוצעו נכון והכסף התקבל מספר פעמים לאותה "תוכנית", מה שמכונה "עובד" ימשיך לעשות את העבודה הזו כל עוד תמשיך לשלם. אתה יכול גם להיתקל באותו טריק ב"ז'קט שירות לקוחות ".

הונאה

עונש ניתן להעניש על פי סעיף 326 לחוק הפלילי ההולנדי. עם זאת, לא כל סיטואציה יכולה להיות מסווגת כהונאה כזו. זה הכרחי שאתה, כקורבן, הונעת למסור טובין או כסף. הונאה עשויה להתעורר אם הצד שאיתו עשית עסק השתמש בשם או בכושר שגוי. במקרה זה, מוכר מציג את עצמו כאמין, בעוד שפרטי הקשר שלו אינם נכונים כלל. ההונאה יכולה להיות מורכבת גם מטריקים, כמו המתואר לעיל. לבסוף, יתכן כי בהקשר של הטעיה יש דיבורים על מארג של בדיות, או במילים אחרות על הצטברות שקרים. רק אי מסירת טובין אשר בגינם בוצעה תשלום אינה מספיקה אם כן לקבל הונאה ואינה יכולה להוביל ישירות להרשעת המוכר.

יתכן אם כן, בנסיבות מסוימות אתה מרגיש הונאה, אך אין כל שאלה של הונאה כמשמעותו של סעיף 326 לחוק הפלילי. עם זאת, יתכן שבמקרה שלך המשפט האזרחי - הדרך פתוחה לטיפול ב"הונאה "באמצעות אחריות. אחריות יכולה להתעורר בדרכים שונות. השניים הנפוצים והידועים הם חבות נזיקין וחבות חוזית. אם לא התקשרת עם "הרמאי" הסכם, ייתכן שתוכל להסתמך על צורת האחריות הראשונה. זהו המקרה כאשר מדובר במעשה שלא כדין, ניתן לייחס את המעשה למבצע, סבלת נזק ונזק זה הוא תוצאה של המעשה המדובר. אם מתקיימים תנאים אלה, עלולה להיווצר תביעה או התחייבות בצורה של פיצוי.

אחריות חוזית לרוב תהיה מעורבת ב"מקרי eBay ". אחרי הכל, עשית הסכמים לפי טוב. אם הצד השני לא יצליח למלא את התחייבויותיו על פי ההסכם, יתכן שהוא מבצע הפרת חוזה. ברגע שיש הפרת חוזה, אתה יכול לתבוע את קיום ההסכם או הפיצוי. זה גם חכם לתת לצד השני את ההזדמנות האחרונה (מונח) להחזיר את הכסף שלך או לשלוח את המוצר באמצעות הודעת ברירת מחדל.

על מנת להגיש הליכים אזרחיים עליכם לדעת מיהו ה"תרמית "בדיוק. עליכם לעסוק גם בעורך דין להליך אזרחי. Law & More יש עורכי דין ששניהם מומחים בתחום המשפט הפלילי והמשפט האזרחי. האם אתה מזהה את עצמך באחד מהמצבים שתוארו קודם, האם אתה רוצה לדעת אם אתה קורבן לתרמית או שיש לך שאלות לגבי הונאה? אנא צרו קשר עם עורכי הדין של Law & More. עורכי הדין שלנו לא רק שמחים לספק לך ייעוץ, אלא גם עוזרים לך בהליך פלילי או אזרחי במידת הצורך.

הגדרות פרטיות
אנו משתמשים בעוגיות כדי לשפר את החוויה שלך בזמן השימוש באתר שלנו. אם אתה משתמש בשירותים שלנו דרך דפדפן, אתה יכול להגביל, לחסום או להסיר עוגיות דרך הגדרות דפדפן האינטרנט שלך. אנו משתמשים גם בתוכן ובסקריפטים של צדדים שלישיים שעשויים להשתמש בטכנולוגיות מעקב. אתה יכול לספק את הסכמתך באופן סלקטיבי למטה כדי לאפשר הטמעות כאלה של צד שלישי. למידע מלא על העוגיות שאנו משתמשים בהן, הנתונים שאנו אוספים וכיצד אנו מעבדים אותם, אנא בדוק את שלנו מדיניות הפרטיות
Law & More B.V.