מתי נדרש עורך דין?

מתי נדרש עורך דין?

קיבלת זימון ועליך להופיע בקרוב בפני השופט שיפסוק בעניינך או שתרצה להתחיל בהליך בעצמך. מתי להעסיק עורך דין שיסייע לך במחלוקת המשפטית שלך היא בחירה ומתי חובה להזמין עורך דין? התשובה לשאלה זו תלויה בסוג המחלוקת איתה אתה מתמודד.

הליכים פליליים

כשמדובר בהליכים פליליים, התקשרות של עורך דין לעולם אינה חובה. בהליך פלילי, הצד שכנגד אינו אזרח או ארגון עמית אלא שירות התביעה הציבורית. גוף זה מבטיח כי עבירות פליליות יזוהו ויועמדו לדין ועובד בשיתוף פעולה הדוק עם המשטרה. אם אחד מקבל זימון משירות התביעה הציבורית, הוא נחשב כחשוד והתביעה הציבורית החליטה להעמידו לדין בגין ביצוע עבירה פלילית.

למרות שאין חובה לשתף עורך דין בהליכים פליליים, מומלץ מאוד לעשות זאת. בנוסף לעורכי הדין המתמחים ויכולים לייצג את האינטרסים שלך בצורה הטובה ביותר, לפעמים טעויות (פורמליות) נעשות במהלך שלב החקירה על ידי למשל המשטרה. הכרה בשגיאות אלו, שלעתים קרובות מבחינה משפטית, דורשת את הידע המקצועי שיש לעורך דין ויכול להוביל במקרים מסוימים להשפעה חיובית גדולה על הכרעת הדין הסופית, כגון זיכוי. עורך דין יכול להיות נוכח גם בחקירתך (ובחקירת עדים) ובכך להבטיח את זכויותיך.

נהלים מנהליים

התקשרות של עורך דין אינה חובה גם בהליכים נגד ארגוני ממשלה או בעת הגשת ערעור לבית הדין המרכזי לעררים או באגף השיפוט המנהלי במועצת המדינה. כאזרח או כארגון אתה מתנגד לממשלה, כגון ה- IND, רשויות המס, העירייה וכו 'בנושאים הנוגעים לקצבה שלך, לגמלה ולהיתר שהייה.

העסקת עורך דין היא בחירה נבונה. עורך דין יכול להעריך כראוי את סיכויי ההצלחה שלך בעת הגשת התנגדות או פתיחת הליך ויודע אילו טיעונים יש להעלות. עורך דין מודע גם לדרישות הפורמליות ולמגבלות הזמן החלות במשפט המנהלי ולכן יכול לנהל את ההליך המנהלי כראוי.

הליכים אזרחיים

תיק אזרחי כרוך בסכסוך בין אנשים פרטיים ו/או ארגונים משפטיים-פרטיים. התשובה לשאלה האם סיוע של עורך דין היא חובה היא מורכבת יותר במקרים אזרחיים.

אם ההליך תלוי ועומד בפני בית משפט מחוזי, אין צורך בחובה לעורך דין. לבית המשפט המחוזי יש סמכות שיפוט בתיקים עם תביעה (משוערת) של פחות מ -25,000 אירו ובכל תיקי העסקה, תיקי שכירות, תיקים פליליים קלים ומחלוקות אודות אשראי צרכני ורכישת צרכן. בכל שאר המקרים, ההליך נמצא בבית המשפט או בערכאת הערעור, מה שהופך אותו לחובה לקבל עורך דין.

הליכי סיכום

בנסיבות מסוימות אפשר במקרה אזרחי לבקש מבית המשפט החלטה מהירה (זמנית) בהליך חירום. הליך החירום מכונה גם הליכי סיכום. אפשר לחשוב, למשל, על ההליכים המסכמים של 'וירוסהרהייד' על ביטול העוצר.

אם אתה מתחיל הליך סיכום בעצמך בבית המשפט האזרחי, חובה לקבל עורך דין. זה לא המקרה אם ניתן להתחיל את ההליכים בבית המשפט המחוזי או אם תתגונן בהליכים סיכומיים נגדך.

למרות שלא תמיד חובה לפנות לעורך דין, לרוב מומלץ. עורכי דין מכירים לעיתים קרובות את כל הפריטים והמקצועות של המקצוע וכיצד הם יכולים להביא את המקרה שלך בצורה הטובה ביותר למסקנה מוצלחת. עם זאת, פנייה לעורך דין אינה מועילה רק אם אתה צריך או רוצה ללכת לבית המשפט. חשבו למשל על הודעת התנגדות נגד סוכנות ממשלתית או קנס, הודעת ברירת מחדל עקב אי ביצוע או הגנה כאשר אתם נמצאים בסכנת פיטורים. לאור הידע והכישורים המשפטיים שלו, עיסוק בעורך דין מציע לך את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה.

האם אתה חושב שאתה זקוק לייעוץ מומחה או לסיוע משפטי מעורך דין מומחה לאחר קריאת המאמר? אנא אל תהסס לפנות Law & More. Law & Moreעורכי הדין הם מומחים בתחומי המשפט הנ"ל ושמחים לסייע לך בטלפון או בדואר אלקטרוני.

Law & More