דיני הפנסיה בהולנד הפכו לתחום משפטי משלה. הוא כולל את כל החוקים והתקנות לפנסיה המספקים הכנסה חלופית לעובדים לאחר הפרישה. דוגמאות לכך כוללות חקיקה מאוד ספציפית כגון חוק הפנסיה, חוק השתתפות חובה בקרן פנסיה בענף 2000 או השוואת זכויות הפנסיה במקרה של גירושין. חקיקה זו נוגעת, בין היתר, לתנאים שיש לעמוד בהם כדי לזכות בפנסיה, לכללים לניהול ותשלום זכויות פנסיה על ידי נותני הפנסיה ולצעדים למניעת הפרות פנסיוניות.

זקוק לעזרה עם חוק הפנסיה?
אנא צרו קשר עם עורכי הפנסיה שלנו

חוק הפנסיה

דיני הפנסיה בהולנד הפכו לתחום משפטי משלה. הוא כולל את כל החוקים והתקנות לפנסיה המספקים הכנסה חלופית לעובדים לאחר הפרישה. דוגמאות לכך כוללות חקיקה מאוד ספציפית כגון חוק הפנסיה, חוק השתתפות חובה בקרן פנסיה בענף 2000 או השוואת זכויות הפנסיה במקרה של גירושין. חקיקה זו נוגעת, בין היתר, לתנאים שיש לעמוד בהם כדי לזכות בפנסיה, לכללים לניהול ותשלום זכויות פנסיה על ידי נותני הפנסיה ולצעדים למניעת הפרות פנסיוניות.

תפריט מהיר

למרות העובדה שדיני הפנסיה הם תחום משפטי משלה, יש לו גם ממשקים רבים לתחומי המשפט האחרים. לכן, בהקשר לדיני הפנסיה, חלים בנוסף לחקיקה ותקנות ספציפיות גם חקיקה כללית ותקנות בתחום דיני העבודה. לדוגמא, פנסיה היא תנאי עבודה חשוב עבור עובדים רבים, אשר נקבע ונדון בחוזה העבודה. מצב זה קובע בחלקו את ההכנסה בגיל מבוגר. בנוסף לדיני העבודה, ניתן לשקול את תחומי המשפט הבאים:

• חוק אחריות;
• דיני חוזים;
• חוק מס;
• דיני ביטוח;
• השוואת זכויות פנסיה במקרה של גירושין.

איילין סלמט

איילין סלמט

עו"ד

 חייגו +31 (0) 40 369 06 80

למה לבחור Law & More?

נגיש בקלות

נגיש בקלות

Law & More זמין בימים שני עד שישי
בשעות 08: 00-22: 00 ובסופי שבוע בין השעות 09: 00-17: 00

תקשורת טובה ומהירה

תקשורת טובה ומהירה

עורכי הדין שלנו מקשיבים לתיק שלך ועולים
עם תוכנית פעולה מתאימה

גישה אישית

גישה אישית

שיטת העבודה שלנו מבטיחה כי 100% מלקוחותינו ממליצים עלינו וכי אנו מדורגים בממוצע 9.4

"Law & More עורכי דין

מעורבים ו

יכול להזדהות עם

הבעיה של הלקוח"

החוקים והתקנות השונים המתכנסים בחוק הפנסיה וחופפים בנסיבות מסוימות הופכים את דיני הפנסיה לתחום משפטי מורכב ומקיף. יתר על כן, חוק הפנסיה אינו עומד במקום ומתמודד בקביעות עם שינויים ברמה הלאומית והבינלאומית, כמו גם בהנחיית הרגולטורים הקשורים כמו בנק דה הולנש (DNB) והרשות לשווקים הפיננסיים בהולנד (AFM). המשמעות היא שפתרון נושאים בתחום דיני הפנסיה דורש לא רק תובנה, אלא גם ידע עדכני במקצוע ולכן חכם להעסיק עורך דין אם אתה בא במגע עם דיני הפנסיה. Law & Moreעורכי הדין אינם רק מעודכנים בתחום דיני הפנסיה, אלא גם בכל הנוגע לתחומי המשפט האחרים שהוזכרו. האם יש לך שאלות הנוגעות לדיני הפנסיה? Law & More שמחה לעזור לך. תוכל למצוא מידע נוסף אודות תחומי השיפוט האחרים באתרנו.

