שהייה בבית הזוגי במהלך ואחרי הגירושין

שהייה בבית הזוגי במהלך ואחרי הגירושין

למי מותר לשהות בבית הזוגיות במהלך הגירושים ואחריה?

לאחר שבני זוג החליטו להתגרש, פעמים רבות מתברר שכבר לא ניתן להמשיך לגור יחד תחת קורת גג אחת בבית הזוגי. כדי להימנע ממתחים מיותרים, אחד הצדדים יצטרך לעזוב. בני הזוג מצליחים לעתים קרובות לערוך הסכמות ביחד ביחד, אך מהן האפשרויות אם הדבר אינו אפשרי?

שימוש בבית הזוגי במהלך הליכי הגירושין

אם טרם הסתיימו הליכי הגירושין בבית המשפט, ניתן לבקש אמצעים זמניים בהליכים נפרדים. צו מניעה זמני הוא סוג של הליך חירום בו ניתן פסק דין למשך הליכי הגירושין. אחת ההוראות שניתן לבקש היא השימוש הבלעדי בבית הזוגי. לאחר מכן יכול השופט להחליט כי השימוש הבלעדי בבית הזוגי מוענק לאחד מבני הזוג וכי בן הזוג השני כבר אינו רשאי להיכנס לבית.

לעיתים שני בני הזוג עשויים לבקש שימוש בלעדי בבית הזוגי. במקרה כזה השופט ישקול את האינטרסים ויקבע על בסיס זה מיהו הזכות והאינטרס הגבוה ביותר להשיג את השימוש בדירה. החלטת בית המשפט תביא בחשבון את כל נסיבות המקרה. לדוגמא: למי יש את האפשרויות הטובות ביותר לשהות באופן זמני במקום אחר, המטפל בילדים, הוא אחד השותפים לעבודותיו הקשורות לבית, האם יש מתקנים מיוחדים בבית לנכים וכו '. אחרי בית המשפט קיבל החלטה, בן הזוג אליו לא ניתנה זכות השימוש חייב לעזוב את הבית. בן זוג זה אינו רשאי להיכנס לבית הזוגי לאחר מכן ללא אישור.

קינון ציפורים

בפועל, יותר ויותר נפוץ השופטים לבחור את שיטת קינון הציפורים. המשמעות היא שילדי הצדדים נשארים בבית וכי ההורים נשארים בבית הזוגיות בתורם. ההורים יכולים להסכים על הסדר ביקור בו מתחלקים ימי הטיפול בילדים. לאחר מכן ההורים יכולים לקבוע על בסיס הסדר הביקור מי ישאר בבית הזוגי, מתי ומי צריך להישאר במקום אחר באותם ימים. יתרון בקינון ציפורים הוא שלילדים יהיה מצב שקט ככל האפשר מכיוון שיהיה להם בסיס קבוע. לשני בני הזוג יהיה גם קל יותר למצוא לעצמם בית במקום בית לכל המשפחה.

שימוש בבית הזוגי לאחר הגירושין

לפעמים זה יכול לקרות כי הגירושין הושמעו, אולם הצדדים ממשיכים לדון במי רשאי לגור בבית הזוגיות עד לחלוקה סופית. במקרה זה, למשל, הצד שגרה בבית כאשר הגירושין נרשמו ברשומות המעמד האזרחי עשוי לפנות לבית המשפט לאפשר לו להמשיך להתגורר בבית זה למשך שישה חודשים עד לאי-הכללה של בעל לשעבר אחר. הצד שיכול להמשיך להשתמש בבית הזוגי צריך לרוב לשלם דמי אכלוס למסיבה העוזבת. התקופה של חצי שנה מתחילה מרגע רישום הגירושין ברישומי המעמד האזרחי. בסוף תקופה זו, שני בני הזוג רשאים באופן עקרוני להשתמש שוב בבית הזוגי. אם לאחר תקופה זו של שישה חודשים הבית עדיין משותף, הצדדים יכולים לבקש מהשופט החזאי לפסוק על השימוש בבית.

מה קורה לבעלות על הבית לאחר הגירושין?

במסגרת הגירושין, הצדדים יצטרכו גם להסכים על חלוקת הבית אם יהיה להם הבית בבעלות משותפת. במקרה כזה, ניתן להקצות את הבית לאחד הצדדים או למכור אותו לצד ג '. חשוב כי יתקיימו הסכמים טובים לגבי מחיר המכירה או ההשתלטות, חלוקת ערך העודפים, הנושאים את החוב הנותר וההשתחררות מהתחייבות משותפת ומספרה בגין חוב המשכנתא. אם אינכם יכולים להגיע להסכמה ביחד, תוכלו גם לפנות לבית המשפט בבקשה לחלק את הבית לאחד הצדדים או לקבוע כי יש למכור את הבית. אם אתם גרים יחד בנכס להשכרה, תוכלו לבקש מהשופט להעניק את זכות ההשכרה של הנכס לאחד הצדדים.

האם אתם מעורבים בגירושין ואתם מנהלים דיון על השימוש בבית הזוגי? אז כמובן שתוכלו ליצור קשר עם משרדנו. עורכי הדין המנוסים שלנו ישמחו לספק לכם ייעוץ.

Law & More