מה עושה עורך דין? תמונה

מה עורך דין עושה?

נזק שנגרם מידי מישהו אחר, נעצר על ידי המשטרה או רוצה לעמוד על זכויותיך שלך: מקרים שונים בהם סיוע של עורך דין הוא בהחלט לא מותרות מיותרות ובמקרים אזרחיים אפילו חובה. אבל מה בדיוק עורך דין עושה ולמה חשוב להזמין עורך דין?

מערכת המשפט ההולנדית מקיפה ומאושרת מאוד. על מנת להימנע מאי הבנות וכדי להעביר את מטרת החקיקה בצורה נכונה, נבחנה כל בחירת מילים והותקנו מערכות מורכבות להבטחת אמצעי הגנה משפטיים מסוימים. החיסרון הוא שלעיתים קשה לתמרן דרך זו. עורך דין מאומן לפרש את החוק ויודע את דרכו ב'ג'ונגל 'החוקי מאין כמוהו. שלא כמו שופט או תובע ציבורי, עורך דין מייצג רק את האינטרסים של לקוחותיו. בְּ Law & More הלקוח והתוצאה המוצלחת וההוגנת ביותר עבור הלקוח במקום הראשון. אבל מה בדיוק עורך דין עושה? באופן עקרוני, הדבר תלוי מאוד במקרה שלשמו אתה פונה לעורך דין.

ישנם שני סוגי הליכים שעורך דין יכול להתחיל עבורך: הליך עתירה והליך זימון. במקרה של סוגיית חוק מנהלי, אנו עובדים על הליך הערעור, אשר יוסבר גם בבלוג זה. במסגרת המשפט הפלילי, תוכל לקבל זימון בלבד. אחרי הכל, רק משרד התביעה הציבורי מוסמך להעמיד לדין עבירות פליליות. גם אז עורך דין יכול לסייע לך בין השאר בהגשת התנגדות.

הליך העתירה

כאשר מתחילים הליך עתירה, כפי שהשם מרמז, יש לפנות לשופט. אתה יכול לחשוב על נושאים כמו גירושין, פירוק חוזה עבודה והשמה תחת אפוטרופסות. בהתאם למקרה, ייתכן שיש ובין אם לא יהיה צד שכנגד. עורך דין יכין עבורך עתירה העונה על כל הדרישות הפורמליות וינסח את בקשתך בצורה המתאימה ביותר האפשרית. אם יש בעל עניין או נאשם, עורך הדין שלך יגיב גם על כל כתב הגנה.

אם נפתח הליך עתירה על ידי גורם אחר שאיתו אתה הצד שכנגד או בעל עניין, תוכל לפנות גם לעורך דין. לאחר מכן עורך דין יכול לסייע לך בניסוח כתב הגנה ובמידת הצורך להתכונן לשימוע בעל פה. במהלך הדיון אתה יכול להיות מיוצג גם על ידי עורך דין, שיכול לערער גם אם אינך מסכים להחלטת השופט.

הליך זימון

בכל המקרים האחרים מתחיל הליך זימון, ובמקרה זה מתבקשת חוות דעתו של השופט בסכסוך מסוים. זימון הוא בעצם זימון להתייצב בבית המשפט; תחילת הליך. כמובן שעורך הדין שלך נמצא שם כדי לדבר איתך במהלך המשפט, אך גם כדי לסייע לך לפני ואחרי הדיון. קשר עם עורך דין מתחיל לעתים קרובות לאחר קבלת זימון או כאשר אתה רוצה לשלוח אותו בעצמך. כאשר אתה מתחיל את ההליך בעצמך ולכן אתה הטוען, עורך דין לא רק מייעץ אם התחלת ההליך היא פורה, אלא שהוא גם כותב את הזימון שחייב לעמוד בקריטריונים שונים. לפני עריכת הזימון, עורך דין יכול, במידת הצורך, לפנות תחילה בכתב לצד שכנגד על מנת להשיג פתרון ידידותי, מבלי להתחיל בהליכים משפטיים. אם בכל זאת מדובר בהליך זימון, התקשרות נוספת עם הצד שכנגד תטופל גם על ידי עורך הדין על מנת להבטיח כי ההליך יתנהל בצורה חלקה. לפני הדיון בעל פה על ידי שופט, יתקיים סבב כתוב בו שני הצדדים יכולים להגיב זה לזה. המסמכים הנשלחים הלוך ושוב נכללים בדרך כלל על ידי השופט במהלך הדיון בעל פה בתיק. אולם במקרים רבים, לאחר סיבוב כתוב וגישור, הוא אינו מגיע עוד לפגישה, באמצעות הסדר בין שני הצדדים. האם המקרה שלך הגיע לדיון והאם אינך מסכים עם פסק הדין לאחר הדיון? גם במקרה זה עורך הדין שלך יעזור לך לערער במידת הצורך.

