תוכנית הורות במקרה של גירושין

תוכנית הורות במקרה של גירושין

אם יש לכם ילדים קטינים ואתם מתגרשים, יש לערוך הסכמים לגבי הילדים. ההסכמים ההדדיים ייקבעו בכתב בהסכם. הסכם זה מכונה תוכנית ההורות. תוכנית ההורות היא בסיס מצוין להתגרש טוב.

האם תוכנית הורות היא חובה?

החוק קובע כי תוכנית הורות היא חובה עבור הורים נשואים שמתגרשים. יש להכין תוכנית הורות גם כאשר ההורים הרשומים מפרקים את השותפות הרשומה שלהם. הורים שאינם נשואים או בני זוג רשומים, אך המפעילים יחד סמכות הורית, צפויים לערוך תוכנית הורות.

מה אומרת תוכנית הורות?

החוק קובע שתוכנית ההורות חייבת לכלול לפחות הסכמים לגבי:

  • איך היית מעורב את הילדים בעריכת תוכנית ההורות;
  • כיצד אתה מחלק את הטיפול והגידול (תקנת טיפול) או כיצד אתה מתמודד עם הילדים (תקנת גישה);
  • באיזו תדירות אתה מוסר אחד לשני מידע על ילדך;
  • כיצד מקבלים החלטות יחד בנושאים חשובים, כמו בחירה בבית הספר;
  • עלויות הטיפול והגידול (מזונות ילדים).

אתה יכול גם לבחור לכלול הסכמים אחרים בתוכנית ההורות. לדוגמא, מה שאתה כהורים מוצא חשוב בחינוך שלך, בכללים מסוימים (שעת שינה, שיעורי בית) או השקפות בענישה. אתה יכול גם לכלול משהו בקשר עם שתי המשפחות בתוכנית ההורות. אז אתה יכול לכלול זאת מרצון בתוכנית ההורות.

עריכת תוכנית הורות

זה כמובן נחמד אם אתה יכול להגיע להסכמות טובות עם ההורה השני. אם מסיבה כלשהי זה לא אפשרי, אתה יכול להתקשר למגשר או לעורך דין לענייני משפחה Law & More. בעזרת ה- Law & More מגשרים תוכלו לדון בתוכן תוכנית ההורות בליווי מקצועי ומומחה. אם גישור אינו מציע פיתרון, עורכי הדין המיוחדים שלנו לדיני משפחה עומדים גם לשירותכם. זה מאפשר לך לנהל משא ומתן עם בן / בת הזוג האחר על מנת לערוך הסכמים לגבי הילדים.

מה יקרה לתוכנית ההורות?

בית המשפט יכול לבטא את גירושיך או לפרק את השותפות הרשומה שלך. עורכי הדין לדיני משפחה של Law & More תשלח עבורך את תוכנית ההורות המקורית לבית המשפט. לאחר מכן בית המשפט מצמיד את תוכנית ההורות לצו הגירושין. כתוצאה מכך, תוכנית ההורות היא חלק מהחלטת בית המשפט. לכן שני ההורים מחויבים לעמוד בהסכמים בתוכנית ההורות.

האם לא ניתן לערוך תוכנית הורות?

לעיתים קרובות קורה שההורים אינם מגיעים להסכמה מלאה על תוכן תוכנית ההורות. במקרה כזה, הם גם לא יכולים לעמוד בדרישת הגירושין החוקית. יש חריג למקרים כאלה. הורים שיכולים להוכיח כי עשו מאמצים מספקים בכדי להגיע להסכמה, אך לא הצליחו בכך, יכולים לציין זאת במסמכים לבית המשפט. לאחר מכן בית המשפט יכול לבטא את הגירושין ולהחליט בעצמו בנקודות בהן ההורים אינם מסכימים.

האם אתה רוצה להתגרש ואתה זקוק לעזרה בעריכת תוכנית הורות? לאחר מכן Law & More הוא המקום הנכון עבורך. עורכי הדין המתמחים בדיני משפחה של Law & More יכול לסייע ולהדריך אותך עם גירושיך וגיבוש תוכנית הורות.

Law & More