מתי מותר לך לסיים את חובת המזונות של בן זוגך?

מתי מותר לך לסיים את חובת המזונות של בן זוגך?

אם בית המשפט מחליט לאחר גירושין כי אתה מחויב בתשלום מזונות לבן / בת הזוג לשעבר, הדבר קשור לפרק זמן מסוים. למרות פרק זמן זה, בפועל זה קורה לעיתים קרובות שלאחר זמן מה אתה יכול להפחית או אפילו לסיים את המזונות באופן חד צדדי. האם אתה מחויב בתשלום מזונות לבן / בת הזוג לשעבר והאם גילית שהוא למשל גר עם בן זוג חדש? במקרה כזה, יש לך סיבה להפסיק את חובת המזונות. עם זאת, עליך להיות מסוגל להוכיח כי קיים חיים משותפים. אם איבדת את עבודתך או אם יש לך יכולת כלכלית פחותה, זו גם סיבה להפחית את מזונות השותפים. אם בן זוגך לשעבר אינו מסכים לשינוי או להפסיק את המזונות, תוכל להסדיר זאת בבית המשפט. תצטרך עורך דין שיעשה זאת. עורך דין יצטרך להגיש בקשה לכך לבית המשפט. על סמך בקשה זו והגנת הצד שכנגד, בית המשפט יקבל החלטה. Law & Moreעורכי הדין לגירושין מתמחים בשאלות הנוגעות למזונות שותפים. אם אתה חושב שבן הזוג לשעבר שלך כבר אינו רשאי לקבל מזונות של בן זוג או אם אתה חושב שצריך להפחית את הסכום, אנא פנה ישירות לעורכי הדין המנוסים שלנו כדי שלא תשלם מזונות שלא לצורך.

מתי מותר לך לסיים את חובת המזונות של בן זוגך?

החובה לשמור על בן זוגך לשעבר יכולה להסתיים בדרכים הבאות:

  • אחד השותפים לשעבר נפטר;
  • מקבל המזונות נישא בשנית, משותף, או נכנס לשותפות רשומה;
  • למקבל המזונות יש מספיק הכנסה בעצמו או שהאדם המחויב בתשלום מזונות כבר לא יכול לשלם מזונות;
  • המונח המוסכם הדדית או המונח החוקי פג.

לסיום חובת תשלום המזונות השלכות מהותיות על מקבל המזונות. הוא או היא יצטרכו להחמיץ סכום מסוים בחודש. על כן השופט יבצע הערכה מדוקדקת לפני שתתקבל החלטה כזו.

זוגיות חדשה לשעבר לשעבר

נקודת דיון נפוצה בפועל נוגעת לשיתוף משותף של מקבל המזונות. כדי לסיים מזונות של בני זוג, חייבים להיות מגורים משותפים 'כאילו היו נשואים' או כאילו הם היו בשותפות רשומה. יש רק מגורים משותפים כאילו היו נשואים כאשר לתושבים משותפים יש משק בית משותף, כאשר יש להם מערכת יחסים רגשית שנמשכת גם היא וכאשר מתברר כי השותפים לדאוג זה לזה. על כן, זו חייבת להיות מגורים משותפים לטווח הארוך, מערכת יחסים זמנית אין לה מטרה זו. אם לרוב מתקיימים כל הדרישות הללו, מוחלט לעתים קרובות על ידי שופט. השופט יפרש את הקריטריונים בצורה מוגבלת. המשמעות היא שהשופט לא מחליט בקלות שיש מגורים משותפים כאילו היו נשואים. אם ברצונך לסיים את חובת מזונות השותפים, עליכם להוכיח את השיתוף.

אם אכן יש מקרה של 'לחיות שוב יחד' עם בן זוג חדש, אז האדם הזכאי למזונות שותפים איבד סופית את זכותו לדמי מזונות. זה גם המקרה כאשר מערכת היחסים החדשה של בן זוגך לשעבר שוב מנותקת. לכן אינך יכול להיות מחויב לשלם מזונות לבן זוגך לשעבר, מכיוון שהקשר החדש שלו או שלה הסתיים.

משלם מזונות חדש למזונות

יתכן גם שאתה, כמשלם מזונות, תקבל בן זוג חדש איתו תתחתן, תגורר יחד או תקום שותפות רשומה. במקרה זה, בנוסף לחובתך לשלם מזונות לבן זוגך לשעבר, תהיה לך גם חובת תחזוקה לבן זוגך החדש. במצבים מסוימים הדבר עלול להוביל להפחתה בכמות המזונות המשולמת לשותף לשעבר מכיוון שיש לחלק את כושר הנשיאה שלך בין שני אנשים. תלוי בהכנסה שלך, פירוש הדבר יכול להיות שתוכל לסיים את חובת המזונות כלפי בן זוגך לשעבר, מכיוון שהיכולת שלך לשלם אינה מספיקה.

סיום חובת המזונות של השותף יחד

אם בן זוגך לשעבר אכן מסכים עם סיום מזונות השותף, אתה יכול לקבל זאת בהסכם כתוב. Law & Moreעורכי הדין יכולים לערוך עבורכם הסכם רשמי. הסכם זה חייב להיות חתום על ידיך ובן זוגך לשעבר.

עריכת הסדרים למזונות שותפים

אתה ובן זוגך לשעבר רשאים להסכים על משך הזמן וכמות מזונות השותף יחד. אם לא סוכם דבר על משך המזונות, תקופת החוק תקפה אוטומטית. לאחר תקופה זו מסתיימת חובת תשלום המזונות.

המונח החוקי למזונות שותפים

אם אתה גרוש לפני 1 בינואר 2020, משך הזמן המקסימלי של מזונות שותפים הוא 12 שנים. אם הנישואין לא נמשכו יותר מחמש שנים ואין לכם ילדים, תקופת המזונות שווה למשך הנישואין. תנאים משפטיים אלה חלים גם בתום שותפות רשומה.

החל מה -1 בינואר 2020 ישנם כללים אחרים בתוקף. אם אתה גרוש לאחר ה- 1 בינואר 2020, תקופת המזונות שווה למחצית משך הנישואין, עם מקסימום 5 שנים. עם זאת, נעשו כמה חריגים לכלל זה:

  • אם אתה נשוי 15 שנה ותוכל לתבוע את קצבת הזקנה שלך תוך 10 שנים, אתה יכול לתבוע מזונות עד לתוקף קצבת הזקנה.
  • האם אתה מעל גיל 50 והיית נשואה לפחות 15 שנה? במקרה זה, תקופת המזונות המרבית היא 10 שנים.
  • יש לכם ילדים מתחת לגיל 12? במקרה זה, מזונות בן הזוג נמשכים עד שהילד הצעיר ביותר מגיע לגיל 12.

אם אתה נמצא במצב שמצדיק סיום או צמצום מזונות שותפים, אל תהסס ליצור קשר Law & More. Law & Moreעורכי הדין המתמחים יכולים לייעץ לך בהמשך האם זה נכון להתחיל בהליכים להפחתה או אפילו הפסקת מזונות.

Law & More