גירושים מהירים: איך עושים את זה?

גירושים מהירים: איך עושים את זה?

גירושין הם כמעט תמיד אירוע קשה מבחינה רגשית. עם זאת, אופן הגירושין יכול לעשות את כל ההבדל. באופן אידיאלי, כולם היו רוצים לסיים את הגירושין כמה שיותר מהר. אבל איך עושים את זה?

טיפ 1: מנע ויכוחים עם בן זוגך לשעבר

הטיפ החשוב ביותר כשמדובר בגירושים מהירים הוא להימנע מוויכוחים עם בן הזוג לשעבר. ברוב המקרים, הרבה זמן הולך לאיבוד בלחימה זה בזה. אם בני זוג לשעבר מתקשרים היטב אחד עם השני ושומרים על רגשותיהם בשליטה במידה מסוימת, גירושין יכולים להתקדם מהר יותר. זה לא רק חוסך הרבה זמן ואנרגיה במאבק אחד בשני, זה גם אומר שההליכים המשפטיים סביב גירושין מתנהלים מהר יותר.

טיפ 2: פנה לעורך הדין ביחד

כאשר שותפים לשעבר יכולים לעשות הסכמים, הם יכולים לשכור ביחד עורך דין אחד. באופן זה, לא שניכם זקוקים לעורך דין משלכם, אלא עורך הדין המשותף יכול לכלול את הסדרי הגירושין בברית הגירושין על ידי עורך הדין המשותף. זה מונע עלויות כפולות וחוסך זמן רב. הרי אם יש בקשה משותפת לגירושין, אין צורך לפנות לבית המשפט. מצד שני, זה המצב כאשר שני הצדדים שוכרים עורך דין משלהם.

בנוסף, ישנם מספר דברים שאתה ובן זוגך לשעבר יכולים להכין לפני שכירת עורך דין כדי לחסוך עוד יותר זמן וכסף:

  • שוחח מראש עם בן/בת זוגך לשעבר באילו סידורים אתה עושה והעלה אותם על הנייר. כך, בחלק מהנושאים אין צורך לדון בהרחבה עם עורך הדין ועורך הדין צריך רק לכלול הסכמות אלו בהסכם הגירושין;
  • אתה כבר יכול לעשות מלאי של הסחורה לחלוקה. חשבו לא רק על הרכוש, אלא גם על כל חובות;
  • לארגן כמה שיותר לגבי הנכס כמו נוטריון, משכנתא, הערכת שווי ורכישה אפשרית של בית חדש.

טיפ 3: גישור

אם לא תצליחו להגיע להסכמה לגבי הגירושין עם בן הזוג לשעבר, כדאי להזמין מגשר. תפקידו של מגשר בגירושין הוא להנחות את השיחה בינך לבין בן זוגך לשעבר כצד שלישי נטול פניות. באמצעות גישור מחפשים פתרונות ששני הצדדים יכולים להסכים להם. זה אומר שאתם לא נמצאים בצדדים מנוגדים של המתרס אלא עובדים יחד כדי לפתור סכסוכים ולהגיע להסכמות סבירות. כשתקבלו יחד פתרון, המגשר ישים את ההסדרים שנעשו על הנייר. לאחר מכן, אתה ובן זוגך לשעבר יכולים להתייעץ עם עורך דין, שיוכל לאחר מכן לכלול את ההסכמות בברית הגירושין.

Law & More