כאשר בוחרים להתחיל צדקה, אחד הצעדים החיוניים הראשונים הוא לבחור צורה משפטית מתאימה. החוק ההולנדי מכיר ישויות שונות שיכולות לשמש צורה משפטית לצדקה: הקרן ההולנדית והאגודה ההולנדית. הקרן ההולנדית נבחרה לרוב להקמת צדקה. מאפיין של הקרן ההולנדית הוא שאין לו חברים. בעיקרון, על הקרן ההולנדית להיות בעלת אורגן אחד: הדירקטוריון.

יסודות פילנתרופיה וצדקה
בקש תמיכה משפטית

פילנתרופיה וקרנות צדקה

כאשר בוחרים להתחיל צדקה, אחד הצעדים החיוניים הראשונים הוא לבחור צורה משפטית מתאימה. החוק ההולנדי מכיר ישויות שונות שיכולות לשמש צורה משפטית לצדקה: הקרן ההולנדית והאגודה ההולנדית.

הקרן ההולנדית נבחרה לרוב להקמת צדקה. מאפיין של הקרן ההולנדית הוא שאין לו חברים. בעיקרון, על הקרן ההולנדית להיות בעלת אורגן אחד: הדירקטוריון. הקרן ההולנדית שמה לה למטרה להשיג יעד ספציפי כאמור במאמרי ההתאגדות. ניתן להגיע למטרה זו על ידי קבלת תרומות, ניהול עסק או הגשת בקשה למענקים. בנוסף, חל איסור על הקרן לחלק רווחים למייסדים, לאנשים המהווים חלק מאיבריה ואנשים אחרים. עם זאת הקבוצה האחרונה ('אדם אחר') עשויה לקבל תשלומים כל עוד תשלומים אלה נעשים למטרה אלטרואיסטית או חברתית, כלומר קרן היא צורה משפטית המתאימה היטב לעיצוב צדקה. בקרן יש תורמים או מתנדבים. באופן עקרוני, לאנשים אלה אין זכויות הצבעה. יתרה מזאת, קרן עשויה להיות בעלת מקרקעין, להתחייב, להתקשר בהתחייבויות ולפתוח חשבונות בנק. קרן עשויה גם לקיים פעילויות מסחריות.

שלא כמו קרן, באגודה חברים, אשר מאוחדים באסיפה הכללית. לאסיפה כללית זו יש כוח לא מבוטל, מכיוון שהיא בין השאר אחראית על מינוי ודירוק הדירקטורים. בנוסף, ניתן לתקן את מאמרי ההתאגדות רק על ידי האסיפה הכללית. העמותה לא רשאית לחלק רווחים בין חבריה. ממש כמו הקרן, אגודה עשויה לבצע פעולות משפטיות כמו קניית נכסים. האחרון אסור בכל מקרה במקרה שניתן לראות את העמותה כעמותה לא רשמית.

בין הקרן לעמותה יכולים להתקיים הבדלים באחריות דירקטורים פוטנציאליים.

מה יכול Law & More לעשות כדי לעזור לך?

Law & More מנוסה בהדרכה וסיוע בהפעלת קרנות צדקה הולנדיות ובינלאומיות או לקוחות פרטיים עם רצונות ומטרות פילנתרופיות.

אנו מייעצים ליצירה, הקמה ורישום של קרנות צדקה הולנדיות ללא מטרות רווח. הסיוע שלנו מתפרס על כל תחומי ענייני המס, החוק, הממשל והיישוב סכסוכים ההולנדיים.

תדמית של טום מייביס

טום מייביס

שותף / עורך דין מנהל

 חייגו +31 40 369 06 80

השירותים של Law & More

חוק תאגידי

עורך דין תאגידי

כל חברה היא ייחודית. לכן תקבל ייעוץ משפטי הרלוונטי ישירות לחברה שלך

הודעה על ברירת מחדל

עורך דין ביניים

זקוק לעורך דין באופן זמני? תן תמיכה משפטית מספקת בזכות Law & More

פרקליט

עורך דין להגירה

אנו עוסקים בעניינים הקשורים לכניסה, מגורים, גירוש וחייזרים

הסכם בעלי מניות

עורך דין עסקי

כל יזם צריך להתמודד עם דיני חברות. הכן את עצמך היטב לכך.

"Law & More עורכי דין
מעורבים ו
יכול להזדהות עם
הבעיה של הלקוח ”

מנטליות ללא שטויות

אנו אוהבים חשיבה יצירתית ומביטים מעבר להיבטים המשפטיים של סיטואציה. הכל קשור לליבה של הבעיה ולהתמודד עם זה בעניין נחוש. בגלל המנטליות שלנו ללא שטויות וניסיון של שנים, הלקוחות שלנו יכולים לסמוך על תמיכה משפטית אישית ויעילה.

האם אתה רוצה לדעת מה Law & More יכול לעשות בשבילך כמשרד עורכי דין באיינדהובן?
לאחר מכן צרו קשר בטלפון +31 (0) 40 369 06 80 או שלחו לנו דואר אלקטרוני:

אדון. טום מייביס, תומך ב Law & More - [מוגן בדוא"ל]
אדון. מקסים הודאק, עורך דין ב- & More - [מוגן בדוא"ל]

Law & More B.V.