כחברה, אתה עלול להיתקל בחוק סביבתי אם אתה צריך להתמודד עם פליטת גזים, סילוק חומרי פסולת או זיהום של אדמה או מים. יתכן שתצטרך לעמוד בתכניות יעוד והיתרים סביבתיים. כשמדובר במעשי החוק הציבורי, אתה יכול לחשוב גם על פליטת אמוניה על ידי משק בעלי חיים. הממשלה מנסה למנוע זיהום ולהגן על איכות האדמה, האוויר והמים באמצעות חקיקה סביבתית.

מחפש עורך דין סביבתי?
קבל קשר איתי LAW & MORE

חוק סביבתי

כחברה, אתה עלול להיתקל בחוק סביבתי אם אתה צריך להתמודד עם פליטת גזים, סילוק חומרי פסולת או זיהום של אדמה או מים. יתכן שתצטרך לעמוד בתכניות יעוד והיתרים סביבתיים. כשמדובר במעשי החוק הציבורי, אתה יכול לחשוב גם על פליטת אמוניה על ידי משק בעלי חיים. הממשלה מנסה למנוע זיהום ולהגן על איכות האדמה, האוויר והמים באמצעות חקיקה סביבתית. חקיקה זו נקבעת למשל בחוק ניהול הסביבה, בחוק ההוראות הכלליות לחוק איכות הסביבה ומאז 2021 בחוק חוק הסביבה. אכיפת חוקי הסביבה הללו מתקיימת בחוק המינהלי ההולנדי, במשפט הפלילי והאזרחי. הפיקוח במשרד השיכון, התכנון המרחבי והסביבה (VROM) בודק ובודק חברות אם הם עומדים בחוקים ותקנות אלה.

תפריט מהיר

אתה יכול ליצור קשר עם Law & More למידע נוסף על:

• הסדרת פעילויות הבנייה והתעשייה
• שמירה על הטבע והנוף
• תכנון מרחבי ומדיניות מחוזית
• היתרי סביבה ותכניות יעוד
• אחריות סביבתית

האם תרצה לקבל מידע משפטי נוסף בנושא זה? תוכלו ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ משפטי וסיוע משפטי לכל השאלות והבעיות הסביבתיות שלכם. אפשר גם להתחיל בהליכים משפטיים עבור חברתך. עורכי הדין הסביבתיים שלנו מוכנים לענות על שאלותיכם.

טום מייביס

טום מייביס

שותף / עורך דין מנהל

 חייגו +31 (0) 40 369 06 80

המומחיות שלנו בדיני אנרגיה

אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית

אנו מתמקדים בחוק אנרגיה המתמקד באנרגיית רוח ואנרגיה סולארית

דיני אנרגיה

דיני אנרגיה

החוק ההולנדי וגם האירופי חלים על דיני אנרגיה. תן לנו ליידע ולייעץ לך

זכויות פליטה / סחר בפליטה

זכויות פליטה / סחר בפליטה

האם אתה מחפש מומחה למסחר בפליטות? אנו שמחים לעזור לך הלאה!

מפיק אנרגיה

מפיק אנרגיה

האם אתה מתמודד עם סוליית האנרגיה? המומחים שלנו שמחים לעזור לכם

"אני רוצה
שיהיה לו עורך דין אשר
תמיד מוכן בשבילי,
אפילו בסופי שבוע "

כללי הסביבה עבור החברה שלך

אילו חוקים סביבתיים חלים על החברה שלך והאם אתה צריך להתמודד עם משרד השיכון, התכנון המרחבי והסביבה, תלוי במידה שבה החברה שלך משפיעה על הסביבה. בהולנד, מוגדרות שלוש קטגוריות של חברות בהקשר זה:

קטגוריה א: חברות בקטגוריה זו משפיעות פחות על הסביבה. חברות בקטגוריה זו מורכבות בעיקר ממשרדים, בנקים וגני ילדים ויש להן לפחות השפעה מינימלית על חוקי הסביבה. חברות כאלה אינן צריכות להגיש בקשה לקבלת היתר סביבתי לפעילותן, והן אינן חייבות לדווח על צו הפעילות.

