מה עליכם לעשות אם אינכם מסוגלים לעמוד בחובות המזונות שלכם? תמונה

מה עליכם לעשות אם אינכם מצליחים לעמוד בחובות המזונות שלכם?

מזונות הם קצבה לבן / בת זוג וילדים לשעבר כתרומה למזונות. האדם שצריך לשלם מזונות מכונה גם חייב המזונות. מקבל המזונות מכונה לעיתים קרובות האדם הזכאי למזונות. מזונות הם סכום שעליכם לשלם על בסיס קבוע. בפועל, המזונות משולמים מדי חודש. אתה חייב במזונות אם יש לך חובת אחזקה כלפי בן זוג לשעבר או ילדך. חובת אחזקה כלפי בן זוגך לשעבר מתעוררת אם הוא אינו מסוגל לפרנס את עצמו. הנסיבות עשויות למנוע ממך לשלם מזונות לבן הזוג לשעבר. ייתכן שההכנסה שלך השתנתה עקב, למשל, משבר הקורונה. מה הדרך הטובה ביותר לפעול אם יש לך חובה לשלם מזונות שאינך יכול לעמוד בהם?

חובות מזונות 1X1_ תמונה

חובת אחזקה

קודם כל, זה חכם ליצור קשר עם נושה התחזוקה, בן הזוג לשעבר שלך. אתה יכול להודיע ​​להם שההכנסה שלך השתנתה ושאתה לא יכול לעמוד בחובת האחזקה. אתה יכול לנסות להגיע להסכם. לדוגמא, אתה יכול להסכים שתעמוד בהתחייבות בהמשך או שהמזונות יופחתו. עדיף שההסכמים הללו יתועדו בכתב. אם אתה זקוק לעזרה בכך, מכיוון שאולי לא תוכל להגיע להסכמה ביחד, אתה יכול להתקשר למגשר בכדי לערוך הסכמים טובים.

אם לא ניתן להגיע להסכמות יחד, יש לוודא האם חובת האחזקה אושרה על ידי בית המשפט. המשמעות היא שחובת האחזקה נקבעה רשמית על ידי בית המשפט. אם לא אושרה ההתחייבות, נושה התחזוקה לא יוכל לאכוף את התשלום כל כך בקלות. במקרה זה אין פסק דין הניתן לאכיפה באופן ישיר מבית המשפט. סוכנות גבייה, כמו LBIO (Landelijk Bureau Inning Onderhouddsbijdragen), אינה יכולה לגבות את הכסף. אם ההתחייבות ניתנת לאכיפה משפטית, על נושה התחזוקה לפעול במהירות האפשרית. האדם הזכאי לתחזוקה יכול אז ליזום גבייה כדי לתפוס, למשל, את הכנסותיך או את מכוניתך. אם ברצונך להימנע מכך, חכם לפנות לייעוץ משפטי מעורך דין בהקדם האפשרי.

בהמשך, ניתן לפתוח בסכסוך אכיפה בהליכים מסכמים. הליך זה ידוע גם כהליך דחוף. בהליך זה אתה מבקש מהשופט לשלול מזכאי המזונות את האפשרות לאכוף תשלום. באופן עקרוני השופט יצטרך לכבד את חובת המזונות. עם זאת, אם קיים צורך כספי שהתעורר לאחר החלטת התחזוקה, ייתכן שיש שימוש לרעה בחוק. על כן ניתן לעשות חריגים מחובת האחזקה במקרים מיוחדים. משבר הקורונה עשוי להיות סיבה לכך. עדיף להעריך זאת על ידי עורך דין.

אתה יכול גם לנסות לשנות את המזונות. אם אתה מצפה שהבעיות הפיננסיות יימשכו זמן רב יותר, זו בחירה ריאלית. לאחר מכן יהיה עליכם להתחיל בהליך לשינוי חובת האחזקה. ניתן לשנות את סכום המזונות אם יש "שינוי נסיבות". זה המצב אם הכנסותיך השתנו באופן משמעותי לאחר פסק הדין של חובת האחזקה.

אבטלה או הסדר חוב הם בדרך כלל לא מצבים קבועים. במקרים כאלה, השופט עשוי להפחית באופן זמני את חובת התחזוקה שלך. השופט יכול גם להחליט שאתה לא צריך לשלם שום דבר. האם אתה בוחר לעבוד פחות או אפילו להפסיק לעבוד? אז זו ההחלטה שלך. לאחר מכן השופט לא יסכים להתאמת חובתך למזונות.

יתכן גם שאתה משלם מזונות ילדים ו / או מזונות אישות כאשר שופט מעולם לא היה מעורב. במקרה כזה, אתה יכול, באופן עקרוני, להפסיק או להפחית את תשלומי המזונות מבלי שיש לכך השלכות ישירות עבורך. הסיבה לכך היא שבן הזוג לשעבר שלך אינו בעל תואר אכיפה ולכן אינו יכול לנקוט באמצעי גבייה כלשהם ולתפוס את הכנסותיך או נכסיך. אולם מה שבן הזוג לשעבר יכול לעשות במקרה זה הוא להגיש עתירה (או להגיש כתב זימון) לבקש ממילוי / ביטול הסכם האחזקה.

בין אם בית המשפט אושר על חובת אחזקה ובין אם לאו, עצתנו נותרה: אל תפסיקו לשלם פתאום! ראשית התייעץ עם בן / בת הזוג לשעבר. אם התייעצות זו אינה מובילה לפיתרון, תמיד תוכלו לפתוח בהליכים משפטיים בפני בית המשפט.

האם יש לך שאלות לגבי המזונות או שאתה רוצה להגיש בקשה, לשנות או להפסיק את המזונות? ואז אנא צור קשר Law & More. ליד Law & More אנו מבינים שלגירושין ולאירועים הבאים יכולים להיות השלכות מרחיקות לכת על חייך. לכן אנו נוקטים גישה אישית. יחד איתך ואולי גם בן זוגך לשעבר, אנו יכולים לקבוע את מצבך המשפטי במהלך הפגישה על בסיס התיעוד ולנסות לבחון את חזונך או משאלותיך ביחס לחישוב המזונות (מחדש) ואז לרשום אוֹתָם. בנוסף, אנו יכולים לסייע לך בהליך מזונות אפשרי. עורכי הדין ב Law & More מומחים בתחום דיני המשפחה ושמחים להדריך אותך, אולי יחד עם בן זוגך, בתהליך זה.

Law & More