היתר שהייה בהולנד

השלכות גירושין על היתר השהייה שלך

האם יש לך היתר שהייה בהולנד על בסיס נישואין עם בן / בת הזוג? אז לגירושין יכולות להיות השלכות על היתר השהייה שלך. אחרי הכל, אם אתה גרוש, לא תעמוד עוד בתנאים, זכותך להיתר השהות תחלוף ולכן היא יכולה להיות מושכת על ידי ה- IND. האם ובאילו סיבות אתה יכול להישאר בהולנד לאחר הגירושין, תלוי במצבים הבאים שצריך להבדיל ביניהם.

יש לך ילדים

האם אתה גרוש, אך יש לך ילדים קטינים? במקרה כזה, קיימת אפשרות לשמור על היתר השהייה בהולנד במקרים הבאים:

היית נשוי לאזרח הולנדי וילדיך הולנדים. במקרה כזה, אתה יכול לשמור על היתר השהייה שלך אם אתה מדגים שקיים קשר תלותי כזה בין ילדך הקטין ההולנדי לבין שאתה שילדך ייאלץ לעזוב את האיחוד האירופי אם לא תוענק לך זכות מגורים. בדרך כלל יש קשר תלות כשאתה מבצע משימות טיפול ו / או חינוך בפועל.

השלכות גירושין על היתר השהייה שלך

היית נשוי לאזרח באיחוד האירופי וילדיך אזרחי האיחוד. עומדת בפניך האפשרות לשמור על היתר השהייה שלך במקרה של סמכות חד צדדית או במקרה של הסדר ביקור שקבע בית המשפט, אשר יישומו צריך להתרחש בהולנד. עם זאת עליכם להדגים כי יש לכם מספיק משאבים לפרנס את המשפחה, כך שלא ישמשו כספים ציבוריים. האם ילדיכם הולכים לבית הספר בהולנד? אז אתה עשוי להיות זכאי לפטור מהאמור לעיל.

היית נשוי לאזרח שאינו האיחוד האירופי וילדיך הם אזרחים שאינם באיחוד. במקרה זה קשה לשמור על היתר השהייה שלך. במקרה זה, אתה יכול רק לבקש שהילדים הקטינים ישמרו על זכות מגוריהם לפי סעיף 8 להמלצת זכויות היוצרים. מאמר זה מסדיר את הזכות להגנה על חיי המשפחה והמשפחה. גורמים שונים חשובים לשאלה האם אכן מכבדים את הפנייה למאמר זה? לפיכך זו בהחלט לא דרך קלה.

אין לך ילדים

אם אין לכם ילדים ואתם מתכוונים להתגרש, אישור השהייה שלכם יפוג מכיוון שכבר לא תהיו יחד עם האדם שעליו תלויים זכות המגורים שלכם. האם אתה רוצה להישאר בהולנד לאחר גירושיך? אז אתה צריך אישור שהייה חדש. כדי להיות זכאי לקבלת היתר שהייה, עליך לעמוד בתנאים מסוימים. ה- IND בודק אם אתה עומד בתנאים אלה. היתר השהייה שאתה זכאי אליו תלוי במצבך. ניתן להבחין בין המצבים הבאים:

אתה ממדינת האיחוד. האם יש לך לאום של מדינה באיחוד האירופי, של מדינה או שוויץ? אז אתה יכול לחיות, לעבוד או לפתוח עסק וללמוד בהולנד לפי הכללים האירופיים. במהלך התקופה בה אתם מבצעים (אחת) פעילויות אלו תוכלו להישאר בהולנד ללא בן / בת הזוג.

יש לך היתר שהייה יותר מחמש שנים. במקרה זה, אתה יכול להגיש בקשה לקבלת היתר שהייה עצמאי. עם זאת עליכם לעמוד בתנאים הבאים: היה לכם היתר שהייה לשהות אצל אותו בן זוג לפחות 5 שנים, בן זוגכם הוא אזרח הולנדי או שיש לכם היתר שהייה למטרת שהייה לא זמנית ויש לכם תעודת שילוב או פטור לכך.

אתה אזרח של טורקיה. כללים נוחים יותר חלים על עובדים טורקיים ועל בני משפחתם להישאר בהולנד לאחר גירושין. בשל ההסכמים בין טורקיה לאיחוד האירופי, אתה יכול להגיש בקשה לקבלת היתר שהייה עצמאי לאחר שלוש שנים בלבד. אם אתה נשוי שלוש שנים, אתה יכול להגיש בקשה לקבלת היתר שהייה לאחר שנה כדי לחפש עבודה.

האם נשלל היתר השהייה שלך כתוצאה מגירושין והאם בקשתך לגבי היתר שהייה אחר נדחתה? ואז יש החלטת החזרה ומקבלים לך תקופה בה אתה צריך לעזוב את הולנד. תקופה זו מורחבת אם מוגשת התנגדות או ערעור נגד הדחייה או הנסיגה. הארכה נמשכת עד להחלטה על התנגדות תעודת זהות או החלטת השופט. אם מיצית את ההליכים המשפטיים בהולנד ואינך עוזב את הולנד בתקופה שנקבעה, שהייתך בהולנד אינה חוקית. זה יכול להיות בעל השלכות מרחיקות לכת בשבילך.

At Law & More אנו מבינים שגירושין פירושו זמן קשה מבחינה רגשית עבורכם. יחד עם זאת, חכם לחשוב על היתר השהייה שלך אם אתה רוצה להישאר בהולנד. חשובה תובנה טובה לגבי המצב והאפשרויות. Law & More יכול לעזור לך לקבוע את עמדתך המשפטית, ובמידת הצורך, לדאוג לבקשה לשמירה או היתר שהייה חדש. יש לך שאלות נוספות, או שאתה מזהה את עצמך באחד מהמצבים לעיל? אנא צרו קשר עם עורכי הדין של Law & More.

Law & More