הליך ערעור על חוק מנהלי

אם אינך מסכים להחלטה של ​​גוף מנהלי (ארגון ממשלתי) כגון CBR או העירייה, תוכל להתנגד. אתה יכול לקבל מכתב התנגדות על ידי עורך דין שיש לו תובנה לגבי אחוזי ההצלחה של הגשת התנגדות ומי יודע אילו טיעונים יש להעלות. אם אתה רושם התנגדות, הגוף יקבל החלטה על ההתנגדות (בוב). אם אינך מסכים להחלטה זו, תוכל להגיש הודעת ערעור. לאיזה גוף, כגון בית המשפט, CBb, CRvB או RvS, יש להגיש ערעור תלוי במקרה שלך. עורך דין יכול לסייע לך להגיש הודעת ערעור לרשות המתאימה ובמידת הצורך לגבש תגובה לכתב ההגנה של הגוף המנהלי. בסופו של דבר, שופט יפסוק בתיק לאחר הדיון בעל פה. אם אינך מסכים להחלטת השופט, עדיין תוכל לערער בנסיבות מסוימות.

(הזמנה) משפט פלילי

בהולנד, משרד התביעה הציבורית מואשם בחקירה ובהעמדה לדין של עבירות פליליות. אם קיבלת זימון מהפרקליטות, אתה חשוד בביצוע עבירה פלילית לאחר שבוצעה חקירה ראשונית. העסקת עורך דין היא צעד נבון. תיק פלילי יכול להיות כרוך מבחינה משפטית וניתוח המסמכים דורש ניסיון. עורך דין יכול להתנגד לזימון כך שאפשר למנוע שימוע בעל פה. ברוב המקרים, דיון בעל פה בתיק פלילי מתקיים בפומבי. עורך דין יוכל לייצג אותך בצורה הטובה ביותר במהלך הדיון בעל פה. היתרונות בפנייה לעורך דין, למשל לאחר גילוי טעויות שנעשו במהלך החקירה, יכולים להגיע עד לזיכוי. אם בסופו של דבר אתה חולק על החלטת השופט, תוכל לערער.

עורך דין יכול לעתים קרובות לעשות עבורך משהו לפני שקיבלת זימון. עורך דין יכול, בין היתר, להציע תמיכה וסיוע במהלך חקירות משטרה או לייעץ לגבי עבירה פלילית שבה אתה חשוד.

סיכום

למרות שאתה יכול לשכור עורך דין בכדי להתחיל באחד ההליכים הנ"ל, עורכי דין יכולים לסייע לך גם מחוץ לאולם המשפט. לדוגמה, עורך דין יכול גם לכתוב עבורך מכתב במסגרת עסקית. לא רק מכתב ייכתב על פי רצונך שיציב את האצבע על המקום הכואב, אלא שאתה גם צובר ידע משפטי בנושא שלך. בעזרת עורך דין תוכלו להיעזר בעשות ואל תעשה במקרה שלך וההצלחה היא יותר עובדה מאשר רק תקווה.

בקיצור, עורך דין מייעץ, מתווך ומתדיין בנושאים המשפטיים שלך ותמיד פועל לטובת הלקוח שלו. לקבלת הסיכויים הטובים ביותר, בוודאי תרוויחו מהעסקת עורך דין.

האם אתה חושב שאתה זקוק לייעוץ מומחה או לסיוע משפטי מעורך דין מומחה לאחר קריאת המאמר לעיל? אנא צור קשר Law & More. Law & Moreעורכי הדין המתמחים בתחומי משפט שונים ושמחים לסייע לכם בטלפון או בדואר אלקטרוני.

Law & More