חובות המעסיק והעובד... תדמית

חובות המעסיק והעובד...

חובות המעסיק והעובד על פי חוק תנאי העבודה

לא משנה מה העבודה שתבצע, העיקרון הבסיסי בהולנד הוא שכל אחד צריך להיות מסוגל לעבוד בבטחה ובריאות. החזון העומד מאחורי הנחת יסוד זו הוא כי אסור שהעבודה תוביל למחלות גופניות או נפשיות ובכלל לא למוות כתוצאה מכך. עקרון זה מובטח בפועל על ידי חוק תנאי העבודה. פעולה זו נועדה לפיכך לקדם תנאי עבודה טובים ולמנוע מחלות וחוסר כושר עבודה של עובדים. האם אתה מעסיק? במקרה זה, הטיפול בסביבת עבודה בריאה ובטוחה בהתאם לחוק תנאי העבודה מוטל עקרונית עליכם. בתוך החברה שלך לא רק שיש להכיר מספיק ידע בעבודה בריאה ובטוחה, אלא יש להקפיד גם על הנחיות חוק תנאי העבודה על מנת למנוע סכנה מיותרת לעובדים. אתה שכיר? במקרה כזה מצפים ממך גם כמה דברים בהקשר של סביבת עבודה בריאה ובטוחה.

חובות העובד

על פי חוק תנאי העבודה, המעסיק אחראי בסופו של דבר לתנאי העבודה יחד עם עובדו. כשכיר, לכן עליכם לתרום ליצירת מקום עבודה בריא ובטוח. באופן ספציפי יותר, כעובד, לאור חוק תנאי העבודה, אתה מחויב:

  • להשתמש נכון בציוד העבודה ובחומרים המסוכנים;
  • לא לשנות ו / או להסיר את ההגנות על ציוד העבודה;
  • להשתמש בציוד / עזרי המגן האישיים המועמדים לרשות המעסיק בצורה נכונה ולאחסנם במקום המתאים;
  • לשתף פעולה במידע והדרכה מאורגנים;
  • ליידע את המעסיק על הסיכונים שנצפו לבריאות ובטיחות בחברה;
  • לסייע למעסיק ולאנשים מומחים אחרים (כגון קצין מניעה), במידת הצורך, במילוי חובותיהם.

בקיצור, עליכם להתנהג באחריות כעובד. אתה עושה זאת על ידי שימוש בתנאי העבודה בצורה בטוחה ועל ידי ביצוע עבודתך בצורה בטוחה כדי שלא תסכן את עצמך ואחרים.

חובות המעסיק

על מנת שתוכל לספק סביבת עבודה בריאה ובטוחה, עליך כמעסיק לנקוט במדיניות המכוונת לתנאי עבודה מיטביים. חוק תנאי העבודה נותן הנחיות למדיניות זו ולתנאי עבודה העומדים בה. לדוגמא, מדיניות תנאי העבודה חייבת בכל מקרה להיות מורכבת מ- מלאי והערכת סיכונים (RI&E). בתור מעסיק, עליך לציין בכתב אילו סיכונים העבודה כרוכה בעובדיך, כיצד מתייחסים לסיכונים אלה לבריאות ובטיחות בתוך החברה שלך ואילו סיכונים בצורת תאונות עבודה כבר התרחשו. א קצין מניעה עוזר לך לערוך מלאי והערכת סיכונים ונותן ייעוץ בנוגע למדיניות בריאות ובטיחות טובה. כל חברה חייבת למנות לפחות פקיד מניעה אחד כזה. זה לא יכול להיות מישהו מחוץ לחברה. האם אתה מעסיק 25 עובדים או פחות? אז אתה יכול לשמש בעצמך קצין מניעה.

אחד הסיכונים שכל חברה שמעסיקה עובדים יכולה להתמודד איתה הוא היעדרות. על פי חוק תנאי העבודה, עליך כמעסיק להיות בעל מדיניות היעדרות מחלה. איך אתה כמעסיק מתמודד עם היעדרות כשזה קורה בתוך החברה שלך? עליכם לרשום את התשובה לשאלה זו בצורה ברורה ומספקת. עם זאת, על מנת להפחית את הסיכוי למימוש סיכון כזה, רצוי שיהיה בדיקת בריאות תעסוקתית תקופתית (PAGO) מבוצע בתוך החברה שלך. במהלך בדיקה כזו, רופא החברה מבצע רישום של האם אתה נתקל בבעיות בריאות עקב עבודה. ההשתתפות במחקר כזה אינה חובה עבור העובד שלך, אך היא יכולה להיות שימושית מאוד ולתרום למעגל בריא וחיוני של עובדים.

בנוסף, כדי למנוע סיכונים בלתי צפויים אחרים, עליך למנות צוות מענה חירום פנימי (BHV). קצין תגובת חירום של החברה מאומן להביא עובדים ולקוחות לבטיחות בשעת חירום ולכן יתרום לבטיחות החברה שלך. אתה יכול לקבוע בעצמך איזה וכמה אנשים אתה ממנה לקצין תגובת חירום. זה חל גם על האופן בו תתקיים תגובת חירום של החברה. עם זאת, עליך לקחת בחשבון את גודל החברה שלך.

מעקב ותאימות

למרות החוקים והתקנות הרלוונטיים, תאונות עבודה עדיין מתרחשות מדי שנה בהולנד שבקלות ניתן היה למנוע על ידי המעסיק או העובד. עצם קיומו של חוק תנאי העבודה לא תמיד נראה די בכדי להבטיח את העיקרון שעל כולם להיות מסוגלים לעבוד בבטחה ובריאות. זו הסיבה שהפקחת SZW בודקת האם מעסיקים, אך גם האם עובדים מקפידים על הכללים לעבודה בריאה, בטוחה והוגנת. על פי חוק תנאי העבודה, הפיקוח יכול לפתוח בחקירה כאשר אירעה תאונה או כאשר ועד עובדים או איגוד מקצועי מבקש זאת. בנוסף, לפיקוח סמכויות מרחיקות לכת ושיתוף פעולה בחקירה זו הוא חובה. אם הפיקוח מוצא הפרה של חוק תנאי העבודה, הפסקת העבודה עלולה לגרום לקנס כספי גדול או לעבירה כלכלית. כדי למנוע אמצעים כה מרחיקי לכת, מומלץ לך כמעסיק, אך גם כעובד, לעמוד בכל חובותיו של חוק תנאי העבודה.

האם יש לך שאלות בנוגע לבלוג זה? ואז צרו קשר Law & More. עורכי הדין שלנו מומחים בתחום דיני העבודה ושמחים להעניק לכם ייעוץ.

Law & More