השירותים של Law & More

חוק תאגידי

עורך דין תאגידי

כל חברה היא ייחודית. לכן תקבל ייעוץ משפטי הרלוונטי ישירות לחברה שלך

הודעה על ברירת מחדל

עורך דין ביניים

זקוק לעורך דין באופן זמני? תן תמיכה משפטית מספקת בזכות Law & More

פרקליט

עורך דין להגירה

אנו עוסקים בעניינים הקשורים לכניסה, מגורים, גירוש וחייזרים

הסכם בעלי מניות

עורך דין עסקי

כל יזם צריך להתמודד עם דיני חברות. הכן את עצמך היטב לכך.

הפרשת הפרישה על פי שיטת העמודים

ההפרשה לפנסיה שמספקת הכנסה חלופית לעובדים לאחר הפרישה נקראת גם הפנסיה. בהולנד, מערכת ההפרשות לפנסיה או מערכת הפנסיה כוללת שלושה עמודים:

פנסיה בסיסית. פנסיה בסיסית מכונה גם הפרשת OW. כולם בהולנד זכאים להוראה כזו. עם זאת, ישנם מספר תנאים המצורפים לכך. התנאי הראשון לקבלת הוראת ה- AOW הוא שיש להגיע לגיל מסוים, כלומר 67 שנים. התנאי השני הוא שתמיד חייבים לעבוד או לחיות בהולנד. עבור כל שנה בה מתגורר אדם בהולנד בין ה -15 לגיל 67, נצבר 2% מההפרשה המרבית של ה- AOW. במקרה זה אין צורך בהיסטוריה תעסוקתית.

זכויות פנסיה. עמוד זה נוגע לזכויות שאדם רכש במהלך חייו והוא חל כפנסיה משלימה לפנסיה הבסיסית. באופן ספציפי יותר, תוספת זו נוגעת לשכר הנדחה המשולם במשותף על ידי המעסיק והעובד בצורת פרמיה. לכן פנסיה משלימה נבנית תמיד במסגרת יחסי עובד ומעביד, כך שבמקרה זה נדרש היסטוריה תעסוקתית. בהולנד, לעומת זאת, אין חובה חוקית כללית על המעסיק לבנות פנסיה (משלימה) לעובדיהם. משמעות הדבר היא כי יש לערוך הסכמים בין העובד למעסיק בעניין זה. Law & More ישמח כמובן לסייע לכם בכך.

פנסיה מרצון. עמוד זה נוגע במיוחד לכל הפרשות ההכנסה שאנשים עשו לעצמם לפני זקנתם. דוגמאות כוללות קצבאות, ביטוח חיים והכנסה מהון עצמי. בעיקר הם העצמאיים והיזמים שצריכים לסמוך על עמוד זה לצורך הפנסיה שלהם.

השתתפות חובה בקרן פנסיה בענף 2000

למרות העובדה שמעסיקים בהולנד אינם מחויבים להסדיר לעובדיהם פנסיה (משלימה), בנסיבות מסוימות הם עשויים עדיין להיות מחויבים לארגן פנסיה. זה המקרה, למשל, אם ההשתתפות בתוכנית פנסיה היא חובה עבור המעסיק באמצעות קרן פנסיה ענפה. חובה זו נוצרת אם דרישה חובה כביכול חלה על תחום ספציפי: תיאור שאושר על ידי שר המגזר עליו חלה השתתפות חובה בקרן פנסיה ענפה. החוק להשתתפות חובה בקרן פנסיה בענף 2000 מסדיר את האפשרות לתוכנית פנסיה חובה לכל העובדים בענף או במגזר מסוים.

