גוגל קנסה שיא של 2,42 מיליארד איחוד על ידי האיחוד האירופי

זו רק ההתחלה, ייתכן שיוטלו שני עונשים נוספים

על פי החלטת הנציבות האירופית, גוגל חייבת לשלם קנס של 2,42 מיליארד יורו בגין הפרת חוק ההגבלים העסקיים.

הנציבות האירופית קובעת כי גוגל נהנתה ממוצרי קניות גוגל משלה בתוצאות של מנוע החיפוש של גוגל לרעת ספקי מוצרים אחרים. הקישורים למוצרי הקניות של גוגל היו ונמצאים בראש עמוד תוצאות החיפוש, ואילו עמדות השירותים המתחרים כפי שנקבעו על ידי אלגוריתמי החיפוש של גוגל מופיעים רק במיקומים נמוכים יותר.

תוך 90 יום גוגל תצטרך לשנות את מערכת דירוג אלגוריתמי החיפוש שלה. אחרת, יוטל קנס של עד 5% מהממוצע היומי הממוצע העולמי של אלפבית, חברת האם של גוגל.

הנציבה האירופית לתחרות מרגרטה ווסטגר אמרה כי מה שגוגל עשתה אינה חוקית מכוח כללי ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי. עם החלטה זו נקבע תקדים לחקירות עתידיות.

הנציבות האירופית חוקרת שני מקרים נוספים בהם כביכול גוגל עושה שימוש לרעה בכללי התחרות בשוק החופשי: מערכת ההפעלה אנדרואיד ו- AdSense.

קרא עוד: https://rechtennieuws.nl/54679/commissie-legt-google-geldboete-op-242-miljard-eur-misbruik-machtspositie-als-zoekmachine-eigen-prijsvergelijkingsdienst-illegaal-bevoordelen/

הגדרות פרטיות
אנו משתמשים בעוגיות כדי לשפר את החוויה שלך בזמן השימוש באתר שלנו. אם אתה משתמש בשירותים שלנו דרך דפדפן, אתה יכול להגביל, לחסום או להסיר עוגיות דרך הגדרות דפדפן האינטרנט שלך. אנו משתמשים גם בתוכן ובסקריפטים של צדדים שלישיים שעשויים להשתמש בטכנולוגיות מעקב. אתה יכול לספק את הסכמתך באופן סלקטיבי למטה כדי לאפשר הטמעות כאלה של צד שלישי. למידע מלא על העוגיות שאנו משתמשים בהן, הנתונים שאנו אוספים וכיצד אנו מעבדים אותם, אנא בדוק את שלנו מדיניות הפרטיות
Law & More B.V.