עובד כיזם עצמאי בהולנד

עובד כיזם עצמאי בהולנד

האם אתה יזם עצמאי ואתה רוצה לעבוד בהולנד? ליזמים עצמאיים מאירופה (כמו גם מליכטנשטיין, נורבגיה, איסלנד ושוויץ) יש גישה חופשית בהולנד. לאחר מכן תוכל להתחיל לעבוד בהולנד ללא ויזה, היתר שהייה או היתר עבודה. כל מה שאתה צריך זה דרכון או תעודת זהות תקפים.

דרכון או תעודה מזהה

אם אתה אזרח שאינו איחוד האירופי, יש כמה דברים חשובים שיש לקחת בחשבון. ראשית, חובת דיווח חלה על יזמים עצמאיים זרים בהולנד. המשמעות היא שאם אתם רוצים לבוא לעבוד כיזם עצמאי בהולנד, עליכם לרשום את עבודתכם בדלפק הדיווח של משרד הרווחה והתעסוקה.

עובד כיזם עצמאי בהולנד

לפני שתוכלו להתחיל לעבוד בהולנד, אתם צריכים גם אישור שהייה. כדי להיות זכאי לקבלת היתר שהייה כזה, עליך לעמוד בתנאים מסוימים. התנאים המדויקים שאתה צריך למלא תלויים במצבך. ניתן להבחין במצבים הבאים בהקשר זה:

אתה רוצה להתחיל סטארט-אפ. כדי לפתוח חברה חדשנית או חדשנית בהולנד, עליכם לעמוד בתנאים הבאים:

  • עליכם לשתף פעולה עם מפקח אמין ומומחה (מנחה).
  • המוצר או השירות שלך הם חדשניים.
  • יש לך תוכנית (שלב) להגיע מרעיון לחברה.
  • אתה והמנחה רשומים במרשם המסחרי של לשכת המסחר (KvK).
  • יש לך מספיק משאבים כספיים כדי שתוכל לחיות בהולנד.

האם אתה עומד בתנאים? אז תקבלו שנה בהולנד לפתח מוצר או שירות חדשני. היתר השהייה בהקשר של סטארט-אפ מוענק אפוא למשך שנה בלבד.

אתם בעלי השכלה גבוהה ורוצים להקים חברה משלכם. במקרה כזה אתה צריך אישור שהייה "שנת חיפוש משכילה גבוהה". התנאי החשוב ביותר המצורף לרישיון השהייה הרלוונטי הוא שסיימת את הלימודים, השגת דוקטורט או ערכת מחקר מדעי בהולנד או במוסד החינוך הזר המיועד בשלוש השנים האחרונות. בנוסף, נדרש כי לא היה לך בעבר היתר שהייה לחיפוש עבודה לאחר לימודים, קידום או מחקר מדעי על בסיס סיום אותה תוכנית לימודים או אותו מסלול דוקטורט או ביצוע אותו מחקר מדעי.

אתה רוצה לעבוד כיזם עצמאי בהולנד. לשם כך אתה זקוק להיתר שהייה "עבודה כעצמאי". כדי להיות זכאי לקבלת היתר השהייה הרלוונטי, הפעילויות שתבצעו חייבות קודם כל להיות בעלות חשיבות מהותית לכלכלה ההולנדית והמוצרים והשירותים שתציעו חייבים להיות חדשניים בהולנד. האינטרס החיוני מוערך בדרך כלל על ידי ה- IND על בסיס מערכת נקודות המורכבת מהמרכיבים הבאים:

  1. ניסיון אישי
  2. תכנית עסקית
  3. ערך מוסף עבור הולנד

אתה יכול להרוויח סך הכל 300 נקודות עבור הרכיבים הרשומים. עליכם להרוויח לפחות 90 נקודות בסך הכל.