אם ההשתתפות בקרן פנסיה ענפה היא חובה, על מעסיקים הפעילים במגזר הרלוונטי להירשם באותה קרן פנסיה ענפה. בהמשך, הקרן מבקשת למסור את המידע אודות העובדים והמעסיקים מקבלים חשבון עבור פרמיית הפנסיה שהם צריכים לשלם. אם המעסיקים אינם מזוהים עם קרן פנסיה ענפה כזו, למרות שקיימת חובה לעשות זאת, הם יהיו בעמדה מקופחת. אחרי הכל, במקרה כזה יש סיכוי שהפנסיה הכללית בענף עדיין תביע את תשלום הפרמיה המלא למשך כל השנים למפרע. בְּ Law & More אנו מבינים שיש לכך השלכה דרסטית עבור המעסיקים. זו הסיבה Law & Moreהמומחים שלהם מוכנים לעזור לכם להימנע מחיסרון כזה.

חוק הפנסיהחוק הפנסיה

הליבה של דיני הפנסיה היא חוק הפנסיה. חוק הפנסיה כולל כללים ש:

• לאסור על הזרמת זכויות פנסיוניות
• הענקת זכויות ביחס להעברת ערך במקרה של ירושה של מעביד;
• לקבוע השתתפות עובדים בכל הנוגע למדיניות נותן הפנסיה;
• לדרוש מומחיות מינימלית בנוגע למומחיות חברי הדירקטוריון של נותני הפנסיה;
• להסדיר את הדרך בה יש לממן קרנות פנסיה;
• רשום את חובות המידע המינימליות של נותן הפנסיה.

אחת התקנות החשובות האחרות בחוק הפנסיה נוגעת לתנאים שבהם, אם יתקיים, חייב לעמוד בהסכם פנסיוני בין המעסיק לעובד. בהקשר זה, סעיף 23 לחוק הפנסיה קובע כי יש למקם את הסכם הפנסיה בקרן פנסיה מוכרת או במבטח פנסיוני מוכר. אם המעסיק לא עושה זאת, או לפחות לא מספיק, הוא מסתכן באחריות המעסיק, שאותה יכול העובד ליזום באמצעות הכללים הכלליים של דיני החוזים. בנוסף, עמידה בחקיקה ובתקנות במסגרת חוק הפנסיה, כאמור, מנוטרת על ידי ה- DNB ו- AFM, כך שההפרות מאושרות גם על ידי צעדים אחרים.

At Law & More אנו מבינים שכשמדובר בדיני פנסיה, לא רק חוקים ותקנות מורכבים שונים, אלא גם אינטרסים שונים ויחסים משפטיים מורכבים. זו הסיבה Law & More משתמש בגישה אישית. המומחים המומחים שלנו בתחום דיני הפנסיה טובלים בעניינכם ויכולים להעריך יחד את מצבכם ואת האפשרויות. בהתבסס על ניתוח זה, Law & More יכול לייעץ לך לגבי הצעדים הבאים הנכונים. יתר על כן, המומחים שלנו שמחים להעניק לך ייעוץ וסיוע במהלך הליך משפטי אפשרי. האם יש לך שאלות לגבי השירותים שלנו או חוק הפנסיה? ואז צרו קשר Law & More.

האם אתה רוצה לדעת מה Law & More יכול לעשות בשבילך כמשרד עורכי דין באיינדהובן?
לאחר מכן צרו קשר בטלפון +31 40 369 06 80 או שלחו לנו דואר אלקטרוני:

אדון. טום מייביס, תומך ב Law & More - [מוגן בדוא"ל]
אדון. מקסים הודאק, עורך דין ב- & More - [מוגן בדוא"ל]

Law & More B.V.