הקמת חברת הובלה תדמית

פותחים חברת הובלות? הנה מה שכדאי לדעת!

מבוא

מי שרוצה להקים חברת הובלה, יצטרך להיות מודע לכך שלא ניתן לעשות זאת בן לילה. לפני שתתחיל חברת הובלה, יהיה עליכם לעמוד מול כמות גדולה של ניירת. למשל: כל חברה העוסקת בהובלת סחורה מקצועית בדרך, כלומר כל חברה שמעבירה סחורה (בדרך) בתשלום ובהזמנה של צד שלישי, זקוקה ל'אובר-אוגנינג '(היתר יורו) למקרה שההובלה תתקיים. עם רכבים בעלי יכולת טעינה של יותר מ -500 ק"ג. קבלת היתר יורו דורשת מאמץ מסוים. אילו צעדים צריך לנקוט? קרא אותו כאן!

יתר

על מנת לקבל היתר יורו, יש להגיש בקשה להיתר ב- NIWO (ארגון התובלה הלאומית והבינלאומית ההולנדית). כפי שצוין במבוא, ההיתר נדרש להובלה לאומית ובינלאומית עם כלי רכב עם יכולת טעינה של יותר מ -500 ק"ג. חברת הובלה עם רישיון חייבת להחזיק רכב אחד לפחות, אשר עבורו יש להוציא תעודת רישיון. עם תעודת רישיון על הסיפון, הרכב רשאי להעביר סחורות בתוך האיחוד האירופי (עם כמה חריגים). מחוץ לאיחוד האירופי יש אישורים אחרים (למשל אישור CEMT או הרשאה נוספת לרכיבה). היתר האירו תקף לתקופה של 5 שנים. לאחר תקופה זו ניתן לחדש את ההיתר. תלוי בסוג ההובלה (למשל הובלת חומרים מסוכנים), יתכן כי יש צורך גם בהיתרים אחרים.

דרישות

ישנן ארבע דרישות עיקריות שצריך לעמוד לפני שניתן יהיה להעניק היתר:

  • על החברה להיות בעלת הקמה בפועל בהולנד, כלומר מוסד ממשי וקבוע. יתר על כן, וכאמור, חייב להיות רכב אחד לפחות.
  • החברה חייבת להיות ראוי לאשראיכלומר לחברה יש מספיק אמצעים פיננסיים בכדי להבטיח את ההמראה והרציפות שלה. באופן ספציפי פירוש הדבר כי הון החברה (בצורה של הון סיכון) חייב להיות לפחות 9.000 אירו למקרה שהחברה תעבוד עם רכב אחד. יש להוסיף סכום נוסף של 5.000 אירו להון זה לכל רכב נוסף. כהוכחה לאושר האשראי יש להגיש יתרה (פתיחה), ואולי גם הצהרת נכסים, וכן הצהרה של רואה חשבון (RA או AA), חבר ב- NOAB או חבר ברישום רואי החשבון (' הרשם Belastingadviseurs '). ישנן דרישות ספציפיות להצהרה זו.
  • יתרה מזאת, האחראי על פעילויות ההובלה (מנהל התובלה) חייב להוכיח את שלו יכולת על ידי הפקת תעודה מוכרת 'Ondernemer beroepsgoederenvervoer over de weg' (בתרגום חופשי: 'הובלה מקצועית של סחורות בדרך'). תעודה זו נדרשת כמה 'שרוולים מגולגלים', מכיוון שניתן להשיג אותה רק על ידי שישה בחינות המאורגנות על ידי סניף ספציפי של ה- CBR ('המשרד המרכזי להילכת כישורי נהיגה'). לא כל מנהל תובלה צריך לרכוש תעודה זו; יש גבול נמוך יותר של מנהל אחד עם תעודה. יתר על כן, קיימות מספר דרישות נוספות. מנהל התחבורה חייב למשל להיות תושב האיחוד האירופי. מנהל התובלה יכול להיות המנהל או הבעלים של החברה, אך תפקיד זה יכול גם למלא על ידי אדם 'חיצוני' (למשל חתימה מורשית), כל עוד ה- NIWO יכול לקבוע שמנהל התובלה נמצא לצמיתות ובעצם הובלת פעילויות ההובלה וכי יש קשר אמיתי עם החברה. במקרה של אדם 'חיצוני' דרוש 'verification inbreng vakbekwaamheid' (בתרגום חופשי: 'תרומת הצהרת יכולת').
  • התנאי הרביעי הוא שהחברה חייבת להיות אמין. ניתן להראות זאת על ידי 'Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) voor NP en / of RP' (תעודת התנהגות טובה לאדם טבעי (NP) או ישות משפטית (RP)). ה- VOG RP נחוץ במקרה של ישות משפטית בצורה של BV, Vof או שותפות הולנדית. יש צורך ב- VOG NP במקרה של בעלות יחידה ו / או מנהל תחבורה חיצוני. במקרה של דירקטורים שאינם גרים בהולנד ו / או שאינם ברשות הלאום ההולנדי, יש לקבל VOG NP נפרד במדינת המגורים או הלאום.

(אחר) עילות סירוב

ניתן לסרב או לבטל היתר יורו כאשר הדבר ממליץ על ידי הלשכה ביבוב. זה יכול להיות למשל כשיש אפשרות שההיתר ישמש לפעולות פליליות.

בקשה

ניתן להגיש בקשה להיתר באמצעות המשרד הדיגיטלי של ה- NIWO. היתר עולה 235 אירו. תעודת הרישיון עולה 28.35 אירו. יתר על כן, היטל שנתי של 23,70 אירו מחויב בתעודת רישיון.

סיכום

על מנת להקים חברת הובלות בהולנד, צריך להשיג 'אירובר-גאנג'. רישיון זה יכול להינתן כאשר מתקיימות ארבע דרישות: חייבת להיות מפעל בפועל, החברה חייבת להיות אמינה, מנהל התובלה צריך להיות ברשותו של תעודה 'Ondernemer beroepsgoederenvervoer over de weg' ועל החברה להיות אמינה. מלבד אי עמידה בדרישות אלה, ניתן לסרב להיתר כאשר קיים סיכון כי ההיתר ינוצל לרעה. עלויות בקשה הן € 235, -. תעודת רישיון עולה 28.35 אירו.

מקור: www.niwo.nl

צרו קשר

אם יש לך שאלות או הערות נוספות לאחר קריאת מאמר זה, אל תהסס ליצור קשר עם מר. מקסים חודק, עו"ד ב Law & More דרך maxim.hodak@lawandmore.nl או מר. טום מייביס, עו"ד ב Law & More באמצעות tom.meevis@lawandmore.nl או התקשרו אלינו בטלפון +31 40-3690680.

Law & More