קבלת אזרחות הולנדית

קבלת אזרחות הולנדית

האם אתה רוצה להגיע להולנד לעבוד, ללמוד או להישאר עם המשפחה/בן הזוג שלך? ניתן להוציא אישור שהייה אם יש לך מטרת שהייה לגיטימית. שירות ההגירה וההתאזרחות (IND) מנפיק אישורי שהייה למגורים ארעיים וקבע בהתאם למצבך.

לאחר שהייה חוקית רצופה בהולנד של חמש שנים לפחות, ניתן להגיש בקשה להיתר לישיבת קבע. אם מתקיימים כמה תנאים נוקשים נוספים, אפשר אפילו להגיש בקשה לאזרחות הולנדית באמצעות התאזרחות. התאזרחות היא הליך בקשה מורכב ויקר המוגש לעירייה. ההליך יכול להימשך פחות משנה עד שנתיים. בבלוג זה, אדון באילו תנאים, בין היתר, עליך לעמוד כדי להגיש בקשה להתאזרחות.

לאור אופיו המורכב של ההליך, מומלץ להזמין עורך דין שיוכל ללוות אתכם בתהליך ולהתמקד במצבכם הספציפי והפרטני. הרי לא תקבלו בחזרה את דמי הבקשה הגבוהים במקרה של החלטה שלילית.

התאזרחות

תנאים

ההתאזרחות מחייבת שאתה בן 18 ומעלה ומתגורר בהולנד ברציפות במשך 5 שנים או יותר עם רישיון שהייה בתוקף. ברגע שאתה מגיש בקשה להתאזרחות, חשוב שיהיה לך אחד מאישורי השהייה המפורטים להלן:

  • היתר שהייה מקלט ללא הגבלת זמן או רגיל ללא הגבלת זמן;
  • היתר שהייה לתושב לטווח ארוך של האיחוד האירופי;
  • היתר שהייה לתקופה קצובה עם מטרת שהייה לא זמנית;
  • מסמך מגורים כבן משפחה של אזרח האיחוד;
  • אזרחות של מדינה באיחוד האירופי, EEA או שווייץ; אוֹ
  • מסמך מגורים סעיף 50 הסכם נסיגה Brexit (הסכם נסיגה מה-TEU) עבור אזרחי בריטניה ובני משפחתם.

לתוצאה חיובית, חשוב גם שלא תהווה סכנה לסדר הציבורי או לביטחון הלאומי של הולנד. לבסוף, עליך להיות מוכן לוותר על אזרחותך הנוכחית, במידת האפשר, אלא אם כן תוכל להפעיל עילה לפטור.

יתרה מכך, למרות שקיימת דרישת גיל, ניתן לילדים שלך להתאזרח איתך בתנאים מסוימים.

מסמכים נדרשים

כדי להגיש בקשה לאזרחות הולנדית, עליך - מלבד היתר שהייה תקף או הוכחה אחרת של מגורים חוקיים - להיות ברשותך זיהוי תקף כגון דרכון. כמו כן יש להציג תעודת לידה מארץ המוצא. כמו כן, יש להגיש תעודת שילוב, הוכחת שילוב אחרת או הוכחת פטור (חלקי) או פטור מדרישת השילוב.

העירייה תשתמש ב-Basisregistratie Personen (BRP) כדי לבדוק כמה זמן אתה באמת גר בהולנד.

בקש

יש להגיש בקשה להתאזרחות בעירייה. אתה צריך להיות מוכן לוותר על הלאום הנוכחי שלך במידת האפשר - במקרה של החלטה חיובית.

ל-IND יש 12 חודשים להחליט על בקשתך. במכתב ה-IND יצוין התקופה שבה יקבלו החלטה בבקשה שלך. תקופת ההחלטה מתחילה כאשר שילמת את אגרת הבקשה. לאחר קבלת החלטה חיובית, יש לנקוט בצעדי מעקב כדי לקבל בפועל אזרחות הולנדית. אם ההחלטה שלילית, ניתן להתנגד להחלטה תוך 6 שבועות.

הליך אופציה

אפשר לרכוש אזרחות הולנדית בדרך הקלה והמהירה יותר, כלומר לפי אופציה. למידע נוסף על כך, עיין בבלוג שלנו על הליך האופציה.

צרו קשר

יש לך שאלות בנוגע לדיני הגירה או שתרצה שנעזור לך להמשיך עם בקשת ההתאזרחות שלך? אז אל תהסס לפנות לעילין סלמט, עורכת דין בכתובת Law & More at aylin.selamet@lawandmore.nl או רובי ואן קרסברגן, עורך דין ב Law & More at ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl או התקשר אלינו למספר ‎+31 (0)40-3690680.

Law & More