תמונת מהגר ידע

מהגר ידע

האם תרצה שעובד זר בעל השכלה גבוהה יגיע להולנד לעבוד בחברה שלך? זה אפשרי! בבלוג זה תוכלו לקרוא על התנאים שבהם מהגר מיומן יכול לעבוד בהולנד.

מהגרי ידע עם גישה חופשית

יש לציין כי מהגרי ידע ממדינות מסוימות אינם מחויבים בוויזה, אישור שהייה או אישור עבודה. זה חל על כל המדינות שהן חלק מהאיחוד האירופי, נורבגיה, איסלנד, שוויץ וליכטנשטיין. אם אתה מתכוון להביא מהגרים מיומנים מאחת המדינות הללו, המהגר המיומן צריך רק דרכון או תעודת זהות בתוקף.

מהגרי ידע מחוץ לאירופה

אם ברצונך להביא מהגר מיומן מאוד שאינו מגיע מאחת המדינות שהוזכרו בפסקה הקודמת, חלים כללים מחמירים יותר. הם יצטרכו ויזה ואישור שהייה. כמעסיק, אתה אחראי לבקש מסמכים אלו משירות ההגירה וההתאזרחות (IND). כמו כן, על המעסיק להיות מוכר כ נותן חסות על ידי ה-IND. לפני שתאפשר למהגרים בעלי מיומנות גבוהה להגיע להולנד, עליך להגיש בקשה להכרה זו כנותן חסות. אתה, כחברה, חייב לעמוד במספר תנאים כדי לקבל מעמד זה, לרבות ערובה מספקת להמשכיות וכושר הפירעון של הארגון, תשלום אגרת הבקשה ואמינות הארגון, הדירקטורים וגורמים נוספים (משפטיים) המעורבים. . גם לאחר שהחברה שלכם הוכרה כנותנת חסות, ישנן מספר חובות שעליכם למלא, כלומר חובת המינהל, חובת המידע וחובת הזהירות.

משכורות של מהגרי ידע

גם לך כמעסיק רלוונטי שגובה השכר למהגרי ידע נקבעה במידה מסוימת. אין הבחנה בין המהגרים המיומנים ביותר עם גישה חופשית לבין המהגרים המיומנים מחוץ לאירופה. השכר שנקבע עשוי להיות שונה לאדם, בהתאם לגילו של מהגר הידע והאם המקרה הספציפי מזכה בקריטריון שכר מופחת. את הסכומים בפועל ניתן למצוא באתר IND. בכל מקרה, הכנסתו של המהגר המוכשר חייבת להיות שווה לפחות לסכום הסטנדרטי החל על אותו מהגר מיומן. 

בלו קארד האירופי

אפשר גם להביא מהגר מיומן על סמך הכרטיס הכחול האירופי. חלים על כך תנאים שונים מאלה שנדונו לעיל. ה-EU Blue Card הוא אישור שהייה ועבודה משולב עם תוקף של 4 שנים. זה מיועד לעובדים מיומנים מאוד עם אזרחות מחוץ לאיחוד האירופי, EEA או שוויץ. בניגוד לרישיון השהייה שהוזכר לעיל, המעסיק אינו חייב להיות נותן חסות מוכר בעת הגשת בקשה לקבלת כרטיס כחול של האיחוד האירופי. עם זאת, ישנם מספר תנאים נוספים שחייבים להתקיים לפני הענקת הכרטיס הכחול. בין היתר, על העובד להתקשר בהסכם עבודה למשך 12 חודשים לפחות, ועל העובד להשלים לפחות 3 שנות תואר ראשון בהשכלה גבוהה. בנוסף, במקרה של כרטיס כחול של האיחוד האירופי ישנו גם רף שכר שיש לעמוד בו. עם זאת, זה שונה מהקריטריון המתואר בפסקה הקודמת.

כאשר מעסיקים מהגר מיומן ביותר, אתה יכול להסתבך במבוך של חוקים. האם אתה שוקל להביא מהגר מיומן להולנד? אז אל תהסס לפנות Law & More. עורכי הדין שלנו מתמחים בדיני הגירה וישמחו להדריך אותך בשלבים שיש לנקוט. 

Law & More