קטגוריה B: חברות שיש להן השפעה משמעותית על הסביבה ממוקמות בקטגוריה ב '. על פעילותן העסקית, כגון עבודות דפוס ושטיפת מכוניות ותיקון, הן נדרשות לדווח על צו הפעילות. ההודעה עשויה לעניין יישום של אדמה מזוהמת, הפקדה והובלת פסולת או אירוע חריג. במספר מקרים יש להחיל גם היתר סביבתי מוגבל (OBM).

קטגוריה C: לחברות בקטגוריה זו, למשל חברות לעיבוד מתכות, יש השפעה רבה על הסביבה. קטגוריה זו כפופה גם לחובת מסירת מידע על בסיס צו הפעילויות. בנוסף, חברות אלה חייבות להגיש בקשה להיתר סביבתי לפעילותן העסקית. עורכי הדין לדיני איכות הסביבה של Law & More יכול לקבוע באיזו קטגוריה החברה שלך רשומה ואילו חובות עליך לעמוד. תוכלו גם לצפות מאיתנו בסיוע בבקשת היתר הסביבה או בהודעה על צו הפעילויות.

היתר סביבתי

חברות בקטגוריה C חייבות להגיש בקשה להיתר סביבתי. ללא היתר זה, אסור להתחיל, לשנות או להפעיל מפעל. יש לעמוד בתנאים הבאים לפני מתן היתר הסביבתי:

• חייבת להיות מפעל Wm;
• יש למנות את מפעל ה- Wm בחוק המתיר סביבה (הוראות כלליות).

על פי חוק ניהול הסביבה, Wm-etablering נחשבת להתקיימת אם המפעל נוגע לחברה (או אם מדובר בגודל של חברה), הפעילות היא במיקום אחד ונמשך לפחות שישה חודשים (או חוזרת באופן קבוע ל אותו מיקום) והפעילות כלולה בנספח I לחוק הסביבה.

חוק סביבתי

בדיקת סביבה מוגבלת להיתר סביבה (OBM)

על חברה להגיש בקשה ל- OBM לשני סוגים של פעילויות:

• פעילויות שעל הרשות המוסמכת להעריך האם הפעילות מתאימה למצב המקומי;
• פעילויות אשר להן יש צורך בהערכת השפעה על הסביבה. הערכה כזו מתמקדת בעיקר בהשפעות שליליות אפשריות על הסביבה.

הפעילויות עשויות לכלול הקמת חברה, אך גם ביצוע שינויים. יתכן גם ששתי OBM נדרשות לחברה אחת. כאשר אתה מגיש בקשה ל- OBM לפעילות מסוימת, הרשות המוסמכת, לרוב העירייה, תבדוק את הפעילות המדוברת לפני שתוכל להתחיל את הפעילות שלך. זה יביא לאישור או לסירוב.

חוק תכנון סביבתי

חוק זה כבר אומץ על ידי הפרלמנט וצפוי להיכנס לתוקף בשנת 2021. תרומתו העיקרית של חוק הסביבה היא איסוף חוקים קיימים שונים בכדי להפוך את החקיקה בנושא דיני הסביבה לשקופה וידידותית למשתמש יותר. עורכי הדין של Law & More יכול לייעץ לך על חוק המעבר ועל שינויים אפשריים שעשויים לחול על החברה שלך.

האם אתה רוצה לדעת מה Law & More יכול לעשות בשבילך כמשרד עורכי דין באיינדהובן?
לאחר מכן צרו קשר בטלפון +31 40 369 06 80 לשלוח דוא"ל לכתובת:

אדון. טום מייביס, תומך ב Law & More - [מוגן בדוא"ל]
אדון. מקסים הודאק, עורך דין ב- & More - [מוגן בדוא"ל]

Law & More B.V.