מהו עבר פלילי?

מהו עבר פלילי?

הפרתם את כללי הקורונה וקנסתם? ואז, עד לאחרונה, סיכנתם שיהיה לכם עבר פלילי. קנסות העטרה ממשיכים להתקיים, אך אין עוד הערה ברישום הפלילי. מדוע הרישומים הפליליים היו קוץ כל כך בצד של בית הנבחרים והאם הם בחרו לבטל אמצעי זה?

מהו עבר פלילי?

פריטי חדשות

אם תעבור על החוק, תוכל לקבל רישום פלילי. רישום פלילי נקרא גם 'תמצית של תיעוד שיפוטי'. זהו סקירה של העבירות הרשומות במערכת התיעוד השיפוטי. ההבדל בין עבירות לעבירות חשוב כאן. אם ביצעת פשע זה תמיד יהיה ברישום הפלילי שלך. אם ביצעתם עבירה, זה גם אפשרי, אך לא תמיד זה חייב להיות המצב. עבירות הן עבירות קלות. ניתן לתעד עבירות כאשר הן נענשות בעונש העולה על 100 יורו, פיטורים או קנס העולה על 100 יורו. פשעים הם עבירות חמורות יותר, כגון גניבה, רצח ואונס. קנסות קורונה הם גם החלטות ענישה העולות על 100 יורו. עד כה, נרשמה הערה בתיעוד השיפוטי כאשר הוטל קנס קורונה. בחודש יולי מספר הקנסות היה יותר מ -15. השר גרפרהאוס ממשרד המשפטים והביטחון התעקש על כך, לאחר שהוא עצמו קיבל קנס ולכן עבר פלילי בגין אי עמידה בכללי הקורונה בחתונה שלו.

השלכות

לרישומים פליליים יכולה להיות השפעה רבה על העבריינים. בעת הגשת מועמדות למשרה, לעיתים פונים ל- VOG (תעודת התנהגות טובה). זו הצהרה שמראה שהתנהגותך אינה מהווה התנגדות לביצוע משימה או תפקיד מסוים בחברה. רישום פלילי עשוי להיות שאינך מקבל VOG. במקרה כזה אינך מורשה עוד לעסוק במקצוע כלשהו, ​​כגון עורך דין, מורה או פקיד. לפעמים ניתן לסרב לויזה או היתר שהייה. חברת ביטוח יכולה גם לשאול אותך אם יש לך עבר פלילי בעת הגשת בקשה לביטוח. במקרה כזה אתה מחויב לומר את האמת. בגלל הרישום הפלילי ייתכן שלא תקבל ביטוח.

גישה ואחסון של נתונים פליליים

האם אינך יודע אם יש לך עבר פלילי? תוכל לגשת לרישום הפלילי שלך על ידי שליחת מכתב או דואר אלקטרוני לשירות המידע השיפוטי (Justid). הצדק הוא חלק ממשרד המשפטים והביטחון. אם אינך מסכים עם הרישום הפלילי שלך, תוכל להגיש בקשה לשינוי. זה נקרא בקשה לתיקון. יש להגיש בקשה זו למשרד החזית של הצדק. תקבל החלטה בכתב על הבקשה תוך ארבעה שבועות. תקופות שמירה מסוימות חלות על הנתונים השיפויים של העבירות ברישום הפלילי. החוק קובע כמה זמן מידע זה חייב להישאר קיים. תקופות אלה קצרות יותר בעבירות מאשר בעבירות. במקרה של החלטה פלילית, למשל במקרה של קנס קורונה, הנתונים יימחקו 5 שנים לאחר תשלום הקנס המלא.

צרו קשר עם עורך דין

מכיוון שלרישום פלילי יש השלכות כה גדולות, הגיוני לפנות לעורך דין בהקדם האפשרי אם, למשל, קיבלת קורונאפין או עברת עבירה. יתכן, למעשה, יש פרק זמן מסוים במסגרתו יש להגיש התנגדות לתובע הציבורי. לפעמים זה נראה קל יותר פשוט לשלם קנס או לעמוד בשירות הקהילה, למשל במקרה של החלטה פלילית. עם זאת, עדיף להעריך את המצב על ידי עורך דין. אחרי הכל, התובע הציבורי יכול גם לטעות או לבסס אשמה פסולה. בנוסף, התובע הציבורי או השופט עשויים לפעמים להיות קלים יותר מהפקיד שהטיל את הקנס או רשם את העבירה. עורך דין יכול לבדוק אם הקנס מוצדק ויכול להודיע ​​לך אם זו החלטה טובה לערער. עורך הדין יכול לכתוב את הודעת ההתנגדות ולסייע לשופט במידת הצורך.

האם יש לך שאלות לגבי הנושא הנ"ל או שתרצה לדעת מה אנחנו יכולים לעשות בשבילך? אל תהסס לפנות לעורכי הדין בכתובת Law & More למידע נוסף. גם אם אינך בטוח אם אתה זקוק לעורך דין. עורכי הדין המומחים והמומחים שלנו בתחום המשפט הפלילי ישמחו לסייע לכם.

Law & More