אתה יכול לקבל נקודות עבור ה- ניסיון אישי רכיב אם אתה יכול להדגים שיש לך תעודה ברמה לפחות MBO-4, שיש לך ניסיון של שנה לפחות כיזם ושצברת ניסיון בעבודה ברמה רלוונטית. בנוסף, עליכם להפגין מעט ניסיון מול הולנד ולהגיש את הכנסותכם שקיבלתם בעבר. האמור צריך להיעשות על סמך מסמכים רשמיים כמו תעודות, הפניות ממעסיקים ותיקים וחוזי העסקה קודמים שלך. הניסיון שלך עם הולנד יכול להיות ניכר מצד שותפי המסחר שלך או של לקוחות מהולנד.

ביחס ל תכנית עסקיתזה חייב להיות מאושר מספיק. אם זה לא המקרה, יש סיכוי שהבקשה שלך תידחה. אחרי הכל, ברור מהתכנית העסקית שלך שלעבודה שתבצע תהיה חשיבות מהותית לכלכלה בהולנד. בנוסף, התוכנית העסקית שלך חייבת להכיל מידע על המוצר, השוק, האופי הייחודי ומבנה המחיר. חשוב שהתכנית העסקית שלך תראה גם שתרוויח הכנסה מספקת מהעבודה שלך כיזם עצמאי. האמור לעיל צריך להיות מבוסס על בסיס פיננסי בסיסי. לשם כך עליכם להגיש שוב מסמכים המדגימים בבירור את התמצית, כגון חוזים או הפניות מצד הלקוחות שלכם.

הערך המוסף שיהיה לחברה שלך לכלכלה בהולנד יכול להיות ברור גם מהשקעות שביצעת, כמו רכישת נכס מסחרי. האם אתה יכול להדגים שהמוצר או השירות שלך חדשניים? תקבלו נקודות גם עבור החלק הזה.

שים לב! אם יש לך לאום טורקי, מערכת הנקודות אינה חלה.

לבסוף, יש לך כעצמאי שתי דרישות כלליות כדי לזכות ברישיון שהייה, דהיינו דרישת הרישום במרשם המסחרי של לשכת המסחר (KvK) ואתה חייב לעמוד בדרישות לניהול העסק או המקצוע שלך. זה האחרון אומר שיש לך את כל האישורים הדרושים לעבודה שלך.

כשאתה מגיע להולנד כיזם עצמאי ולפני שאתה יכול להגיש בקשה להיתר שהייה, אתה בדרך כלל צריך אישור שהייה זמני (MVV). זהו ויזת כניסה מיוחדת בתוקף 90 יום. הלאום שלך קובע אם אתה נדרש לקבל MVV. עבור לאומים מסוימים או במצבים מסוימים, חל פטור ואינך זקוק לו. תוכל למצוא רשימה של כל הפטורים מ- MVV באתר IND. אם אתה נדרש לקבל MVV, עליך לעמוד בכמה תנאים. ראשית, אתה זקוק למטרת מגורים בהולנד. במקרה שלך, זו עבודה. בנוסף, ישנם מספר תנאים כלליים החלים על כולם, ללא קשר למטרת השהייה שנבחרה.

מבקשים MVV באמצעות בקשה לכניסה ומגורים (TEV). אתה יכול להגיש בקשה זו בשגרירות הולנד או בקונסוליה במדינה בה אתה גר או במדינה שכנה.

לאחר הגשת הבקשה, IND בודק תחילה אם הבקשה הושלמה והאם עלויות שולם. לאחר מכן, IND מעריך אם אתה עומד בכל התנאים למתן ה- mvv. החלטה תתקבל תוך 90 יום. ניתן להתנגד להחלטה זו ולערער במידת הצורך.

At Law & More אנו מבינים כי התחלה כיזם עצמאי בהולנד אינה רק מעשית, אלא גם צעד משפטי מרכזי עבורך. לכן חכם לשאול תחילה על עמדתך המשפטית ועל התנאים שעליך לעמוד לאחר שלב זה. עורכי הדין שלנו מומחים בתחום דיני ההגירה ושמחים לייעץ לכם. האם אתה זקוק לעזרה בבקשת היתר שהייה או MVV? עורכי הדין ב Law & More יכול גם לעזור לך בזה. אם בקשתך תידחה, אנו גם יכולים לעזור לך בהגשת התנגדות. יש לך שאלה נוספת? אנא צרו קשר עם עורכי הדין של Law & More.

Law & More